Nasz organizm potrzebuje określonej dawki płynu, który jest mu potrzebny do przetworzenia pracy organizmu. Ale po zakończeniu pracy nadmiar wody wraz z toksynami w naszym ciele jest wypłukiwany przez nasze genitalia. Ten płyn to właściwie to, co nazywamy moczem, a przewód, przez który przechodzi mocz zgromadzony w pęcherzu moczowym, nazywany jest przewodem moczowym. Obecnie infekcja dróg moczowych lub ZUM jest powszechną chorobą spowodowaną powstawaniem infekcji w drogach moczowych. Kiedy jednak wspominamy, że drogi moczowe są brane pod uwagę w całości od nerek do pęcherza moczowego i cewki moczowej, czyli wszędzie tam, gdzie mogą pojawić się komórki zakaźne. Zwykle choroba grzybicza lub wirusowa, infekcja dróg moczowych jest drugą najczęstszą infekcją, w której występujemy, i tutaj jak to robimy.

Objawy i przyczyny infekcji moczu

Objawy i przyczyny zakażenia moczu:

Ten artykuł wyjaśnia coś ważnego na temat przyczyn i objawów infekcji dróg moczowych, które pomogą w podjęciu leczenia pielęgnacyjnego, zanim zaczniesz cierpieć.

Przyczyny infekcji moczu:

Poniżej wymieniliśmy 10 głównych przyczyn infekcji dróg moczowych, które pomogą Ci uchronić się przed infekcją.

1. Brak odpowiedniej higieny:

Pierwszym powodem nadchodzącej infekcji moczu w przewodzie może być osoba lub ofiara, ponieważ prawdopodobnie to brak odpowiedniej higieny spowodował powstanie infekcji. Przewód moczowy, podobnie jak każdy inny przewód, jest miękkim i wrażliwym obszarem, który umożliwia przechodzenie przez niego toksycznego moczu w trakcie jego usuwania. Bez odpowiedniego umycia lub oczyszczenia genitaliów można łatwo paść ofiarą ZUM. Zwykłe zalecenia dotyczą właściwego czyszczenia za każdym razem, gdy sobie ulżysz.

2. Seks bez zabezpieczenia:

Inną przyczyną ZUM, jedną z najczęstszych przyczyn ZUM, jest stosunek płciowy bez zabezpieczenia. Często nasze genitalia są obszarami wrażliwymi, które wymagają odpowiedniej i należytej pielęgnacji. Bez ochrony bakterie mogą swobodnie przenosić się na ciebie, powodując chorobę. Mimo że zawsze rosła świadomość dotycząca ochrony, najlepszą radą jest przestrzeganie norm dla lepszego zdrowia.

3. Cukrzyca:

Przeprowadzone ostatnio badania wykazały, że pacjenci z cukrzycą typu 2 mają dużą szansę na rozwój ZUM. ZUM to zasadniczo rozwój infekcji wewnątrz cewki moczowej, nerek lub pęcherza moczowego. W cukrzycy nasze oddawanie moczu staje się częste, a mocz zawiera dużo nieprzetworzonego cukru, który jest bezczynną pożywką dla bakterii, które mogą nazywać siebie w domu.

4. Cewnik:

Często po poważnej operacji, gdy ktoś jest przykuty do łóżka i nie może się udać do łazienki, dołącza się do nas worki z cewnikiem lub kolostomią, aby pomóc nam załatwić sobie sprawę siedząc w domu. Cewnik jest indukowany w drogach moczowych, co może być główną przyczyną infekcji moczu.

5. Kamienie nerkowe:

Kiedy mówimy o obszarze moczowym, zwykle mamy na myśli całe to miejsce, nerki produkujące mocz, pęcherz moczowy przechowujący go, a następnie drogi moczowe umożliwiające oddawanie moczu. Często z powodu różnych minerałów gromadzących się w naszym ciele, w nerkach mogą tworzyć się kamienie, które mogą powodować ZUM. Kamienie te mogą blokować normalny przepływ moczu, powodując stan.

