Można mieć koszmar z powodu nieprzespanej nocy z powodu kaszlu, który pojawia się w nocy, kiedy wszyscy chcą zasnąć. Kaszel to odruchowe działanie organizmu ludzkiego w celu zwalczania ciał obcych lub gęstego śluzu utworzonego przez organizm z różnych powodów.

Co powoduje kaszel w nocy i Jak przestać naturalnie

Główne przyczyny kaszlu w nocy:

Oto kilka przyczyn kaszlu w nocy??

1. Grawitacja:

Główną przyczyną kaszlu w nocy jest grawitacja, mówi Mitchells Blass, specjalista od MD. kiedy kładziemy się prosto, pojawia się odruch żołądkowo-przełykowy, który prowadzi do odpylania śluzu, co z kolei prowadzi do kaszlu.

2. Wirusowy kaszel:

Kaszel wywołany infekcją wirusową, która powoduje, że śluz staje się gęsty i spływa z powrotem do gardła. Infekcja wirusowa powoduje zapalenie gardła i wyzwala ośrodek kaszlu.

3. Astma:

Astma jest spowodowana nadreaktywnym działaniem mięśnia gładkiego tchawiczo-oskrzelowego na różne bodźce zewnętrzne, co powoduje zwężenie kanalików. Narażenie na zimno w nocy zwiększa ryzyko kaszlu wywołanego stanem astmatycznym.

4. Choroby płuc:

Jak zapalenie oskrzeli, guzy, które powodują niewydolność dróg oddechowych i trudności w oddychaniu, zwłaszcza w nocy.

[Zobacz więcej: Syropy na kaszel w Indiach]

5. Kaszel wywołany lekami:

Powoduje, że leki, takie jak inhibitory konwersji angiotensyny, powodują kaszel z powodu gromadzenia się mediatorów kinin w drogach oddechowych i wzmaga odruch kaszlowy.

6. Gruźlica:

Nie pokazuj Tuberculodo nie wykazuje żadnych poważnych objawów, ponieważ bakterie mogą rozwijać się w ludzkim ciele bez wpływu na organizm. Gdy bakteria rozwija się przez wiele dni, powoduje suchy kaszel, który nasila się wraz z obrzękiem węzłów chłonnych.

7. Problemy z sercem:

Stany takie jak zastoinowa niewydolność serca powodują uporczywy suchy kaszel wraz ze świszczącym oddechem. Flegma może być zabarwiona krwią, gdy występuje infekcja płuc wraz z niewydolnością serca.

8. Palenie:

Palenie powoduje, że rzęski w płucach przestają funkcjonować, co prowadzi do gromadzenia się toksyny. Aby usunąć toksyny z organizmu, palacze kaszlą, zwłaszcza w nocy. Nazywa się to również kaszlem palaczy.

9. Zapalenie zatok:

Uporczywy kaszel, który jest suchym kaszlem, jest spowodowany podrażnieniem gardła i stanem zapalnym dróg oddechowych, a także pogarsza się z powodu suchego powietrza, co utrudnia nam oddychanie, co zwykle obserwuje się podczas zapalenia zatok.

Naturalne środki do kontrolowania suchego kaszlu w nocy:

Oto 9 najlepszych przydatnych środków, które pomogą nam podczas zaburzonego snu spowodowanego kaszlem.

1. Herbata ziołowa z miodem:

Herbata ziołowa z miodem

Każdy gorący napój bez mleka, który jest bezkofeinowy z miodem, pomaga w rozbijaniu włókien śluzu i oczyszcza drogi oddechowe, co uspokaja gardło przed kaszlem. Ten rodzaj środka do domu jest łatwo dostępny w domu o każdej porze w nocy.

2. Zabranie pary:

Biorąc parę

Suchy kaszel spowodowany jest głównie spadkiem wilgotności w gardle. Aby zwilżyć gardło i zmniejszyć podrażnienie, najlepszym środkiem zaradczym może być wzięcie pary i wdychanie pary. Parę można przyjmować ze zwykłą wodą lub wodą leczniczą z kroplą do nosa lub olejkiem leczniczym, takim jak olejek eukaliptusowy.

