Chennai jest stolicą Tamil Nadu w południowych Indiach. Jest bardzo znany ze swoich komercyjnych i kulturowych stron, które bardzo pięknie oferują. Miasto ma znaczenie głównego tamilskiego przemysłu filmowego, a także organizuje wiele wydarzeń kulturalnych i pokazów. Miasto posiada plaże, świątynie, parki, miejsca kultury, zabytki, co sprawia, że ​​jest najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym wyprzedzając Bombaj czy Delhi.

Piękne muzea w Chennai z obrazami:

Niech musimy spojrzeć na najlepsze muzea w chennai.

1. Muzeum Rządowe:

muzea w chennai

Muzeum Rządowe w Chennai znajduje się w Egmore. Jest to drugie najstarsze muzeum w Indiach i zostało wykonane na obszarze 16,25 akrów, co czyni je również jednym z największych muzeów w Azji. Muzeum składa się z 6 różnych budynków i 46 galerii, a działy, które są podzielone, to archeologia, zoologia, botanika, geologia, antropologia i numizmatyka. W muzeum znajduje się teatr, który jest bardzo atrakcyjny?.

2. Muzeum Fortu:

Fort-Muzeum

Muzeum Fort powstało w 1948 roku w Chennai. Jest zarządzany przez Archeological Survey w Indiach, ponieważ cenione eksponaty sprzeciwiają się wykopaliskom przez archeologów. Muzeum Fort opowiada nam o czasach królów, muzułmanów, panowania brytyjskiego i francuskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Prezentują broń, mundury, medale, rękopisy itp..

3. Regionalne Muzeum Kolejnictwa:

Regionalne Muzeum Kolejnictwa znajduje się w Peramburze. Pokazuje procesy ewolucyjne i rozwojowe na indyjskiej kolei. Muzeum Kolejnictwa zostało otwarte w 2002 roku w Integralnej Fabryce Wagonów i składa się z różnych typów pojazdów, takich jak ciężarówki, wózki i różne typy pociągów. W części wewnętrznej zaprezentowali zdjęcia z dawnych czasów Kolei Indyjskich. Pokazuje słynne koleje, takie jak Nilgiri Mountain Railway, EMU o szerokości torów, The Darjeeling Himalayan Railway, itp. Przygotowuje również sygnały na żywo z pociągów, automatyczne sygnały, skrzyżowania torów itp. Miniaturowe modele są zabawą dla dzieci. Na poniższym zdjęciu widzimy jedną miniaturę przy wejściu. To najstarsze muzea w chennai.

4. Dakszina Czitra:

Dakshina Chitra to znane centrum dziedzictwa kulturowego położone w Muttukadu i niedaleko Chennai. Ma otwarty amfiteatr, w którym odbywają się regularne imprezy rzeźbiarskie, takie jak muzyka i sztuka. Dzieciom i dorosłym proponujemy warsztaty, na których mogą uczyć się malarstwa, garncarstwa. Mają obrazy, lalki z liści palmowych, rzemiosło z muszli, prace z koralików, ręcznie robione świece itp,.

5. Muzeum dr Giri:

Muzeum dr Girisa

Muzeum dr Giri nie przypomina żadnego zwykłego muzeum, które ludzie odwiedzają, aby zobaczyć historyczne obiekty i fakty. To muzeum jest rodzajem biznesu, w którym ludzie zajmują się pozyskiwaniem produktów do okazjonalnego użytku, przechowywaniem ich i sprzedażą klientom. To już ponad 50 lat, które posiada meble, produkty infrastrukturalne, kulinarne, meble na imprezy firmowe i inne produkty okazjonalne.

6. Muzeum Rukmini Devi:

muzeum_collection_2893

Muzeum Rukmini Devi znajduje się w kampusie Kalakshetra w Chennai. Została zadedykowana rukmini Devi Arundale, która założyła tę kalakszetrę. W muzeum eksponowane są dzieła sztuki Rukmini Devi z różnych miejsc świata. Należą do nich rękodzieło, brązowe idiole, fotografie, obrazy, rzeźby, sztućce itp. Znajdują się tam również te przedmioty, które należały do ​​rukmini Devi, w tym jej biurko, sari, które posiadała, naczynia z jej kuchni itp..

7. Centrum Nauki i Technologii Tamil Nadu:

Centrum Nauki i Techniki Tamil Nadu powstało w 1983 roku. Głównym motywem tego działania była popularyzacja nauki wśród studentów i dorosłych, a także w pewnym stopniu udało się przekazać ludziom wiedzę naukową poprzez swoje wystawy. Młode pokolenia są inspirowane i motywowane swoimi zainteresowaniami, a to kształci ich mózgi do myślenia w głębszy świat nauki, ale w bardzo zabawny sposób, ponieważ ma żywe przykłady maszyn naukowych, które pokazują je wizualnie i sprawiają, że lepiej rozumieją.