6. Przepuklina:

Przepuklina jest stanem chorobowym, w którym część treści żołądkowej wewnątrz worka żołądkowego wypycha się z jego obszaru i kieruje się w dół dróg moczowych. Czasami może to być gest w górę. Efektem końcowym jest zablokowanie dróg moczowych, które prowadzi do infekcji moczu.

7. Prostata:

Powiększone gruczoły krokowe mogą być również przyczyną infekcji dróg moczowych. Powiększona prostata wywiera nadmierny nacisk na pęcherz, a tym samym na przewód, tworząc w ten sposób sytuację ZUM.

8. Menopauza:

Zakażenie dróg moczowych ma bezpośredni związek z menopauzą, ponieważ po menopauzie często pęcherz lub przewód tworzą odpowiednie środowisko dla rozwoju i dojrzewania bakterii.

9. Kontrola urodzeń:

To oczywiście dotyczy kobiet stosujących antykoncepcję. Antykoncepcja to pigułki i środki zapobiegające zajściu w ciążę po współżyciu. Zazwyczaj kontrole urodzeń są bardzo pomocne i nie powodują żadnych skutków ubocznych, ale regularnie spożywane te antykoncepcje mogą powodować tworzenie się bakterii w dotkniętym obszarze, a tym samym powstawanie infekcji dróg moczowych.

10. Bakterie rozprzestrzeniają się w odbycie:

Czasami można twierdzić, że bakterie są odpowiedzialne za występowanie infekcji moczu. Istnieje więcej niż jeden rodzaj infekcji moczu. Ogólnie rzecz biorąc, infekcja moczu u kobiet występuje z powodu rozprzestrzeniania się bakterii z przewodu pokarmowego, które dalej rozprzestrzeniają się z odbytu do cewki moczowej. Kobieca cewka moczowa znajduje się dość blisko pochwy, dzięki czemu bakterie mogą być łatwo przenoszone z odbytu. Można również powiedzieć, że bakteria ta jest jedną z chorób przenoszonych drogą płciową, a infekcja jest w tym przypadku dość zła. Spośród wszystkich omówionych powyżej przyczyn infekcji moczu, ta jest zupełnie inna i została uzasadniona przez wielu pacjentów i cierpiących na infekcję moczu. Jeśli chcesz dowiedzieć się o przyczynach infekcji moczu, warto o tym pamiętać.

Objawy infekcji moczu:

Typowe oznaki i objawy, które wskazują, że rozwijasz infekcję moczu, wymieniono poniżej. Jak tylko poczujesz którykolwiek z problemów, natychmiast poddaj się badaniu.

1. Częste oddawanie moczu:

Najczęstszą przyczyną infekcji dróg moczowych, zwłaszcza jeśli dotyczy pęcherza, jest niezdolność do przechowywania lub zatrzymywania moczu wydalanego przez nerki. w efekcie pojawia się częsta potrzeba ulżenia sobie.

2. Dyskomfort:

Ilekroć w twoim wnętrzu pojawi się problem dotyczący nerek, pęcherza lub przewodu, poczujesz ucisk i dyskomfort w jelitach lub brzuchu. Zwykle jest to uczucie lekkiego bólu i podrażnienia, które czasami może objawiać się w postaci kiszki brzusznej.

3. Zmiana w spójności:

Wraz z tym szybko zauważysz, że łagodzisz mocz, który jest znacznie inny niż wcześniej. Mocz ma teraz silny zapach amoniaku wraz z jasnożółtym lub lekko różowawym odcieniem. Również konsystencja byłaby znacznie gęstsza i skoncentrowana.

4. Ból podczas oddawania moczu:

Dzieje się tak głównie wtedy, gdy w przewodzie nagromadziły się bakterie. Ciepły i toksyczny mocz po przejściu przez infekcję powoduje oparzenia okolicy. Możesz zauważyć pieczenie, gdy siadasz, aby się wysikać, i to powinno być dla Ciebie pobudką.

