Obecnie świat ma obsesję na punkcie otyłości, w której nagła zmiana w sposobie myślenia doprowadziła ludzi do przekonania, że ​​nie ma nic złego w byciu otyłym w pewnym momencie. matka powiedziałaby, że lubi, gdy jej syn jest dobrze karmiony i utrzymywany w zdrowiu, więc bycie grubym to tylko jego dzieciństwo. Młodzież mówi, że to czas, kiedy mogą jeść do woli bez problemów z ciałem, więc dlaczego nie wykorzystać tego w pełni? W dojrzałym wieku ludzie mówią, że połowa ich życia przepadła według ścisłych zasad i zasługują na to, by być sobą. Chociaż otyłość jest popularnym tematem, który jest faworyzowany za i przeciw konfliktom, oto niektóre z poważnych niebezpieczeństw, których możesz doświadczyć w wyniku otyłości.

skutki uboczne otyłości

Serdeczne problemy:

Teraz otyłość ma wszystko wspólnego z twoim sercem i problemami z sercem. Jedyne wiotczenie, które można zobaczyć, znajduje się w twoim ciele zewnętrznym, tuż pod warstwami skóry, które pokazują, i dzięki temu wiemy, że jesteśmy otyli. Ale czy naprawdę bierzemy pod uwagę różne magazynowanie tłuszczu w wewnętrznych mechanizmach naszego ciała? Często zdarzały się przypadki, gdy naczynia wieńcowe były pod ciśnieniem w wyniku ekstremalnego nagromadzenia tłuszczu lub serce nie może kontynuować normalnego rytmicznego bicia z powodu nadmiernego ciśnienia tłuszczu. Prowadzi to do wielu problemów z sercem, w tym do oczywistego udaru.

Tryb bezsenności:

Naprawdę nie chciałbyś, żeby twój syn był otyły po usłyszeniu tego punktu. Istnieje termin medyczny zwany bezdechem sennym, w którym osoba podczas snu traci oddech lub automatycznie odcina dopływ powietrza do płuc. Dzieje się tak głównie z powodu nadmiernego gromadzenia się tłuszczu wi wokół przewodu powietrznego lub przewodu pokarmowego, który zwiększa ich ciśnienie lub zawęża je. Otyłość jest w dużej mierze uwikłana w tę sytuację.

Ryzykowne w czasie ciąży:

Jeśli jesteś obecnie w ciąży, a Twoja otyłość jest teraz Twoją przyjaciółką, istnieje prawdopodobieństwo, że możesz stracić dziecko z powodu nadmiernego nagromadzenia tłuszczu, gdy dziecko w Twoim narządzie będzie się dusiło z powodu mniejszej ilości odpowiedniej przestrzeni i mniejszego dopływu powietrza. To przede wszystkim dlatego, że ciężarna matka jest fachową radą, aby ograniczyć nadmiar tłuszczów i kalorii innych niż przepisana ilość.

Długość życia:

Udowodniono, że osoba otyła automatycznie odejmie kilka lat od swojej linii życia. Otyłość jest głównym problemem w naszych narządach, gdzie jakakolwiek część narządu może przestać działać pod naciskiem tłuszczów i dlatego stanowi mniejszą linię życia.

Wzrost BP:

Lekarze twierdzą, że osoby z otyłością lub problemami z nadwagą mają większe szanse na wysokie ciśnienie krwi, które nie jest dla nas zdrowe. Wysokie ciśnienie krwi jest często określane jako cichy zabójca, ponieważ objawy wstępne nie są tak naprawdę ich rzeczą. Atakują nagle, powodując przerażający udar lub zawał serca.

Ryzyko raka:

Przeprowadzone nowe badania wykazały, że ludzie otyli są bardziej narażeni na raka niż osoby nieotyłe. Zwykle komórki rakowe chowają się w tłuszczu i nie wykazują żadnych objawów aż do ostatniego etapu, kiedy stają się dominujące i poważne.

Cukrzyca:

Otyłość jest często związana z cukrzycą, w której z powodu nadmiaru tłuszczu wydzielanie insuliny może być zaburzone. Teraz słabnący problem z insuliną często kończy się cukrzycą, gdzie produkcja insuliny jest utrudniona przez niskie wydzielanie lub produkcję. To głównie cukrzyca typu 2 dotyka osoby otyłe.

Problemy z płodnością:

Dotyczy to głównie kobiet, gdzie wielokrotnie widziano, że otyła kobieta podejmuje więcej prób i więcej szans na zajście w ciążę niż kobieta nieotyła. Dzieje się tak dlatego, że otyłość jest również odpowiedzialna za zmiany w wydzielaniu hormonów, dlatego ciąża może być dla nich nieco problematyczna..