Często zdarzało się, że wracałem do domu z dużymi czerwonymi plamami i dużymi czerwonymi wysypkami na całym ciele. Często zdarzało się, że moja siostra wracała do domu z tym samym starym problemem. Alergie mogą pochodzić od kurzu lub rdzy, od światła słonecznego i ciepła do puszystego kota twojego najlepszego przyjaciela, pręgowanego. Alergie można również począć z niektórych produktów spożywczych. Żywność jest ulubieńcem dla wszystkich, ale wśród nich są pewne części lub elementy, które mogą reagować z twoim ciałem, powodując alergie.

objawy alergii pokarmowej

Jak działa alergia pokarmowa??

Kiedy nowa substancja, może nowy ostry sos lub nowy produkt spożywczy, którego próbowałeś po raz pierwszy, zostanie wprowadzony do twojego ciała, twoje ciało oceni jej zgodność. Twoje ciało wymaga, aby dany element współpracował z innymi działającymi elementami ciała i oczekuje, że będą się dobrze komponować, podobnie jak inne elementy. Teraz, jeśli element nie jest na odpowiednim poziomie, organizm odrzuca go i wytwarza przeciwciało, aby zwalczyć niechciane. Następnym razem, gdy ten sam przedmiot zostanie wprowadzony do twojego ciała, przeciwciało zacznie reagować, co objawia się w postaci alergii.

Typowe oznaki i objawy alergii pokarmowej lub nietolerancji:

Wybuch:

Jest to pierwszy widoczny objaw utrzymującej się alergii, którego skutki ukazują się w postaci wybuchu. Pierwszą oznaką jest szybkie wytwarzanie niewielkich, ale rozproszonych wysypek, które mają niewielki rozmiar i można je łatwo zignorować. Z czasem lub w zależności od nasilenia alergii, silny wpływ może nastąpić nawet w krótkim czasie. Możesz doświadczyć pełnego rozkwitu czerwonych wysypek.

Dyskomfort:

Jeśli dany produkt spożywczy nie jest kompatybilny z twoim ciałem, twoje ciało da ci wymagane znaki, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Gdy jedzenie spływa do ust, reakcja pojawi się dopiero po minucie. Możesz odczuwać lekkie swędzenie w wewnętrznych warstwach gardła. To samo dotyczy twoich ust. Często reakcja wymaga czasu i może powodować zapalenie wewnętrznych gruczołów i mięśni gardła, powodując łagodny ból.

Mdłości:

Jest to jeden z najczęstszych problemów, jakie może sygnalizować alergia pokarmowa. Gdy tylko żywność podatna na alergie dotknie twojego żołądka, możesz odczuwać bardzo mdłości. Ponieważ jedzenie zmaga się z narządami wewnętrznymi, próbując ukończyć cały mechanizm trawienia, twoje ciało chce się go pozbyć. Rezultatem mogą być wymioty.

Zawroty:

Jeśli nudności twojego ciała nie złagodzą się, następnym krokiem jest skrajne uczucie zawrotu głowy, które może towarzyszyć pulsującym bólom głowy i słabym gumowym kolanom. Nagle zaczynasz czuć się chory i zmęczony z zawrotami głowy.

Problem z oczami:

Twoje oczy są lustrem dla twojej duszy, a kiedy twoja dusza jest pod ciśnieniem z powodu ataku alergii, oczy czasami zdradzają osłonę. Często można zobaczyć, jak oko zmienia się na przekrwione na czerwono wraz z łzawieniem lub swędzeniem. To kolejny objaw alergii pokarmowej, w którym swędzenie oka nie przestaje istnieć.

Kontrola ciśnienia krwi:

W przypadku ataku alergii często zdarzały się przypadki spadku poziomu cukru we krwi lub ciśnienia krwi pacjenta. W przypadku poziomu cukru we krwi przygotuj zastrzyk insuliny. Ze względu na obniżenie ciśnienia krwi ofiara może wyziębić, ale jednocześnie się pocić. Jest to również typowy objaw spadku ciśnienia krwi.

Przyczyn alergii pokarmowych lub nietolerancji pokarmowej może być wiele, ale konsultując się z lekarzem, znając jego objawy wcześnie, jak wspomniano powyżej, możesz wiedzieć, co powoduje problem i możesz podjąć środki ostrożności podczas jedzenia następnym razem.