5. Gorączka i nudności:

Ponownie jednym z powszechnych problemów ubocznych ZUM jest gorączka i towarzyszące temu uczucie zmęczenia. Towarzyszące może być dreszcz spływający po kręgosłupie, gdy czujesz się słaby i brak tchu. Uczucie mdłości jest również stałym czynnikiem.

6. Ból nerek:

Nerki stanowią integralną część układu moczowego i to również jest idealnym miejscem do pojawienia się infekcji. Mimo że większość objawów infekcji dróg moczowych wiąże się z bólem brzucha, często możesz odczuwać lekki ból w nerkach, który byłby przyczyną wzrostu bakterii w nich.

7. Ból miednicy:

Szukasz objawów infekcji moczu? Jest to jeden z najczęstszych objawów infekcji moczu u kobiet. Ból w części miednicy jest jedną z przyczyn zamieszania związanego z infekcją moczu. Wiele kobiet doświadczyło bólu w części miednicy i uzasadniono, że przyczyną takiego bólu jest infekcja moczu. Nie można po prostu pozbyć się tego natychmiast. Wiele kobiet wciąż na to cierpi. Jeśli ból jest silny, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem. Ból może również przybrać szkodliwe skutki, a osoba cierpiąca na infekcję moczu może również wymagać hospitalizacji. To jeden z najbardziej widocznych objawów infekcji moczu.

8. Czerwony mocz:

Czerwony mocz jest jednym z najbardziej możliwych objawów infekcji moczu. Z tym konkretnym objawem spotkamy się, gdy dana osoba ma już jakąś infekcję w cewce moczowej. Zarazek infekcji moczu może łatwo rozprzestrzenić się na cewkę moczową i zrobić coś złego w całej funkcji układu moczowego. Może to być przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania układu moczowego, a także może zmienić kolor moczu na czerwony. Ten objaw występuje najczęściej u mężczyzn. Spośród wszystkich objawów infekcji moczu ten został uznany za najbardziej bolesny. Ludzie dosłownie cierpią z tego powodu. Gdy mocz zmieni kolor na czerwony, nie pozostaje nic innego, jak zadzwonić w sprawie pomocy, która doprowadzi do specjalistycznej kliniki, w której lekarze dostarczą Ci wcześniejsze rozwiązania w celu naprawienia tego konkretnego objawu (staje się to tylko wtedy, gdy lek zawiedzie).

9. Mała ilość przepływu moczu:

Innym frustrującym i raczej bolesnym objawem infekcji moczu jest to, że kiedy ktoś korzysta z łazienki, aby oddać mocz, nie ma odpowiedniego przepływu moczu. Spośród wszystkich objawów infekcji moczu ten jest najbardziej widzący i ludzie cierpią na niego najbardziej. Nie ma prawie żadnej ulgi od tego objawu. Mały przepływ moczu może być bardzo szkodliwy dla organizmu. Nie pozwala na jednoczesne odpłynięcie całego przechowywanego w nim moczu. Może to również prowadzić do wielu problemów z nerkami. Zarazki pozostają w środku. Chociaż trzeba często biegać do łazienki, aby oddać mocz, strumień moczu jest ograniczony.

10. Silnie pachnący mocz:

Nawet jeśli oddasz mocz, w moczu pojawi się niezwykły zapach. Mocz będzie miał silny zapach, który dla niektórych osób może być niepokojący. Według niektórych kobiet, poprzez ten konkretny objaw, mogą łatwo stwierdzić, że cierpią na infekcję moczu. Ten objaw jest jednym z najczęściej obserwowanych objawów infekcji moczu wśród mężczyzn.

Omówione powyżej objawy moczu pokazują jedno, że jeśli infekcja moczu nie zostanie ustąpiona w określonym czasie, może przybrać zły obrót i jeszcze bardziej pogorszyć stan. Przyczyny występowania infekcji moczu pozwalają również zapobiec wystąpieniu tej infekcji.