Słowo hemoroidy opisuje stan chorobowy, w którym niektóre żyły lub tkanki w okolicy odbytu puchną, powodując bardzo bolesną podróż. Ten stan zwykle charakteryzuje się obecnością miękkich, grudkowatych pieprzyków, które nieleczone, pod wpływem stanu zapalnego, zamieniają się w stosy. Jednak hemoroidy są dość powszechne, niż myślisz. Te małe kępy są obecne we wszystkich. Dopiero gdy się powiększa lub rozpala, mamy problem z hemoroidami.

Objawy hemoroidów

Jednak nie ma stałego powodu, dla którego gruczoł hemoroidalny może się powiększać. Podstawową i pewną przyczyną strzału jest ciąża. Jedną z przyczyn mogą być również guzy w okolicy miednicy lub ciągłe zaparcia. Infekcję można również określić jako przyczynę utrzymywania się tego powiększonego gruczołu. Jednak często pojawiają się objawy, które zdradzają obecność hemoroidów.

Ból:

Odbyt lub odbyt w naszym ciele podtrzymuje cały nasz ciężar, ale nadal jest to jedno z najdelikatniejszych miejsc w naszym ciele, w którym bardzo mała awaria może spowodować wiadro bólu i bezsennych nocy. To samo dzieje się z hemoroidami. Pale są kolejnym etapem, hemoroidy to bolesna historia, w której będziesz odczuwać ból podczas siedzenia lub podczas oddawania jelit, gdy odbyt musi się rozszerzać lub kurczyć, powodując, że mięśnie lub guzki poruszają się wraz z nim. Aby uzyskać lepsze wyniki, łatwiej jest nosić okrągłą poduszkę na pośladki.

Zakrzep:

Hemoroidy mogą również tworzyć się na zewnętrznym obszarze odbytu i w takim przypadku możesz odczuwać fizyczny dyskomfort przed ich przybyciem. Zwykle zawiera niewielką wysypkę przypominającą grudki, które są krwistoczerwone, co oznacza skrzep krwi. Te też są bolesne iz czasem rosną i powiększają się.

Wyciek krwi:

Hemoroidy wewnętrzne lub zewnętrzne mogą od czasu do czasu krwawić. Są to tak zwane hemoroidy pierwszego stopnia, w których krwawią struktury przypominające grudki lub powiększone tkanki. Może to być uniknione, gdy wydalasz, gdzie widać krew przechodzącą przez stolec lub po prostu w ten sposób. Dla lepszego zabezpieczenia noś miernik i bawełnę, aby usunąć nagłe rozlanie krwi.

Swędzenie:

Pierwszymi objawami ataku hemoroidów mogą być silne napady swędzenia powstające w pobliżu okolicy odbytu. może to być spowodowane zbyt dużą zawartością wilgoci, więc trzymaj w pobliżu bezpieczną miękką bawełnę. Pot lub wilgoć określane jako guzki hemoroidalne to naprawdę zła kombinacja.

Dokuczliwe podrażnienie:

Nawet jeśli tkanki hemoroidów nie działają, ciągłe uczucie podrażnienia i dyskomfortu utrzymuje się przez cały dzień. Jeśli doświadczasz czegoś podobnego, czego wcześniej nie doświadczałeś, zachowaj wizytę lekarską na liście rzeczy do zrobienia. To nagłe uczucie dyskomfortu może ustąpić miejsca hemoroidom.

Zmiana w ruchu jelit:

Kiedy hemoroidy działają, poczujesz nagłą zmianę rutyny wypróżnień wraz z ich konsystencją, charakterem, zapachem i kolorem. Jest to częsty objaw hemoroidów, w których z powodu guzków w okolicy odbytu oddawanie jelit zmienia się i jego rutyna.

Emisje śluzu w stolcu:

To może być kolejny znak, że masz problem z hemoroidami. Obecność śluzu w stolcu wraz z wyraźnym ukazaniem się krwi powoduje zmianę konsystencji stolca, a ponieważ nie jest to normalna sprawa, można założyć nasilenie hemoroidów, próbując poradzić sobie z takim problemem.