Delhi to stolica Indii, serce wszystkich Indian. Miasto ma bogatą historię i dlatego turystów fascynuje poznanie przeszłości i dziedzictwa, jakie skrywa miasto. Wiedza na ten temat jest przekazywana ludziom za pośrednictwem muzeów. Niektóre muzea mają nawet sale zabaw, w których dzieci mogą uczyć i bawić się. Oto lista słynnych muzeów w Delhi w Indiach.

Popularne i piękne muzea w Delhi:

Niech musimy spojrzeć na najlepsze muzea w delhi.

1. Muzeum Archeologiczne:

Muzeum Archeologiczne w Delhi

Muzeum Archeologiczne w Delhi znajduje się w Czerwonym Forcie. Muzeum przechowuje przedmioty z 1000 rpne, a następnie z dynastii Mauryan do Mogołów. Przedmioty takie jak obrazy, ceramika, kaligrafia, antyki, tkaniny, broń i kostiumy zostały wydobyte i przechowywane. W muzeum znajduje się część przedstawiająca pierwszą wojnę o niepodległość.

2. Muzeum Narodowe:

Muzeum Narodowe — Słynne muzea w Delhi

Narodowe Muzeum Delhi znajduje się w Janpath. Został założony w 1949 roku i rejestruje ponad 2 000 000 sztuk od historii do czasów współczesnych, obejmujących 5000 lat wstecz i wciąż trwających. Przedmioty pochodzą zarówno z Indii, jak i zagranicznych, które obejmują uzbrojenie, sztukę, biżuterię, obrazy itp. Jej najcenniejszymi dorobkiem są relikty Doliny Indusu i skarby Jedwabnego Szlaku w Azji Środkowej.

3. Narodowe Muzeum Historii Naturalnej:

Narodowe Muzeum Historii Naturalnej

Narodowe Muzeum Historii Naturalnej znajduje się na drodze Barakhamba. Oferuje turystom trzy oddzielne galerie botaniki, geologii i zoologii z wieloma przykładami rozmów o dzikiej przyrodzie, lasach, ziemi, powietrzu, wodzie itp. To muzeum ma wypchane zwierzęta i ptaki jako repliki.

4. Muzeum Kolejnictwa:

Muzeum Kolejnictwa

Muzeum Kolei w Delhi znajduje się w Chanakya. Muzea przedstawiają przemiany i rozwój kolei indyjskich na przestrzeni ostatnich 130 lat. Powstało kilka wyjątkowych pociągów, takich jak królowa wróżek, wagon restauracyjny Viceregal, tramwaj Patiala Monorail, który jest wyjątkowy na świecie i tak dalej. Dla zwiedzających przygotowano pociągi zabawek, aby mogli szybko zwiedzić muzeum.

5. Muzeum Rzemiosła:

Muzeum Rzemiosła Słynne muzea w Delhi

Muzeum Rzemiosła znajduje się na drodze Bhairon w Delhi. Muzeum jest jak oaza, w której znajdują się domy z terakoty, lepianki z malunkami na ścianach, dach kryty strzechą, wszystko to przenosi nas z powrotem do wiejskiego życia i sposobu, w jaki ludzie żyli wcześniej. Muzeum pełne jest rękodzieła z całego kraju, drewnianych rzeźb, zwykłej tradycyjnej sztuki itp.

7. Muzeum Sił Powietrznych:

Muzeum Sił Powietrznych

Muzeum Sił Powietrznych znajduje się w Palam na obrzeżach miasta. Posiada kolekcję samolotów i obiektów zbrojowni, która pokazuje historię indyjskich sił powietrznych. Galerie wypełnione są również zdjęciami przedstawiającymi historię indyjskich sił powietrznych, mundury, broń itp. z różnych okresów.

8. Międzynarodowe Muzeum Lalek Shankar:

Shankar International Dolls Museum — słynne muzea w Delhi

Shankar International Dolls Museum znajduje się w Bahadur Shah Zafar Marg. K. Shankar Pillai był rysownikiem politycznym, który miał największą kolekcję lalek z całego świata. Zainspirowała go lalka, którą otrzymał w prezencie od Ambasadora Węgier jako nagrodę w jego Międzynarodowym Konkursie Dzieci. Od tego czasu indyjskie lalki są wymieniane na prezenty otrzymywane z zagranicy lub im sprzedawane.

9. Muzeum terakoty i metalu Sanskrytu Kendra:

Sanskriti Kendra Muzeum Terakoty i Metalu Słynne muzea w Delhi

Muzeum Sanskryti Kendra znajdujące się na Gurgaon Road przedstawia codzienne życie ludzi. Nazywa się więc „Sztuką codzienną”. Istnieje studio, w którym pracują artyści i wykonują rzemiosło artystyczne z terakoty i metalu, aby przedstawić życie.

10. Narodowe Muzeum Policji:

Narodowe Muzeum Policji

Narodowe Muzeum Policji znajduje się przy Lodi Road. Muzeum skłania do myślenia o policji, przestępczości, zbrodniach od dawnych czasów po współczesność i ewolucji. Wystawione przedmioty zostały sprowadzone z całego kraju, a także z niektórych części świata.

Tutaj przyjrzysz się najlepszym muzeom w Delhi. Czy jesteś jak? Podziel się swoją opinią.