Często wraz ze starością pojawia się wiele innych niechcianych przyjaciół, zapominanie, paranoja, niepotrzebny stres, niesprawne organy ciała. Wiele osób starszych cierpi na schizofrenię lub Alzheimera do tego stopnia, że ​​są postrzegani jako wariatkowie, ale to nie jest suma chorób psychicznych. W słowach ulicznych to, co nazywamy szaleństwem, jest w terminologii medycznej poważnym stanem umysłu, stąd słowo mentalny, gdzie zdolność umysłu do myślenia lub obserwowania normalności jest zniszczona. Ich myśli i zachowanie zmieniają się, początkowo z łagodną anomalią przechodzącą w bardzo poważny stan.

Objawy choroby psychicznej

Zaburzenie psychiczne nie jest niestety uzależnione od wieku ani płci, a zatem jest śmiertelne dla każdego, kto je doświadcza. Często istnieją różne formy i pakiety wykorzystania tej choroby. Powszechnie znane postacie obejmują chorobę Alzheimera, demencję, chorobę afektywną dwubiegunową i oczywiście schizofrenię.

Przyczyny tej choroby czasami można obwiniać wyłącznie podeszłego wieku, innym razem jest to kryzys wieku średniego, ciężka depresja, stres, problemy psychologiczne, np. kolejne niepowodzenia, ciągła próba osiągnięcia czegoś, a może bezsenność. Innym razem pojawiają się problemy genetyczne i dziedziczne, których nie można przeoczyć. Ale choroba psychiczna nie rozmnaża się w ułamkach sekundy. Jest to długotrwały proces, który z czasem stopniowo się rozszerza.

Poniżej wyjaśniono niektóre z typowych sposobów odróżnienia tej różnicy:

Zmiana stylu życia:

Na co dzień musisz znać swojego przyjaciela lub krewnego, który podobno jest tutaj ofiarą. Znasz jego styl życia, karierę, jej naukowców oraz jej upodobania i niechęci. Kiedy w ich życiu zachodzą nagłe zmiany spowodowane tą chorobą, ich regularność zostaje zaburzona. Może to spowodować zmiany w sposobie pracy Twojego współpracownika lub w wynikach Twojego syna w szkole. Jeśli pojawi się podejrzenie, uważnie obserwuj, czy nieprawidłowość jest tylko fazą, czy stałym dylematem.

Zwiększony gniew:

Często, gdy twój umysł nie może współpracować z twoim ciałem, małe problemy mogą cię rozpalić. Nawet mały dylemat w miejscu pracy lub zgubiony przedmiot w domu może stać się przyczyną ogromnego napadu złości. Wraz z rozwojem choroby psychicznej, te nagłe napady gniewu stają się gwałtownie gwałtowne i z każdym mijającym dniem staje się coraz bardziej mściwy, nawet w przypadku drobnych problemów. Przyczyną może być ta nagła zmiana temperamentu. Sprawdź, czy to tylko faza, czy przedłużająca się sprawa. Często wskazane jest, aby porozmawiać z osobą w danej sprawie.

Nadpobudliwość:

Wraz ze wzrostem gniewu kolejnym objawem, który może być wyolbrzymiony, jest ciągłe nadpobudliwe zachowanie, nawet podczas radzenia sobie z drobnymi problemami. Może to być również połączone ze złymi atakami lękowymi, często przechodzącymi w ataki paniki, a wszystko to w prostej sprawie.

Negatywne:

Pesymizm to coś, z czym wszyscy mamy do czynienia na co dzień. W niektórych odnosimy sukcesy, w niektórych wystarczy spojrzeć w przeszłość. To samo tyczy się depresji, kiedy mogą się zdarzyć chwile, w których życie odbije się na nas. W normalnych sytuacjach osoba nie spieszy się, aby dojść do siebie, a następnie przejść dalej. Jeśli ta depresja narasta jedna po drugiej i jest obserwowana jako długotrwały nawyk jednostki, można to zauważyć jako objaw i przyczynę choroby psychicznej.

Zaburzenie osobowości:

Odnosi się to głównie do zmian behawioralnych, przez które przechodzi dana osoba. To zaburzenie często pozostaje w stagnacji, dopóki nie osiągną wieku 20 lub 30 lat, a następnie dominuje nad jednostką. Głównym tego symptomem są tragiczne zmiany w ich postawie i zachowaniu. Myśli samobójcze połączone z depresją i dodatkowym stresem mogą być dodatkiem.

Wycofanie:

Gdy choroba zapada na osobę, powoli poddaje się swojej bańce życia, początkowo pozostając cichym i uległym na spotkaniach towarzyskich, a później całkowicie odrywa się od tłumu. Mógłby wtedy iść dalej i stworzyć swój wirtualny świat, ergo gry wideo, powód, dla którego nigdy nie chce opuścić gry, aby spotkać się z sąsiadem na zewnątrz. Można to jednak wyleczyć dzięki wytrwałej pomocy.

Halucynacja:

jest to jednak znacznie późniejszy efekt w tej chorobie, gdzie po tym, jak choroba zakorzeniła się głęboko w człowieku, zainteresowany zaczyna halucynować rzeczy, których się boi lub rzeczy, które wydają mu się prawdziwe, mimo że jest to tylko fragment jego snu. Te urojenia są kluczem do sprawy.

Życie na krańcach:

Chociaż dla niektórych może to być po prostu ich styl życia, ale dla innych, którzy wcześniej tak nie byli, może to być nowy dodatek do zestawu objawów choroby. Fakt, że nic nie znajduje się pomiędzy normalnym zakresem, sprawia, że ​​jest to podejrzane. Albo jest zbyt szczęśliwa na niegodny przypadek, albo zbyt przygnębiona bez powodu. Albo je cały dzień tylko następnego dnia, żeby w ogóle nic nie jeść.

Odmowa:

Kiedy zainteresowany wykazuje niezgodę w każdym aspekcie wskazanych przez niego zmian, jest to natychmiast objaw, na który należy zwrócić uwagę. W takiej sytuacji najlepiej jest zrobić interwencję i o niej porozmawiać.