Gorączka to coś, na co każdy cierpi w pewnych momentach swojego życia. Gorączka to wzrost temperatury ciała człowieka spowodowany pewnymi czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Czynniki zewnętrzne to deszcz, alergie, nadmierny wysiłek i dużo bardziej prawdopodobne czynniki, które mogą obciążać temperaturę twojego ciała. Czynniki wewnętrzne mogą obejmować grypę, kaszel i przeziębienie, bakterie lub wirusy. Najczęstszym wirusem wywołującym gorączkę jest gorączka wirusowa, która jest obfita zarówno u dzieci, jak iu dorosłych. Gorączka wirusowa jest spowodowana głównie zmianami pogody, nocną kąpielą, piciem zbyt dużej ilości zimnej wody i wieloma innymi czynnikami.

Ponadto gorączka wirusowa jest bardziej zaawansowanym stadium gorączki i w większym stopniu wpływa na organizm. Dlaczego warunki pogodowe zostały wymienione powyżej jako przyczyna gorączki wirusowej, ponieważ nagła zmiana pogody mówi, że zmiana z lata na monsun nie daje organizmowi wystarczająco dużo czasu na radzenie sobie ze zmianami atmosferycznymi i temperaturowymi, a ponadto, jeśli jedna osoba jest narażona na gorączkę wirusową ze względu na zmiany pogody jest wysoce prawdopodobne, że duża grupa osób zostanie dotknięta również poprzez kontakt twarzą w twarz.

Typowe objawy i przyczyny gorączki

Objawy i przyczyny gorączki:

Dzisiaj w tym artykule wyjaśnimy szczegóły dotyczące objawów gorączki i przyczyny gorączki, które są przydatne, aby wiedzieć o tym zaburzeniu zdrowia.

Przyczyny gorączki:

Istnieje kilka przyczyn gorączki, z których niektóre są oczywiste, a niektóre nieuchwytne. Poniżej wymieniono zarówno nieuchwytne, jak i oczywiste przyczyny normalnej gorączki-

1. Zmiany pogody:

Jak wspomniano powyżej, warunki pogodowe odgrywają kluczową rolę w określaniu zmian temperatury danej osoby. Zauważono, że w przypadku nagłej zmiany temperatury na zewnątrz następuje gwałtowny wzrost temperatury u 6 na 10 osób. Zmiana następuje stopniowo, ale zwykle następuje po jednym lub dwóch tygodniach nowego sezonu. Szczyt sezonu dla gorączki może obejmować monsun, jesień i zimę, przy czym monsun jest lepszy ze wszystkich przykładów, ponieważ przejście od lata do lekko chłodnej pogody dostępnej w monsunie utrudnia niektórym osobom właściwe radzenie sobie.

2. Kontakt:

Zwykle gorączka nie rozprzestrzenia się poprzez kontakt z drugą osobą, ale gorączka wirusowa ma zupełnie inny charakter. Gorączka wirusowa, jak sama nazwa wskazuje, ma charakter wirusowy, co oznacza, że ​​może przenosić się z jednej osoby na drugą poprzez bezpośredni kontakt fizyczny. Może rozprzestrzeniać się błyskawicznie i zwykle jest mylony z grypą, która również wywołuje gorączkę i ma objawy podobne do gorączki wirusowej. Pacjenci z gorączką wirusową mogą cierpieć z objawami, takimi jak dreszcze z zimna, skoki temperatury do 105 stopni Celsjusza, niezdolność do poruszania się. Wszystkie te objawy są zgodne z gorączką wirusową. Czasami ludzie wymagają hospitalizacji, gdy mają skoki gorączki od 104 do 105 stopni Celsjusza.

3. Przeziębienie i kaszel:

Podstawową chorobą towarzyszącą przeziębieniom jest gorączka. Jeśli jesteś przeziębiony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniesz gorączki. Faktycznie udowodniono medycznie, że podczas przeziębienia gorączka jest cechą obowiązkową. Przeziębienie drastycznie obniża ciśnienie krwi, powodując uczucie osłabienia i skoki temperatury w ciele z powodu ciągłych zmian temperatury ciała z niskiej na wysoką.

Gorączka może początkowo nie być śmiertelna, ale było wiele przypadków, w których wiele osób narażonych na wysoką gorączkę przez dłuższy czas, zwykle z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej lub po prostu dlatego, że ich układ odpornościowy jest zbyt słaby, powoduje większe szkody niż inni. Śmierć jest czynnikiem, którego nie można wykluczyć, chociaż przypadki są mniej dostępne, to nadal nie jest to mały czynnik w tej kwestii.

