Bangalore jest stolicą Karnataki w południowych Indiach. Wiadomo, że ma przyjemny klimat, energicznych ludzi i kulturę. Jest to jedno z największych miast w Indiach i zyskało sobie kilka nazw, takich jak klimatyzowane miasto, miasto ogrodów, stolica pubów Indii itp. Miasto miało wspaniałą mieszankę przeszłości i teraźniejszości, które są przedstawiane przez muzea. Oto lista słynnych muzeów w Bangalore w Indiach.

Muzea w Bangalore ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych muzeów w Bangalore.

1. Muzeum Rządowe:

Muzeum Rządowe w Bangalore

Muzeum Rządowe w Bangalore zostało założone w Mysore przez chirurga Edwarda Balfoura w 1865 roku, co czyni je również jednym z najstarszych muzeów w Indiach. Muzeum podzielone jest na 18 galerii, w których znajdują się działy obiektów geologicznych i archeologicznych. Przechowuje obrazy, terakotę, starą biżuterię, monety z czasów królestw i ich panowania. Dwie inskrypcje Hal midi i kannada zostały wykopane w 450 rne.

2. Muzeum Lotnictwa HAL:

HAL Aerospace Museum najlepsze muzea w Bangalore

Muzeum Lotnictwa Hindustan Aeronautics Limited (HAL) jest najstarszym muzeum lotnictwa w Indiach. Jest częścią HAL Heritage Centre i Aero Space Museum i jest pomocą dla wszystkich, którzy studiują inżynierię lotniczą, ponieważ studenci muszą wiedzieć, jak postępować z maszynami lotniczymi. Wystawia samoloty, silniki lotnicze i śmigłowce, a także opowiada historię indyjskiego lotnictwa.

3. Muzeum Kempegowdy:

Muzeum Kempegowda Słynne muzea w Bangalore

Muzeum Kempegowda to jedno z najnowszych muzeów Indii. Zostało założone na cześć wodza Yelahanki Kempegowdy, który założył miasto Bangalore. Budynek został pomalowany na tradycyjne kolory kwater wojskowych, czerwień i biel. Na pierwszym piętrze znajduje się galeria zdjęć. Do historii Kempegowdy prowadzą drewniane schody. Posiada również obrazy fortów, świątyń, inskrypcje wczesnego Bangalore.

4. Muzeum Ludowe:

Muzeum Ludowe Słynne Muzea w Bangalore

Muzeum Ludowe w Karnatace znajduje się w Parku Kumara i zajmuje powierzchnię 15 akrów. Oferuje muzykę ludową odtwarzaną w tle i pokazuje nagrania wideo tańców ludowych. Wystawiono przedmioty używane w dawnych czasach w codziennym życiu, takie jak naczynia, maselnice, ręczne kamienie szlifierskie itp. Mają też lalki, broń, kostiumy, przedmioty artystyczne itp..

5. Gandhi Bhawan:

Gandhi Bhavan Słynne muzea w Bangalore

Gandhi Bhavan został założony w 1965 na Kumara Krupa Road, pod nadzorem prezydenta dr Rajendry Prasad. Została wykonana na cześć Ojca Narodu, Mahatmy Gandhiego, a głównym motywem „Bhavan” jest nauczanie tego, czego Gandhiji chciał nauczyć ludzi. Muzeum obejmuje galerię obrazów, która pokazuje całe życie Gandhijiego, od jego wczesnego życia do śmierci.

6. Muzeum i Archiwum Madras Saperów:

Madras Sapers Museum and Archives Słynne muzea w Bangalore

Muzeum i Archiwum Madras Saperów przedstawia historię Grupy Inżynierów Madras, która została nazwana „Saperami”. W muzeum eksponowane są przedmioty związane z wojskiem, historią wojskowości, artefakty, zbrojownia, ubrania, medale itp..

7. Muzeum Motocykli Legend:

Legends Motorcycle Museum Słynne muzea w Bangalore

Muzeum Motocykli Legends jest domem dla ponad 20 zabytkowych samochodów, które mają około 100 lat i są nadal sprawne. Ściany galerii pełne są fotografii pojazdów. Ma kilka słynnych pojazdów, takich jak Jawa Certeza, 1913 Triumph, 1928 BSA, 1948 Corgi itp..

8. Muzeum Filatelistyczne:

Muzeum Filatelistyczne Słynne muzea w Bangalore

Muzeum Filatelistyczne w Bangalore wyświetla rzadkie znaczki i artykuły. Po niedawnej renowacji powstał kącik artystów, amfiteatr i biblioteka informacyjna, aby przybliżyć zwiedzającym informacje o indyjskiej poczcie od przeszłości do teraźniejszości.

9. Muzeum Mózgu NIMHANS:

NIMHANS Brain Museum Słynne muzea w Bangalore

Muzeum Mózgu NIMHANS znajduje się w Narodowym Instytucie Neuronauki Zdrowia Psychicznego i jest zarządzane przez wydział neurofizjologii. Każdy gość z pewnością będzie oszołomiony, widząc różne rodzaje okazów mózgu trzymane na półkach. Istnieją różne rodzaje mózgów, takie jak mózg schizofreniczny, mózg uszkodzony, mózg osoby po wypadku, a także mózgi zwierząt.

Następnym razem, gdy planujesz wycieczkę do Bangalore, nie przegap tych słynnych muzeów!