Oto stan, który wielu z nas czuło, ale którego nie znało. W wielu chorobach dusznica bolesna tworzy niewielką część odcinka serca. Ostry ból, który zaczyna swoją drogę z serca, rozciąga się do mięśni ramion i szyi, powodując mimowolne skurcze i ból. Można za to winić zwężenie tętnic krwi, które łączą serce z resztą ciała.

objawy dusznicy bolesnej

Angina znana również jako angina pectoris po łacinie oznacza ściskanie klatki piersiowej, co ma miejsce, gdy te tętnice zwężają się, powodując brak dopływu odpowiedniej ilości krwi i tlenu.

Z powodu niewystarczającej ilości tlenu można odczuć ostry ucisk w klatce piersiowej, któremu towarzyszy duszność. Zwykły podejrzany jest celem w przedziale wiekowym po 50. roku życia, a wiele osób gromadzi się u lekarza, skarżąc się na to przekrwienie.

Angina często może powodować ataki, które trwają około piętnastu minut i na podstawie tej stabilnej lub niestabilnej dusznicy bolesnej klasyfikuje się. Jest to jednak tylko stan serca, a nie tragiczna choroba i można go całkowicie wyleczyć.

Objawy i przyczyny dławicy piersiowej:

Ten przewodnik wyjaśni Ci, jakie są główne przyczyny (przyczyny) i oznaki lub objawy dławicy piersiowej u mężczyzn i kobiet, które uświadamiają Ci ten problem.

Objawy dławicy piersiowej:

Oto kilka oznak i objawów, aby upewnić się, że nie masz dławicy piersiowej.

1. Ból czuje:

Podczas radzenia sobie z dusznicą bolesną jednym z podstawowych i najczęstszych objawów jest oczywisty ból w okolicach serca, gdzie rzekoma tętnica lub naczynie krwionośne zawęziły się do niewielkiej wartości. To jednak przez krótki czas, powiedzmy, około dziesięciu minut, po których oczekuje się, że zostanie wyleczony. Często leki takie jak triazotan glicerolu mogą znacznie skrócić czas.

2. Ból fizyczny:

Ból dławicowy nie ogranicza się tylko do mięśni wieńcowych, ale także odbija się na mięśniach w pobliżu serca. Pierwszym celem jest ból barku, po którym następują skurcze szyi, ból ramion i tak dalej. Jeśli więc odczuwasz ból podczas schylania się lub w trakcie pracy, sprawdź to. Często występuje cienka granica między bólem dławicowym a normalnym bólem mięśni lub stawów. Upewnij się, że nie wariujesz z powodu złych powodów.

3. Niedobór oddechu:

Wraz z napięciem mięśni klatki piersiowej, zwężeniem tętnic i bólem w okolicy serca, duszność jest pewną rzeczą, jeśli chodzi o objawy dusznicy bolesnej. Jeśli w odpowiednim czasie poczujesz brak tchu przez krótkie odstępy czasu, zaleca się sprawdzenie, zanim ta duszność przedłuży się wystarczająco długo, aby mieć tragiczne konsekwencje. Powód tego jest oczywisty. Przy zwężeniu tętnicy dostarczającej tlen nie wolno wchodzić do odpowiedniej ilości.

4. Kontrola potu:

Jeśli rzeczywiście jesteś pacjentem z dusznicą bolesną, najprawdopodobniej będziesz się dużo pocić w odpowiednim czasie. Nawet jeśli na zewnątrz nie jest tak ciepło i wilgotno, pocenie się może być poważnym problemem. Trudno jednak opierać swoje powody na tym, jeśli chodzi o gorące, wilgotne kraje. Jeśli czujesz, że się nadmiernie pocisz, musisz to sprawdzić.

5. Zmęczony:

Bycie pacjentem z dusznicą bolesną może powodować zmęczenie i zmęczenie po krótkich odstępach czasu. Nawet jeśli optymalnie wykorzystałeś swój niedzielny poranek, do południa znów czujesz się zmęczony. Mimo, że spędziłeś cały dzień w swoim domu, nocą jesteś zmęczony jak górski wędrowiec. Niektóre z tych faktów mogą być objawem dławicy piersiowej.

6. Nudności:

Z dyskomfortem, takim jak zmęczenie, duszność i ból, łatwo jest czasami odczuwać mdłości, chociaż należy pamiętać, że nudności mogą wystąpić z dowolnego powodu. Zwykłe uczucie mdłości nie wystarczy, aby ocenić dusznicę bolesną. Jeśli jednak powtarza się i pojawia się ponownie w szybkim tempie, należy się temu przyjrzeć.

7. Zawroty głowy:

Wraz ze zmęczeniem i dusznością, jeśli często odczuwasz zawroty głowy, może to być również przyczyną dławicy piersiowej. Po raz kolejny zawroty głowy mogą być oparte na wielu innych faktach i nie powinny być jedynym pretendentem do podejrzenia dławicy piersiowej.

8. Ból w ramionach:

Ból ramion, nadgarstków i przedramion jest dość powszechny podczas dusznicy bolesnej. Ten objaw jest widoczny u mężczyzn w porównaniu z kobietami. Bóle te mogą czasami być nie do zniesienia i mają również inne skutki uboczne dla organizmu. Ludzie na ogół go ignorują. Jest to jeden z głównych objawów dławicy piersiowej, dla bezpieczeństwa musisz sprawdzić się.

