Ból głowy jest odczuwany przez wszystkich w pewnym momencie. Jest to ból odczuwany w okolicy szyi i głowy, głównie wokół skroni.

Bóle głowy to najbardziej stresujący ból. Bardzo trudno z nim pracować. Nie możesz oderwać się od pracy z tym jako wymówką. Ale nadal wielu z nas dorosłych używa tego jako pretekstu do wyjścia z sytuacji. Na przykład, nasze dziecko płacze, żeby wyjść na zabawę, a ty usprawiedliwiasz się mówiąc, że boli cię głowa i nie możesz przyjść. Najmłodsi uczą się od nas. Robią też takie wymówki, by uciec od pracy domowej i obowiązków.

Ale nie możemy ignorować ich uroczych wymówek. Czasami może to być prawdziwy ból. Ból głowy u dzieci nie różni się niczym od dorosłych. Dzieci odczuwają ten sam rodzaj bólu i stresu, ale czas trwania i intensywność bólu głowy są różne.

Jakie są przyczyny bólów głowy u dzieci Jak traktować

Ból głowy odczuwa wiele dzieci i młodzieży. Może być pulsujący, bolesny lub nudny. To jest jak migrena, ale trwa krócej. Może prowadzić do napięcia mięśni szyi, nudności oraz wrażliwości na dźwięk i światło.

Przyczyny bólów głowy u dzieci:

Bóle głowy są zwykle spowodowane zmianami chemicznymi zachodzącymi w naszym mózgu. To daje mózgowi sygnał bólu. Bóle głowy u dzieci nie są przypadkowe, odczuwane są z przyczyn leżących u ich podłoża. Niektóre z głównych przyczyn to:

1. Choroba:

Niektóre z powszechnych chorób obserwowanych u dzieci to przeziębienie, grypa, zapalenie zatok. Katar i przeziębienie mogą blokować nerwy mózgowe. To może wywołać ból głowy. Zwykle towarzyszą im inne objawy, takie jak grypa, gorączka i sztywność karku. Może to być spowodowane znaczeniem lub zapaleniem mózgu.

2. Infekcja:

Infekcje często powodują wzrost temperatury. Ta wysoka temperatura sprawia, że ​​stajesz się drażliwy i przyprawia o ból głowy. Często infekcja może być przyczyną bólu brzucha.

3. Czynniki stresu:

Dzieciaki teraz przez wiele dni przechodzą przez wiele stresu. Mają studia, sport, muzykę, taniec i wiele innych zajęć pozalekcyjnych. Może to być bardzo stresujące zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To może być bardzo wyczerpujące. Brak energii, niepełna dieta może powodować bóle głowy. Normalnie uspokajające ćwiczenia, takie jak joga, wysokoenergetyczne jedzenie może złagodzić ból.

4. Czynniki emocjonalne:

Często dzieci spotykają się teraz z dużą presją rówieśników. To często prowadzi do braku równowagi emocjonalnej. To sprawia, że ​​dziecko jest wrażliwe. Bycie zastraszanym jest również przyczyną stresu emocjonalnego. Wszystko to przyspiesza aktywność mózgu, powodując u dziecka ból głowy.

5. Uraz głowy:

Nigdy nie możesz powstrzymać dziecka od zabawy. Przeskakują z miejsca na miejsce. To często prowadzi do kontuzji. Czasami te obrażenia są na głowie. Może to spowodować silny ból. Często dziecku podaje się leki. W przypadku zawrotów głowy, wymiotów lub nudności zaleca się wizytę u lekarza.

6. Czynniki genetyczne:

Czynnik genów prowadzony w rodzinie. Daje nam to rysy twarzy, budowę ciała, naturę, wzór żywieniowy i choroby. To sprawia, że ​​jesteśmy podatni na choroby, takie jak choroba serca, po małe, takie jak migrena. Możesz po prostu temu zapobiec, unikając hałasu, zimna i rzeczy, które powodują ból.

7. Żywność i napoje:

Dzieci od wielu dni są narażone na dużo słodkiej diety. Zimne napoje, ciasta, czekoladki, napoje energetyczne często podnoszą poziom cukru we krwi. To sprawia, że ​​mózg jest nadmiernie aktywny. Dzieciaki szaleją robiąc wszystkie szalone rzeczy. Nadmierna aktywność mózgu i fizyczne zmęczenie powodują ból głowy.

8. Nieprawidłowości mózgu:

Niejednokrotnie guzy, krwawienie i ropień powodują bóle głowy. Ten ból jest nie do zniesienia. Z czasem rośnie. W większości przypadków towarzyszą mu objawy, takie jak zawroty głowy, mniejsza koordynacja i wymioty.

9. Za dużo czasu na ekranie:

Jeśli się rozejrzysz, nie ma już prawie żadnych ogrodów do zabawy dla dzieci. Są uwięzieni w domach. To zaczęło przyklejać dzieci do telewizora i telefonów komórkowych. To męczy oczy. Powoduje to również napięcie nerwów mózgu. To powoduje ból głowy. Może przejść w migrenę, jeśli ekspozycja na ekran nie zostanie zatrzymana lub zmniejszona.

10. Brak równowagi hormonalnej:

Wszyscy nastolatkowie przechodzą wiele zmian hormonalnych. Kiedy wchodzą w okres dojrzewania, mieszanka hormonalna zarówno u dziewcząt, jak i chłopców sprawia, że ​​są gubieni. Nie mają pojęcia o prawie wszystkim. Hormony sprawiają, że są marudne, nastrojowe i buntownicze. To przyprawia ich o ból głowy. zwłaszcza, gdy przechodzą przez wiele fizycznych zmian i równoważą życie. To bardzo obciąża ich mózgi.

