Wyjaśnienie Tse Mudra, kroki do wykonania i korzyści

Stres, współczesne modne hasło, sieje spustoszenie w życiu ludzi. Wpływa zarówno na dorosłych, jak i na dzieci, wpychając je w strefę, w której myśl o nowym dniu przyprawia ich o dreszcz. Terminy projektów, egzaminy, presja na wykonanie, polityka i nieprzyjemne sytuacje w domu mogą powodować ostry stres. To ostatecznie prowadzi do depresji i tendencji samobójczych. Jedną jogiczną mudrą, która może pomóc ci przezwyciężyć stres i przygotować cię na różne rzeczy, jest Tse Mudra. Tse Mudra lub Three Secrets Mudra jest również znana jako mudra antydepresyjna, która pomaga w usuwaniu lęków i depresji w życiu. Regularne ćwiczenie tej mudry może pomóc Ci przyciągnąć szczęście w swoim życiu.

Objawy i oznaki stresu i ciśnienia:

Ludzie szukają różnych alternatyw, aby uwolnić stłumiony stres w swoich ciałach i mózgach, takich jak: medytacja, poranny spacer, joga, trening i zajęcia z radzenia sobie ze stresem. Niepokój psychiczny i stres mogą objawiać się jednym lub kilkoma z następujących objawów, takich jak:

 • Spanie za mało lub za dużo
 • ciągłe zamartwianie się i niepokój
 • krótki temperament
 • znaleźć komfort w odosobnieniu
 • czuję się oszołomiony
 • Szybkie bicie serca

Ten artykuł dotyczy znaczenia, postawy, kroków i zalet wykonywania Tse mudry. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji..

Jak wykonać kroki Tse Mudra, aby złagodzić stres i jego zalety:

Tse Mudra Znaczenie :

Jest również znany jako mudra trzech tajemnic lub mudra Adhi. Mudra to gest rąk, który wymaga od ciebie wywierania umiarkowanego nacisku na określone punkty dłoni, aby aktywować różne ścieżki energii i czakry w twoim ciele. Dzieje się tak, ponieważ kilka naszych nerwów kończy się w naszych palcach i wywieranie na nie nacisku prowadzi do modulacji różnych obszarów naszego mózgu. Tse mudra jest w rzeczywistości skuteczną kombinacją techniki oddychania i gestu ręki.

Tse mudra koncentruje się w szczególności na poprawie zdrowia psychicznego i pozbyciu się takich emocji jak: lęk, strach, irytacja i gniew. Gdy negatywność jest usuwana z ciała, pomaga to zwiększyć magnetyzm i aurę.

Niezdrowy stan psychiczny spowodowany jest brakiem równowagi elementu wody w ciele. Tse mudra pomaga regulować pierwiastek wody i łagodzi problemy związane z nerkami i pęcherzem. Wykonywanie tej techniki jest zalecane przez mnichów taoistycznych.

Jak wykonać kroki Tse Mudra:

TSE-mudra

 • Aby wykonać Tse mudrę, musisz przede wszystkim wygodnie usiąść na macie do jogi.

  Wyciągnij ramiona i połóż dłonie na udach.

 • Teraz umieść czubek kciuka na nasadzie palca dziecka.
 • Teraz zaciśnij pięść i obejmuj kciuk pozostałymi czterema palcami dłoni.
 • Następnie zamknij oczy i wdychaj powoli, śpiewając „Om”. Musisz wstrzymać oddech, gdy klatka piersiowa jest w pełni napompowana. Możesz zacząć od intonowania Om tylko raz, a ostatecznie dalej zwiększać liczbę do 7.
 • Spróbuj poczuć wibracje Om w swoich uszach.
 • Następnie wydychaj powoli.
 • Otwórz dłonie i pozwól, aby cały stres i zmartwienia opuściły Twoje ciało przez dłonie.

  Możesz wykonać powyższą Mudrę 7 do 9 razy dziennie.

Jak długo wykonywać Tse Mudra, aby ponownie przeżyć stres:

Rób to regularnie 10 razy dziennie, aby uzyskać dobre wyniki lub powtarzaj gest Tse mudra, aż uzyskasz relaks.

Czy istnieje jakiekolwiek ograniczenie dla Tse Hand Mudra:

Nie ma żadnych ograniczeń i ograniczeń dla Tse mudry. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na pozbycie się stresu i dość wygodny do wykonywania praktycznie w dowolnym miejscu o każdej porze dnia. Ludzie w każdym wieku mogą wykonywać tę mudrę i prowadzić bardziej pozytywne życie.

Korzyści z Tse Mudry:

Korzyści Tse hand Mudra są następujące:

 • Tse mudra pomaga zwalczać lęki i stłumić stres w mózgu.
 • Zwiększa czujność i intuicyjność.
 • Łagodzi uczucia strachu i porażek oraz pomaga lepiej radzić sobie w życiu.
 • Poprawia funkcjonowanie nerek i pęcherza.

Podsumowując, Tse mudra bardzo skutecznie pomaga łagodzić stres, który jest głównym czynnikiem wpływającym na poprawę stanu zdrowia psychicznego i pomaga czuć się swobodnie ze sobą i swoim otoczeniem.

Środki ostrożności i przeciwwskazania Tse Mudra:

Nie są znane żadne skutki uboczne Tse mudry. Musisz jednak przestrzegać pewnych punktów, aby osiągnąć lepsze korzyści:

 • Tse mudra może być wykonywana w dowolnym miejscu i podczas wykonywania dowolnej czynności, w tym chodzenia, mówienia i pracy.
 • Połączenie Tse Mudry z głębokim oddychaniem może poprawić wyniki.

Podsumowując, Tse mudra bardzo skutecznie pomaga łagodzić stres, który jest głównym czynnikiem wpływającym na poprawę stanu zdrowia psychicznego i pomaga czuć się swobodnie ze sobą i swoim otoczeniem. Może pomóc przezwyciężyć nieszczęścia, smutek i odwrócić pecha. Połączenie Tse mudry z piciem dużej ilości wody i chodzeniem może pomóc w szybkim przezwyciężeniu stresu. Jeśli chcesz poznać wszystkie szczegóły na temat Tse mudry, możesz zapoznać się z tym artykułem, w którym znajdziesz przewodnik po asanie i środki ostrożności, których należy przestrzegać, aby czerpać maksymalne korzyści z Mudry.