4. Termostat:

Termostat to szczególny obszar mózgu, znany również jako podwzgórze. Gorączka ma miejsce, gdy temperatura ciała tego termostatu przekracza ustawiony limit. To jedna z głównych przyczyn gorączki. Zdarza się każdemu, ponieważ każdy ma tę konkretną część mózgu. Osoby z problemami z nerwami lub słabym termostatem są bardziej narażone na gorączkę szybciej niż osoby, które mają normalny stan termostatu.

5. Wirus:

Jednym z najpopularniejszych sprawców gorączki są wirusy gorączki. Wirusy te dostają się do organizmu za pośrednictwem powietrza, wody, a nawet wirtualnego kontaktu (omówionego wcześniej). Wpływa na płuca, mięśnie itp. i sprawia, że ​​jesteśmy słabi od wewnątrz. Istnieje wiele sposobów na uniknięcie wniknięcia tych wirusów, ale od czasu do czasu dość łatwo łapiemy gorączkę. Jest to jedna z podstawowych przyczyn występowania gorączki. Wśród wielu przyczyn gorączki, ta konkretna może łatwo dotknąć każdego i może również doprowadzić do załamania nerwowego, jeśli gorączka nie jest ustabilizowana.

6. Wyczerpanie cieplne:

Przyczyną gorączki może być również utrzymywanie większej ilości głowy niż idealna, jaką może przyjąć nasze ciało. Latem często występuje rodzaj infekcji wirusowej. Może bardzo osłabić komórki ciała. To jeden z tych momentów, w których będziesz musiał trochę bardziej o siebie zadbać, ponieważ wirusy mogą się dość łatwo rozprzestrzeniać.

Kiedy ludzie zachorują z powodu gorączki, ich ciało wyziębia się wewnętrznie. W tym czasie zaleca się noszenie ciepłych ubrań. Ale zanim złapiesz gorączkę, wyczerpanie z powodu przegrzania może być wystarczającą przyczyną gorączki.

7. Reumatoidalne zapalenie stawów:

Osoby cierpiące na problemy z zapaleniem stawów są głównymi ofiarami wirusa gorączki. Według badań naukowych stwierdzono, że ludzie, którzy mają problem z reumatoidalnym zapaleniem stawów, mogą dość łatwo złapać gorączkę. Ciała tych ludzi są na ogół słabe i jest to zaletą, że wirus łatwo rozprzestrzenia się po całym ciele. Jest to jedna z głównych przyczyn gorączki i może powodować osłabienie narządów lub pogorszyć stan organizmu. Jest niezwykle szkodliwy zarówno dla osób starszych, jak i dla kobiet.

8. Nowotwór złośliwy:

Wśród wielu przyczyn gorączki jest to jedna z najbardziej ignorowanych. Można łatwo zarazić się wirusem gorączki, jeśli ma nowotwór złośliwy. Są to guzy, których często nie da się usunąć (według lekarzy) i występowania tych guzów nie da się trwale ograniczyć. Guzy te składają się na ogół z komórek, które rosną w szybkim tempie i są poza kontrolą. Komórki wpływają również na pobliskie tkanki i narządy. Ofiarami tej przyczyny mogą być osoby o słabej kondycji fizycznej.

9. Ekstremalne oparzenia słoneczne:

Ekstremalna ekspozycja na słońce to żywa przyczyna gorączki. Jeśli wystawisz swoje ciało na działanie słońca powyżej pewnej granicy, możesz złapać gorączkę. Dlatego w wilgotnych miejscach ta przyczyna jest głównym sprawcą gorączki. Jest to jedna z tych przyczyn, których nie można lekceważyć.

Ludzie muszą wychodzić do pracy bez względu na pogodę. A w okresie letnim ta konkretna przyczyna jest przyczyną występowania gorączki. Należy zadbać o siebie i zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Ponieważ odwodnienie może pogorszyć twój stan.

10. Inne przyczyny:

W pewnych sytuacjach nie można dokładnie zidentyfikować przyczyny gorączki. Jest to dość niebezpieczne, ponieważ nawet lekarze nie mogą nawet ustalić, co spowodowało gorączkę. Jeśli pacjent ma temperaturę ciała powyżej 300°C, powiedzmy, że ktoś ma temperaturę ciała 37°C, a lekarz nie jest w stanie ustalić właściwej przyczyny gorączki, to taką gorączkę należy zdiagnozować jako gorączkę nieznanego geneza lub pochodzenie.

Objawy gorączki:

W przypadku oznak i objawów gorączki jest kilka, które są dość oczywiste, że pomoże to osobie uzyskać leczenie niezbędne do ochrony przed zbyt dużą gorączką, niektóre z tych objawów i oznak gorączki są.