9. Ból szyi i szczęki:

Ból szyi i szczęki jest dość powszechny podczas dusznicy bolesnej. Jest to jeden z najgorszych objawów dusznicy bolesnej, ponieważ jest dość powszechny. Bez trudu można się zirytować bólem stawów szyi. Ból zębów jest również dość silny i może łatwo zachorować.

10. Ból w klatce piersiowej:

Spośród wszystkich objawów dusznicy bolesnej ból w klatce piersiowej jest określany jako najgroźniejszy. Wiąże się to ze zmęczeniem i może bardzo przysporzyć cierpienia. Nie zrozumiesz bólu, jaki będziesz odczuwać w klatce piersiowej, dopóki go nie doświadczysz.

Przyczyny dławicy piersiowej:

Oto niektóre z przyczyn dusznicy bolesnej:

1. Zmniejszenie przepływu krwi:

Czasami zmniejszony przepływ krwi do mięśni słuchowych może być jedną z przyczyn dusznicy bolesnej. Mięśnie sercowe działają prawidłowo tylko wtedy, gdy jest do nich odpowiedni dopływ krwi. Jeśli nie, będą boleć i będzie to objaw dławicy piersiowej.

2. Zawartość tłuszczu:

Jeśli tłuszcz odkłada się w naczyniach krwionośnych, prowadzi to do niestabilnej dusznicy bolesnej, która jest równie szkodliwa. Jeśli twój stan się pogorszy, może nie być na to lekarstwa. W wyniku takiego odkładania się niechcianego tłuszczu powstają skrzepy krwi. Jest to jedna z głównych przyczyn dusznicy bolesnej, która czasami prowadzi do zagrożenia.

3. Skurcze tętnic wieńcowych:

Angina może być również spowodowana skurczami tętnicy wieńcowej. Nazywa się to dusznicą bolesną wariantową. Jest powszechny zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Skurcze tętnicy wieńcowej są oceniane jako jedna z najbardziej prawdopodobnych przyczyn dusznicy bolesnej.

4. Cholesterol:

Tak, cholesterol może być przyczyną występowania dusznicy bolesnej. Mówi się, że cholesterol gromadzi się i blokuje wewnętrzną wyściółkę tętnicy wieńcowej i zwęża średnicę tętnicy, co zmniejsza przepływ krwi. To prowadzi nas z powrotem do tej samej dyskusji, że im mniejszy przepływ krwi, tym większe są szanse na dusznicę bolesną. Cholesterol jest zatem jedną z wielu przyczyn dusznicy bolesnej.

5. Pęknięcie płytki nazębnej:

Pęknięcie blaszki może prowadzić do powstania dusznicy bolesnej. Zakrzep lub płytka nazębna to jedna z najczęstszych przyczyn dusznicy bolesnej. Taka płytka blokuje drogę, przez którą przepływa krew, a tym samym bóle w klatce piersiowej.

6. Wysokie ciśnienie krwi:

Wszystkim osobom z wysokim ciśnieniem krwi zaleca się utrzymywanie ciśnienia krwi w określonym momencie. Należy uważnie obserwować leki i przepisane terapie. Jeśli nie utrzymuje się poziomu ciśnienia krwi, może to prowadzić do dusznicy bolesnej. Smutną prawdą jest to, że wiele osób ignoruje takie przyczyny dusznicy bolesnej.

7. Zły stan serca:

Nie można się wystarczająco zgodzić. Zły stan serca może oczywiście wywołać dusznicę bolesną. Złe serce nie stymuluje prawidłowego przepływu krwi i może prowadzić do powstania innych stanów krytycznych związanych z ciałem.

8. Słabe ciało:

Może się zdarzyć, że organizm nie będzie w stanie sprostać wymaganiom serca. Wiele z nich jest spowodowanych złymi warunkami fizycznymi lub jakąkolwiek wcześniej istniejącą chorobą. Jest to prawdopodobna przyczyna dusznicy bolesnej i może wystąpić u każdego. Choroby takie jak anemia i niektóre rodzaje zatruć mogą prowadzić do dusznicy bolesnej i innych szkodliwych chorób.

9. Pacjenci z cukrzycą:

W niektórych przypadkach zaobserwowano, że pacjenci z problemem cukrzycy mieli większą szansę na atak z powodu dławicy piersiowej. Pacjentom z cukrzycą zaleca się zatem utrzymywanie dobrej kondycji serca i istnieją pewne ograniczenia dotyczące unikania chorób, takich jak dławica piersiowa.

10. Nacisk na słabe serce:

Jeśli ktoś ma słabe serce, należy o tym pamiętać, aby nie dopuszczać do zbyt dużego nacisku na serce. Duży nacisk na serce może okazać się jedną z najbardziej szkodliwych przyczyn dusznicy bolesnej.

Powyżej przedstawiono niektóre z najlepszych i najbardziej typowych przyczyn i objawów dławicy piersiowej. Te przyczyny są jednymi z najlepszych przyczyn występowania dławicy piersiowej, a omawiane objawy należą również do najbardziej widzących.