Dzisiejsze życie jest otoczone wieloma stresami i napięciami. Przyczyn tego stresu może być wiele. Mogą to być problemy związane z pracą, presja rówieśników, komplikacje w relacjach osobistych i tym podobne. Wszystko to bardzo mocno odbija się na naszym codziennym życiu.

Źle wpływa na nasz stan zdrowia i samopoczucie. W rezultacie na dłuższą metę pojawiają się poważne komplikacje zdrowotne. Ale to znacznie później w przyszłości. Czy wiesz, co dzieje się na krótką metę? Zaczynasz być uwięziony w bezsenności. Po prostu zostajesz z rzucanymi bokami na łóżku. I uwierz mi dziewczyny, nie ma nic bardziej bolesnego niż niemożność spania w nocy? Co więc zrobić w takiej sytuacji??

Shakti Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Tutaj mamy mudrę specjalnie zaprojektowaną na bezsenność, która nazywa się Shakti Mudra lub Shakti Chalana Mudra, wykonując kroki i korzyści z obrazami.

Shakti Mudra – jak to zrobić i kroki korzyści

Znaczenie Shakti Mudry:

Teraz zacznijmy od znaczenia Shakti Mudra, która jest również nazywana Shakti Chalana Mudra. W rzeczywistości jest to gest dłoni w jodze, który ma na celu zmniejszenie zaburzeń snu. W rzeczywistości Shakti mudra ma na celu poprawę i poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego. Shakti to właściwie inne imię Bogini Durgi, która przypomina siłę i moc. Tak więc ta ręczna shakti mudra ma również na celu zwiększenie wewnętrznej siły i mocy, abyś mógł uzyskać stabilność w życiu na dłuższą metę.

Jak zrobić Shakti Mudra:

Po omówieniu całego znaczenia Shakti mudry i jego znaczenia, czas na omówienie, jak to zrobić.

 • Usiądź w wygodnej pozycji półlotosu. Możesz usiąść na lekkiej macie lub na zwykłym dywanie. Wielu ekspertów zdecydowanie odradza siadanie bezpośrednio na podłodze. Dzieje się tak, ponieważ uważa się, że z podłogi wydobywa się promieniowanie, które nie będzie dobre podczas wykonywania jakiejkolwiek formy mudry.
 • Możesz siedzieć z zamkniętymi oczami i całkowicie je otworzyć, ale zamknięte oczy mogą pomóc w lepszej koncentracji.
 • Musisz umieścić swój pierścionek i mały palec razem w jednej pozycji.
 • Następnie musisz umieścić kciuk w dłoni.
 • Teraz zegnij pozostałe palce (środkowy i wskazujący) luźno i stopniowo nad kciukiem.
 • Upewnij się, że obie ręce są zaangażowane w ten gest.
 • Następnie musisz skupić się na oddychaniu w okolicy miednicy.
 • Stopniowo spowalniaj wydech.

Korzyści z Shakti Mudry:

Istnieją niezliczone korzyści płynące z Shakti mudry. Niektóre z głównych korzyści są wymienione poniżej –

 1. Działa intensyfikująco w dolnej części klatki piersiowej. Wzmacnia układ odpornościowy, co sprawia, że ​​cały system wewnętrzny jest aktywowany i niezwykle zdrowy.
 2. Regularna praktyka tej Shakti mudry działa uspokajająco na całe ciało. Zapewnia to długoterminowy spokój i stabilność.
 3. Całe ćwiczenie ma dobry wpływ na twój rytm snu. Po pewnym czasie regularnego praktykowania tej mudry zauważysz, że Twoje godziny snu stopniowo się poprawiają i intensyfikują.
 4. To ćwiczenie lub gest dłonią działa uspokajająco również na obszar miednicy. Uwalnia napięcie z najniższego obszaru miednicy. To z kolei rozluźnia obszar miednicy i pozbawia Cię wszelkich skurczów i skurczów menstruacyjnych lub jakichkolwiek innych problemów.

Wskazówki i środki ostrożności dotyczące wykonywania Shakti Mudra:

Możesz ćwiczyć Shakti mudrę w dowolnym momencie. Ale proponuję robić to tylko trzy razy dziennie przez co najmniej 12 minut.

Jest ostatnie, ale bardzo ważne słowo o Śakti mudrze. Jeśli robisz to zbyt długo lub nie ćwiczysz regularnie, możesz poczuć się ospały.