Wczesne oznaki i objawy świerzbu:

Świerzb to zakaźna infekcja skóry wywołana przez roztocza. Roztocze to pasożyt, który zakopuje się pod skórą gospodarza i rozmnaża się. Jest to główna przyczyna niekontrolowanego swędzenia. Jest to przede wszystkim choroba związana z wodą i w większości przypadków przeniesienie następuje poprzez bezpośredni kontakt ze skórą.

Ruch roztoczy powoduje przede wszystkim uczucie swędzenia i jest również powodem, dla którego leczenie trwa nieco dłużej niż oczekiwano. Świerzb najczęściej rozprzestrzenia się z roztoczy utkniętych pod paznokciem po wcześniejszym zadrapaniu dotkniętego obszaru. Może również rozprzestrzeniać się pośrednio przez przedmioty, w tym pościel, odzież itp. Świerzb może również rozprzestrzeniać się podczas stosunku płciowego pomimo używania prezerwatywy lateksowej.

Znane objawy to,

Typowe objawy świerzbu u dorosłych i dzieci

Zmiany skórne:

Na skórze widoczne są ślady niewielkich ukąszeń przypominających owady. Wygląda podobnie do pryszczy lub pęcherzy lub ukąszeń komarów. Początkowo rośnie w okolicach kolan, pach, łokci, nadgarstków. Skóra może również zaczerwienić się i mieć owrzodzenia w wyniku drapania.

Oznaki nory:

W większości przypadków istnieje tor w kształcie litery S, który jest tak mały, że można go przeoczyć. Ta nora jest oznaką ruchu roztocza pod twoją skórą. T znajduje się głównie między palcami rąk i nóg. Ilekroć bez konkretnego powodu występuje intensywne lub nieznośne swędzenie, należy wziąć pod uwagę świerzb. Udaj się do lekarza tak szybko, jak to możliwe.

Łatki łuskowate:

Twoje zmiany przypominające wysypkę mogą dalej rosnąć, tworząc nierówne guzki i łuszczącą się skórę. Może również wyglądać podobnie do egzemy.

Skorupiane łaty:

Na skórze tworzą się skórki, zwykle szarawe. Dzieje się tak, gdy zostałeś zarażony bardzo ciężką postacią świerzbu zwaną świerzbem skorupowym lub świerzbem norweskim. Mieści tysiące roztoczy. Swędzenie może nie być zbyt duże, ale jeśli na skórze pojawiają się takie kolorowe plamy, pobiegnij do lekarza!

U dzieci:

W niektórych przypadkach u dzieci wysypka rozprzestrzenia się na całe ciało. Wybuchają na dłoniach, podeszwach, a nawet skórze głowy dziecka. Swędzenie jest tak uciążliwe i irytujące dla dzieci. Mogą odmówić jedzenia lub snu.

Jest leczony balsamem lub kremem przepisanym przez lekarza. Nosić czyste ubrania wyprane w płynie antyseptycznym. Leki mogą być również przepisane na swędzenie. Cała rodzina powinna być leczona w tym samym czasie, aby uniknąć ponownego zakażenia. Podczas leczenia może wystąpić swędzenie, ale nie oznacza to infestacji.