Hyderabad to stolica Telangany, która niegdyś była rządzona przez Mogołów, Nizamów i Qutub Shahis. To miasto jest znane jako jedno z najlepszych miast do zwiedzania na całym świecie ze względu na jego zabytki, meczety, świątynie i inne zabytki, które warto odwiedzić. Posiada również wiele muzeów, co sprawia, że ​​miasto jest ważniejsze dla turystów.

Piękne muzea w Hyderabadzie ze zdjęciami:

Oto lista słynnych muzeów w Hyderabadzie w Telanganie w Indiach.

Muzeum Salar Junga:

Muzeum Salar Jang w Hyderabad

Muzeum Salar Junga jest najsłynniejszym muzeum w Hyderabadzie; znajduje się na południowym brzegu rzeki Musi. W muzeum znajdują się antyki z kraju i ze świata, w których ewidencjonowane są przedmioty nawet z I wieku. Wiadomo, że to muzeum ma ponad 43 000 historycznych rzeczy i 47 000 drukowanych książek i 9 000 rękopisów. Poza tym posiada rzeźby, obrazy, tkaniny, samoloty, rzeźby itp. z Chin, Nepalu, Egiptu, Japonii, Ameryki Północnej itp..

Surendrapuri:

Słynne muzea w Hajdarabadzie

Muzeum Surendrapuri nie znajduje się dokładnie w Hyderabadzie, ale trochę w oddali. To muzeum zostało stworzone, aby szerzyć wiedzę na temat mitologii indyjskiej i mitologii hinduskiej. Kunda Satyanarayana założył to muzeum i nazwał je na cześć swojej Surendry, od której również pochodzi jego nazwa. Obejmuje repliki ponad 100 słynnych świątyń w całym kraju z ich odpowiednią mitologiczną historią przedstawioną.

Muzeum Miejskie:

Muzeum Miejskie Słynne muzea w Hyderabadzie

Muzeum Miejskie w Hyderabadzie znajduje się w pałacu Purani Haveli, który jest oficjalną rezydencją Nizama. Muzeum powstało na cześć ostatniego Nizama państwa; obecnie jest również wykorzystywana jako szkoła szkolenia przemysłowego. Muzeum słynie ze stylizowanych terakotowych figurek Europy, monet z okresu Satavahana, przechowywanych starych przedmiotów ukazujących panowanie Nizamów, a także prezentów i pamiątek, które zostały im przekazane z wdzięcznością i szacunkiem.

Muzeum Państwowe Telangana:

AP State Museum Słynne muzea w Hyderabad

AP State Museum znajduje się w Ogrodzie Publicznym Hyderabadu. Ma jasne i świeże spojrzenie na kulturę stanu Andhra Pradesh. Jest najstarszy ze wszystkich, ale bardzo dobrze utrzymany, aby można go było od nowa. Archeolog Henry Cousens zbadał to miejsce w XIX wieku, a później wykopał je Nizam, który postanowił umieścić obiekty w muzeum, dla którego zostało zbudowane.

Muzeum Nauki Birla:

Muzeum Nauki Birla Słynne muzea w Hyderabadzie

Muzeum Nauki Birla, założone przez inżyniera budownictwa, pana P. A Singaravelu, składa się z 5 różnych „centrów nauki”, które warto zwiedzić. Są jednym z nich: muzeum, planetarium, galerii sztuki, centrum nauki i „dinozaurium”.

Muzeum Historii Naturalnej:

Słynne muzea historii naturalnej w Hyderabadzie

Muzea Nizam i Salar Jung są popularne i odwiedza je najwięcej turystów, ale Muzeum Historii Naturalnej pokazuje inną stronę spośród wszystkich innych muzeów. Nie tylko turyści, ale także mieszkańcy miasta powinni poświęcić czas i odwiedzić muzeum, ponieważ to, co czyni je wyjątkowym, to nie historia i kultura, ale zwierzęta i różne stworzenia, które zadomowiły się w tym kraju. Muzea historii naturalnej skupiają się na życiu zwierząt, zarówno żyjących, jak i wymarłych. Wypchane repliki są wykonane i są przedstawiane tak realistycznie, że na pierwszy rzut oka nie można rozpoznać, że nie są prawdziwe.

Muzeum samochodów Sudha:

Sudha Car Museum Słynne muzea w Hyderabadzie

Najbardziej wyjątkowym muzeum w Hyderabadzie jest Sudha Cars Museum stworzone przez niezwykle dowcipnego rekordzistę świata Guinnessa, pana K. Sudhakara, który jest wykwalifikowany w tworzeniu pojazdów. W szkole pasjonował się samochodami i rowerami, a w wieku 15 lat zrobił własny rower. W czasie studiów udało mu się również zrobić czterokołowiec. Te muzea składają się z różnych przedmiotów w kształcie kasku, łóżka, pióra, które w rzeczywistości są pojazdami.

Następnym razem, gdy planujesz wycieczkę do Hyderabadu, nie przegap tych pięknych muzeów. Podobał Ci się ten post? Zostaw swoje komentarze.