Znaczenie Yoni Mudry:

Yoni Mudra to jedna ze starożytnych indyjskich praktyk. W mitologii wspomina się, że ludzie w dawnych czasach, zwanych również złotymi czasami Indii, praktykowali mudrę. Właściwie w tamtych czasach mudra nie była czymś, co trzeba ćwiczyć. Mudra była wtedy właściwie formą życia. Nie muszą znaleźć żadnej specjalnej chwili na mudrę. To był sposób ich istnienia. To było nieodłączne od ich stylu życia. To główny powód, dla którego w tamtych czasach system opieki zdrowotnej był tak silny.

W tamtych czasach nie używano leków. Nawet wiele śmiertelnych chorób, takich jak rak, AIDS i wszystko inne, nie było wtedy tak popularne. Nie było nawet słychać. Obecnie jest to tylko czas, w którym nasz styl życia stał się tak bardzo zaburzony i stresujący, że wiele chorób stało się dziś jak powszechnie znane. Są bardzo powszechne. Nauka zdecydowanie poczyniła duże postępy, ale szczerze mówiąc spożywanie leków alopatycznych przez tak długi czas wcale nie jest dobre na dłuższą metę.

Pomagają i wpływają na twój system wewnętrzny w taki czy inny sposób. Może być tak, że dzisiaj nie jesteś w stanie dostrzec jego wad, ale stopniowo staną się one tak duże i trudne do uniknięcia. To jest główny powód, dla którego dziś nawet lekarze zalecają praktykowanie ćwiczeń jogi i mudry dla zdrowego i długiego życia.

A teraz zbliżam się do dzisiejszej yoni mudra. Ten jest bardzo ważny. Dlaczego mam ci to powiedzieć. Po pierwsze, w dzisiejszym stresującym życiu nie ma miejsca na przerwę. Ludzie po prostu biegają i biegają bez powodu. Trafnie nazywa się to wyścigiem szczurów. Tak więc dzisiaj, kiedy budzisz się rano, pęd do pracy lub na uczelnię. Raz, gdy wracasz wieczorem, jesteś śmiertelnie zmęczony i nie masz czasu ani energii na swoją rodzinę ani na inne zajęcia. Co więc powinien zrobić mężczyzna w takim przypadku? Masz tylko 24 godziny dla siebie i musisz je w pełni wykorzystać. W takim razie staramy się zrobić miejsce na spokój.

Wiele osób ćwiczy jogę i pozy mudry tylko po to, aby osiągnąć ten poziom spokoju. Wszyscy tęsknimy za tym pokojem w naszym codziennym życiu. I to jest główny powód, dla którego ludzie praktykują jogę. Uprawiają ją przez wiele lat, a potem zdobywają wiedzę na jej temat. Wtedy mogą odłączyć się od obecnego świata materialnego i udać się do innego świata, w którym panuje spokój i cisza. Ale czy wiesz, że istnieje forma jogi, która może łatwo pomóc ci oderwać się od świata i podróżować do twojego wnętrza. Cóż, ta mudra lub forma jogi nazywa się Yoni Mudra. Jest to główne zalety jogi mudry ręcznej yoni.

Kroki Yoni Mudra, znaczenie i korzyści:

Yoni Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Dowiedzmy się, co oznacza Yoni Mudra:

Zrozummy znaczenie Yoni Mudra. Yoni to starożytne słowo sanskryckie, które oznacza „macicę” lub „łono”. Jak zapewne wiesz, gdy dziecko znajduje się w macicy, jest na żywo, ale nadal jest oderwane od świata zewnętrznego. Jest całkowicie odizolowana od zewnętrznych problemów i napięć świata. W podobny sposób mudra jogi odrywa cię od świata zewnętrznego.

Kroki, jak zrobić Yoni Mudra:

Ponieważ ręka yoni mudra jest tak istotną pozą jogi. Dlatego wyjaśnimy Ci, jak to zrobić.

Poniżej podane są niektóre z krótkich kroków, jak zrobić tę mudrę –

1. Ponieważ to ćwiczenie nie wymaga żadnych instrukcji dotyczących siedzenia ani stania. Możesz więc robić, co chcesz. Ale najważniejszą kwestią, o której powinieneś pamiętać, jest to, że powinieneś siedzieć w bardzo wygodnej pozycji. Noś luźne ubranie i usiądź w pozycji, w której nie ma zbyt dużego hałasu. Gdzie możesz się lepiej skoncentrować. I gdzie jesteś całkowicie pozbawiony jakichkolwiek ziemskich napięć lub spraw. Następnie weź głęboki oddech i wreszcie rozpocznij tę mudrę.

2. Umieść kciuki w uchu blisko otworów w uchu.

3. Zamknij powieki, kładąc na nich palce wskazujące.

4. Wciśnij środkowy palec po obu stronach nozdrzy.

5. Zaciśnij usta pozostałymi palcami

6. Puść środkowy palec, ale kontynuuj wdech i wydech.

Technika Yoni Mudry:

Yoni mudra ma bardzo specjalną technikę. Dzieje się tak, że kiedy zaczynasz uzyskiwać dodatkową przewagę lub ćwiczyć nad tą mudrą, zaczynasz wizualizować czakry życia. Wielu starożytnych joginów lub praktykujących powiedziało już, że zaczęli postrzegać swoje życie jako ruch czakr. Widzisz też swoje przeszłe życie. Mam na myśli to, że na pewno będą pewne ważne punkty lub kamienie milowe w twoim życiu. Widzisz ich. Te wspomnienia z życia, które odcisnęły piętno na Twoim życiu. Ponadto, gdy raz staniesz się biegły w tej medytacji yoni mudra, będziesz w stanie usłyszeć swój wewnętrzny głos. Wszyscy mamy wewnętrzne sumienie lub wewnętrzny głos, ale zostaje on obniżony z powodu zewnętrznych wpływów i nacisków. Tak więc yoni mudra zajmuje się tym samym.

Mówi się również, że możesz słyszeć dźwięki w tej pozie jogi, która jest również nazywana dźwiękami mistycznymi. Powszechnie uważa się, że osoby praworęczne słyszą dźwięki z prawego ucha, podczas gdy osoby leworęczne słyszą dźwięki z lewej ręki. Również postawa zalecana w yoni mudra to siddhasana. Jest to uważane za najlepszą pozycję do jogi, aby zdobyć wiedzę i kontrolować dolne apertury. Ale nie każdy może robić siddhasanę. Możesz więc zacząć od padmasany. A kiedy już skończysz z dolnymi otworami, możesz zacząć od uszczelniania górnych otworów.

Korzyści z Yoni Mudra:

Obejmuje to również pewne korzyści zdrowotne

  • Jest bardzo przydatny do pozbycia się stresu i depresji.
  • zrównoważyć układ nerwowy.
  • Zachowaj zawsze relaks i odmłodzenie umysłu i duszy.
  • Bardzo pomocne jest rozwijanie spokoju psychicznego.
  • Daje duchowy spokój i spokój twojemu sercu i umysłowi.

Ostatnie słowa :

Koncentracja jest kluczem do yoni mudra. Musisz włożyć wiele wysiłku, aby się skoncentrować, a wtedy tylko ty możesz osiągnąć doskonałe wyniki w yoni mudra.