3. Płukanie słoną wodą:

Płukanie słoną wodą

Sól posiada właściwości antybakteryjne, co pomaga w rozbijaniu śluzu i łagodzeniu gardła poprzez zwilżenie wyściółki gardła. W plwocinie znajdują się substancje drażniące, bakterie, które prowadzą do infekcji i obrzęku gardła. Obrzęk jest redukowany przez efekt osmozy, w której stężenie soli na zewnątrz komórek podczas płukania powoduje uwolnienie wody z komórek, co rzeczywiście zmniejsza obrzęk. Płukanie gardła słoną wodą natychmiast przynosi ulgę. Należy unikać nadmiernego płukania gardła słoną wodą, ponieważ może to powodować suchość w ustach.

4. Wcieranie pary:

Pary ściera

Vapor Rub zawiera składniki takie jak eukaliptus i zioła, które odgrywają ważną rolę w hamowaniu przekrwienia błony śluzowej nosa. Jest to zewnętrzny balsam do stosowania miejscowego, który nakłada się na okolice gardła, które przenika do skóry i pomaga złagodzić kaszel. Taką parę można zrobić w domu, używając olejku kokosowego, eukaliptusowego, rozmarynowego i lawendowego lub używając olejku eukaliptusowego do wcierania.

Zobacz więcej: Lista chorób kaszlu

5. Czosnek na kaszel w nocy:

Czosnek

Jest to środek łagodzący gardło, który pomaga łagodzić gardło podczas nocnego kaszlu. Występuje jako cukierek leczniczy do żucia o różnych smakach, który wolniej rozpuszcza się w ustach, uwalniając lek zawierający mentol, dekstrometorfan i środek znieczulający, taki jak benzokaina, która pomaga lekko znieczulić obszar gardła przed kaszlem. Pomaga zredukować kaszel poprzez zwilżenie gardła i zahamowanie zakończenia nerwowego wywołującego kaszel w nocy.

6. Kurkuma na kaszel w nocy:

KurkumaKurkuma ma wiele właściwości terapeutycznych, jedną z nich jest działanie antybakteryjne. Pomaga przerwać tworzenie się śluzu i zniszczyć rozwój bakterii. W dobrej filiżance gorącej wody z jedną łyżką kurkumy i czarnym pieprzem gotować i pić codziennie, aż kaszel ustąpi. Inną metodą może być zmielenie korzenia kurkumy na proszek i spożywanie go wraz z wodą i miodem również ukoi gardło przed kaszlem.

Zobacz więcej: Objawy suchego kaszlu

7. Cebulowe lekarstwo na kaszel w nocy:

Cebula

Wdychanie mocnej pary cebuli z pewnością pomoże powstrzymać kaszel. Stosowanie jednej łyżeczki soku cebulowego wraz z miodem dwa razy dziennie zmniejszy stan zapalny i zapobiegnie kaszlowi.

8. Probiotyki:

probiotyki

Zapewnia organizmowi ludzkiemu wiele korzyści w walce z mikroorganizmami, w probiotykach znajdują się szczepy bakterii, które budują układ odpornościowy, który zwalcza bakterie wywołujące kaszel. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez British Journal of Nutrition, Bifidobacterium bifidum szczególny szczep bakterii pomaga w walce z przeziębieniem i grypą. Jogurt, marynowane warzywa są dobrym źródłem probiotyków.

Zobacz więcej: Lekarstwo na kaszel

9. Liście mięty, aby złagodzić nocny kaszel:

urlop miętowy

Liście mięty są najbardziej przydatne w leczeniu kaszlu u chorych na astmę. Ma działanie antybakteryjne i wykrztuśne, co pomaga w rozbijaniu flegmy. Jedna kropla ekstraktu z mięty w letniej wodzie działa kojąco i relaksująco na gardło.

Przeziębienie i kaszel to zawsze choroba spotykana w życiu każdego człowieka. Sposobem na diagnozę i leczenie przyczyny jest prosty sposób na pozbycie się kaszlu pozbawiającego snu. Przyczyną może być czynnik zewnętrzny lub wewnętrzny. Gdy przeziębienie utrzymuje się dłużej niż tydzień, zalecana jest konsultacja lekarska. Bez recepty należy bezwzględnie unikać leku ze względu na jego niepożądane skutki uboczne. Syrop na kaszel, który ma mniejszą dawkę, może być stosowany tylko wtedy, gdy ktoś jest pewien swojej historii medycznej, aby uniknąć reakcji afilaktycznej lub najlepszym sposobem leczenia zwykłego przeziębienia jest stosowanie domowych środków, które przynoszą dobrą ulgę. W przypadku dzieci najlepiej skonsultować się z lekarzem przed podaniem jakichkolwiek leków.