1. Utrata energii:

Zwykle każda choroba, taka jak przeziębienie i gorączka, pozbawiają Cię całej energii, którą masz. Nawet przy dobrym odpoczynku nadal będziesz czuł się zbyt słaby, aby wstać i zająć się codzienną pracą. Tę słabość można ocenić na podstawie dwóch koncepcji, jednym jest to, że potrzebujesz niezbędnego pożywienia, czyli witamin i minerałów, których organizm nie otrzymuje, a drugim jest to, że masz gorączkę, najprawdopodobniej gorączkę wirusową. Dlatego udaj się do lekarza na ogólne badanie kontrolne i zaopatrz się w niezbędne leki, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i skutecznego zwalczania gorączki.

2. Skoki temperatury:

Kolejnym objawem gorączki są radykalne skoki temperatury. Normalna temperatura przeciętnego człowieka wynosi 99,8 stopni Celsjusza, a temperatura osoby cierpiącej na gorączkę wynosi ponad sto stopni, ale nie więcej niż sto dwa stopnie Celsjusza, to jest normalny zakres, w którym utrzymuje się normalna gorączka, ale gorączka wirusowa zwykle przekracza 104 stopnie Celsjusza. Skoki temperatury wirusowej gorączki są powodem do niepokoju, ponieważ nie mają ograniczeń co do ich wzrostu. Powyżej 106 stopni to granica paniki dla organizmu, w tym momencie jesteś na skraju przegrzania, które w wielu przypadkach powoduje śmierć.

3. Bóle głowy:

Bóle głowy są również objawem gorączki. Są one zwykle spowodowane zbyt dużym wysiłkiem w odniesieniu do mózgu. Nadmierny wysiłek prowadzi do niskiego poziomu energii, co z kolei może powodować gorączkę. Bóle głowy są głównym objawem gorączki, a ludzie są na ogół bardziej podatni na bóle głowy z powodu nacisku, jaki wywierany jest na mózg i ciało. Jeśli zauważysz, aby sprawdzić gorączkę, kładziemy rękę na czole, aby ocenić intensywność ciepła naszego ciała, to z powodu tego intensywnego ciepła zaczynamy mieć bóle głowy. Te bóle głowy nie są bólem przelotnym, co więcej są to ciągłe pulsowanie, które trwa przez długi czas.

4. Nadmierna potliwość:

Jednym z najbardziej widocznych objawów gorączki jest nadmierne pocenie się. Jeśli pocisz się ponad granicę, możesz śmiało powiedzieć, że masz gorączkę i nadszedł czas na leki i odpowiedni odpoczynek.

5. Dreszcze:

To kolejny powszechny objaw gorączki. Jeśli masz wysoką gorączkę, objawy dreszczy są dość powszechne. Jeśli dreszcze nie ustają, musisz mieć słabe nerwy i powinnaś trafić do szpitala na specjalne badanie kontrolne.

6. Bóle mięśni:

Innym częstym objawem gorączki są bóle mięśni. Wiele osób doświadczyło silnych bólów mięśni podczas gorączki, które skłoniły ich do przyjmowania dodatkowych leków, takich jak środek przeciwbólowy w celu zmniejszenia nieznośnego bólu mięśni.

7. Odwodnienie:

Jeśli masz gorączkę, twoje ciało będzie odwodnione. Czas zacząć zużywać kilka litrów wody. Picie dużej ilości wody na pewno sprawi, że poczujesz się dużo lepiej, a także pomoże w wygaśnięciu gorączki. Odwodnienie jest jednym z najczęstszych objawów gorączki.

8. Przypadkowa słabość:

Czujesz się słaby bez konkretnego powodu? Oczywiście jest powód i może to być gorączka. Jeśli często czujesz się tydzień, oznacza to, że wirus gorączki może wpływać na twoje komórki i nie pozwalać na dostarczenie energii do każdej kończyny i mięśnia. Doprowadzi to również do bólów mięśni (omówionych wcześniej) i przypadkowego osłabienia uczuć.

9. Podrażnienie:

Gorączka może również wpływać na umysł, a tym samym na nastrój. Podrażnienie jest dość powszechne podczas gorączki. Osoba dotknięta wirusem gorączki będzie często odczuwać irytację. Będzie to również kojarzone z przypadkowymi wahaniami nastroju.

10. Halucynacje:

Prawie wszyscy to wiedzą. Dzieci mają naiwny umysł i serce i jest to jeden z najczęstszych objawów gorączki u dzieci. Poczujesz się bardzo chory i dostaniesz przypadkowe wizje rzeczy, które nie mają żadnego znaczenia lub nawet nie istnieją. To tylko halucynacje i z czasem znikną.

Jak wspomniano powyżej, gorączka jest powszechną chorobą, z którą każdy zmaga się raz w życiu, ale gorączka nie zawsze jest normalna i czasami może prowadzić do śmierci, jak świńska grypa i denga. Znając jej objawy i oznaki, możemy je kontrolować na wczesnym etapie i prowadzić szczęśliwe życie.