Zabiegi łagodzące bóle głowy u dzieci:

Normalnie uspokoiłbyś swoje dziecko, dałbyś mu coś do jedzenia i położył do łóżka, jeśli boli go głowa. Tam

jest wiele sposobów radzenia sobie z tym. Oto kilka.

Lek:

Advil, Ibuprofen, Aspirin to niewiele dostępnych bez recepty leków na bóle głowy. To są środki przeciwbólowe. Nie należy ich podawać bez konsultacji z lekarzem. Mogą być śmiertelne i powodować poważne skutki uboczne, takie jak uszkodzenie mózgu i wątroby. Niemowlętom i małym dzieciom nie wolno podawać żadnych leków bez konsultacji z pediatrą.

Medytacja i joga:

Wiele szkół zaczęło nauczać jogi. Joga pomaga zrelaksować umysł i nerwy. Jest to bardzo skuteczne u dzieci z ADS. Joga ma dużą część nazywaną medytacją. Polega na tym, że dziecko siedzi w jednym miejscu i zamyka oczy i mózg. To uspokaja dziecko i zwiększa jego uwagę. Sprawia również, że dziecko jest bardziej zrelaksowane i samoświadome. Badania wykazały, że jest bardzo skuteczny w przypadku przewlekłych bólów głowy.

Szkolenie z biofeedbacku:

Trening biofeedback kontroluje funkcje organizmu. Tak jak możemy kontrolować nasze etole i mocz. Obejmuje bicie serca, oddech i napięcie mięśni. Odbywa się to technikami oddechowymi. Przenosi Twoje dziecko w lepsze miejsce, gdzie znacznie lepiej radzi sobie z bólem głowy. Ta technika jest używana przez świętych, którzy medytują miesiącami bez jedzenia i wody. Widziano go także w filmie „Hulk”. Kontroluje bicie serca, aby kontrolować swój gniew.

Wiele razy dzieci cierpią na bóle głowy z powodu stresu psychicznego. To utrudnia im wyrażanie siebie. W takich chwilach pomocna jest porada. Doradca wysłuchuje wszystkich ich problemów. Sugeruje lepsze sposoby radzenia sobie z problemami. Często dzieciom trudno się otworzyć, ale zadaniem doradcy jest znalezienie problemu poprzez zachowanie dziecka. Pomaga również powstrzymać prześladowców.

Jedzenie na pocieszenie:

Normalnie pilibyśmy filiżankę herbaty lub kawy, aby odświeżyć nasze umysły. Ale nie możemy podawać kofeiny dzieciom. Żywność dla dzieci może być wszystkim, co lubisz jeść, jak czekoladki, desery, lody, burgery, plasterki sera itp. Wiele razy mamy niski poziom cukru we krwi, co powoduje ból głowy. W takich momentach nasz organizm podpowiada nam, czego potrzebujemy czegoś słodkiego. Dla uspokojenia dziecka podanie mu ulubionego cukierka nie powinno stanowić problemu. To zrelaksuje nie tylko ich, ale także Ciebie.

Domowe środki zaradcze:

Małe dzieci są masowane w nocy i owijane do snu. To je rozluźnia i pomaga dobrze się wyspać. Wiele razy po męczącym dniu w szkole nasze mamy masowały nam głowę olejkiem i usypiały. Całe to olejowanie i masaże to odwieczna technika rozluźniająca nasze mięśnie i mózg. Łagodzi napięcia. Do tego aromaty olejków często usypiają dzieciaki na dłużej i głęboko.

Innym domowym lekarstwem jest nałożenie chłodnej szmatki na powieki. Zwykle ściereczkę muślinową zanurza się w chłodnej wodzie różanej i trzyma na powiekach. To odpręża umysł. Często zbyt duża ilość telewizji powoduje zmęczenie oczu. Ten problem również jest przez nią rozwiązywany.

Masaż szyi:

Przez większość czasu z powodu forsownej aktywności fizycznej nasze mięśnie napinają się. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy dzieci niosą tak duży ciężar w torbie na ramieniu. Powoduje to napięcie i napięcie mięśni szyi i ramion. To powoduje ból głowy. Możesz je po prostu masować, aby się zrelaksować. Małe ćwiczenia również mogą złagodzić stres.

Uwodnienie:

Zwykle dzieci mają tendencję do biegania samemu podczas zabawy. Nie zwracają uwagi na potrzeby swojego ciała, takie jak jedzenie, woda i toaleta. Często prowadzi to do głodu i odwodnienia. Odwodnienie może powodować stres mózgu i wkładanie dodatkowego wysiłku w pracę. To powoduje ból głowy. Zaleca się mieć dużo wody. Zwykle dzieciak nie ma cierpliwości, by ciągle pić wodę. Sugeruje się więc, aby podawać im napoje bez cukru, aby były nawodnione.

Paczki lodu:

W przypadku urazu głowy zawsze zaleca się nałożenie okładu lodowego na obszar bólu. Łagodzi inflację. To zmniejsza ból. Nigdy nie należy używać ciepła, ponieważ pogarsza to ból.

Ból głowy dziecka może być bardzo dokuczliwy nie tylko dla niego, ale także dla jego rodziców. Tak naprawdę nie wiedzą, jak się wyrazić, więc zrozumienie objawów może być trudne. Proste domowe środki zaradcze lub łagodne lekarstwa mogą zapewnić im ukojenie. Pomóżmy im cieszyć się pięknym dzieciństwem bez presji i bólu.