Podobnie jak w przypadku poszukiwania dobrego środka czyszczącego, znalezienie idealnego środka nawilżającego do skóry może być trudne. Skąd wiesz, jaki balsam jest dla Ciebie najlepszy? W tej sekcji omówimy podstawy dobrego kremu nawilżającego oraz przedstawimy kilka pomocnych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednego z nich.

jak zastosować odpowiedni krem ​​nawilżający

Kup krem ​​nawilżający – wydaje się to dość proste, gdy masz go na liście rzeczy do zrobienia. Nawilżając skórę potwierdzasz, że zapewniasz jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Sucha, Tłusta, skądinąd wrażliwa, bez względu na rodzaj Twojej skóry, nawilżenie jest koniecznością!

Najlepsze sposoby na wybór odpowiedniego kremu nawilżającego do rodzaju skóry:

Dobór odpowiedniego balsamu do skóry zależy od jej rodzaju. Tutaj podajemy również różne rodzaje skóry i wskazówki dotyczące wyboru.

1. Sucha skóra:

Jeśli używasz balsamu i nadal czujesz się w ten sposób, oznacza to, że Twój balsam nie jest sprytny, aby zapewnić skórze wystarczające nawilżenie. Zmarszczki, drobne linie i dodatkowe oznaki pojawiają się szybciej, jeśli skóra nie jest wystarczająco nawilżona. Aby Twoja skóra była zawsze dobrze nawilżona, ważne jest, aby używać kremu nawilżającego, który może działać na suchą, inaczej bardzo suchą skórę, w zależności od rodzaju skóry.

 • Dla osób, które mają wyjątkowo suchą skórę, idealnie nadają się mocniejsze i bardziej kremowe środki nawilżające.
 • Upewnij się, że zawiera glicerynę i wybierz olej lub krem ​​nawilżający na bazie kremu. Zapewni to uczciwe nawilżenie skóry przez jego składnik.
 • Potwierdź, aby ponownie nakładać krem ​​​​nawilżający raz na 4-5 godzin. Pomoże to zrównoważyć wilgoć traconą w suchej skórze, szczególnie zimą.

2. Skóra tłusta:

Osoby z cerą tłustą używają silnych produktów i środków czyszczących do pielęgnacji trądziku i innych wyprysków na skórze. Bezwzględnie wymagają nawilżenia skóry. Krem nawilżający przeznaczony do skóry tłustej pomoże w szczegółach zmniejszyć produkcję sebum w naskórku. Nawilży również skórę.

 • Wybierz lekki krem ​​nawilżający na bazie wody.
 • Nanieś na oczyszczoną twarz kremem nawilżającym i delikatnie masuj, czekając, aż się pochłonie.
 • Krem nawilżający musi być również niezbędnym elementem Twojej nocnej pielęgnacji skóry.
 • Pojawia się na etykiecie z napisem przeznaczony dla skóry tłustej.
 • Raport powinien zawierać słowa takie jak niekomedogenny. Oznacza to, że produkt nie spowoduje wyprysków.
 • Najlepiej, aby zawierały również słowa takie jak bezolejowy i na bazie wody.

3. Ochrona przed słońcem:

Niezależnie od rodzaju skóry, każdy dermatolog zaleca stosowanie kremu nawilżającego z filtrem przeciwsłonecznym co najmniej SPF 30. Jeśli kupujesz go na twarz, wybierz ten, który jest bezzapachowy i olejowy..

4. Swędząca skóra:

Jeśli hipoalergiczny krem ​​​​nawilżający nie łagodzi swędzenia, stosuj 1% kremu ze sterydem hydrokortyzonu przez tydzień, ale nie dłużej. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli to nie zadecyduje o swędzeniu. Możesz mieć dodatkowy poważny problem ze skórą.

5. Skóra wrażliwa:

Osoby o wrażliwej skórze muszą unikać środków nawilżających, które są perfumowane, kolorowe i w inny sposób sztuczne. Mogą one powodować ostre wypryski i prowadzić do innych rzeczy pobocznych. Wrażliwa skóra może odpowiedzieć na konserwanty i inne chemikalia zawarte w kremie nawilżającym.

 • Wybierz łagodny ziołowy krem ​​nawilżający.
 • Wybierz krem ​​nawilżający, który ma w sobie wystarczającą ilość SPF. To powstrzyma skórę przed szkodliwymi promieniami UV.
 • W przypadku, gdy Twój krem ​​​​nawilżający nie przesuwa się w kierunku z SPF, musisz posmarować balsam przeciwsłoneczny indywidualnie.
 • Pamiętaj, aby przekonwertować etykiety całej zakupionej uprawy. Większość środków nawilżających zidentyfikuje rodzaj skóry, dla której są uzupełniane.

5. Wyprysk:

Użyj gęstej maści nawilżającej, aby uzyskać wazelinę, w przeciwnym razie po prostu użyj wazeliny, aby złagodzić pęknięcia i zachować elastyczność skóry.

6. Skóra kombinowana:

Skóra mieszana to skóra, która ma zarówno tłuste, jak i suche plamy. Ludzie w połączeniu mogą zwykle odczuwać przetłuszczanie się w strefach t, ​​nosie i brodzie. Obszar wokół ust i kilka innych obszarów może jednak odczuwać suchość. Dodatkowa pielęgnacja jest konieczna, aby pielęgnować skórę mieszaną, aby uregulować strukturę skóry.

 • Zdobądź beztłuszczowy krem ​​nawilżający do strefy T oraz łagodny odżywczy dla policzków.
 • Wytrzyj część produktu plus spokojnie masuj czekając na wchłonięcie.
 • Unikaj mieszania i łącz środki nawilżające. Pozwól im pracować dyskretnie, aby podzielić obszary.