W zeszłym roku, kiedy moja mama po raz drugi musiała zgłosić się do szpitala z powodu tego samego złamania palca, lekarze napisali w jej raporcie, że ma osteoporozę. Podczas badań dowiedziałem się, że jest to greckie słowo, w którym poprzednie słowa „osteo” oznaczały kości, a później „porosis” oznaczające perforację, która po połączeniu tworzy porowate kości. To bardzo dramatyczne słowo, jednak kości w pewnym momencie stają się porowate z powodu długotrwałej ignorancji.

Zaczyna się od obniżenia gęstości kości bardziej niż zwykle, co powoduje przypadek łamliwych kości, które są tak łatwe do złamania jak herbatniki krakersowe. Zwykle następstwem tego mogą być kości z dowolnej części ciała, jednak kończyny są najczęstszym miejscem. Może to być nadgarstek dłoni lub stopy, staw kolanowy lub łokciowy i tak dalej. Kość z powodu tej choroby staje się cieńsza i bardziej delikatna, co powoduje, że kości łatwo się łamią.

przyczyny-i-objawy-osteoporozy

Jeśli ktoś z tą chorobą nie jest ostrożny i upadnie, z pewnością złamie istotną kostną przyczynę jej kruchości. Z wiekiem choroba ta rozszerza się coraz bardziej, być może w kręgosłup, staw biodrowy i dalej. Na razie może to tylko fakt, ale wiadomo, że osteoporoza dotyka głównie żeńską część społeczeństwa, zwłaszcza kobiety po przekroczeniu progu wieku średniego. zwykle po pięćdziesiątce i powyżej. Dzieje się tak dlatego, że menopauza ma miejsce przed 50 rokiem życia, a kości podobno stają się mniej gęste, gdy po menopauzie zaczną się zmiany hormonalne. To może być powód, dla którego większość pacjentów z osteoporozą to kobiety. Choroba ta dociera do organizmu człowieka i niszczy strukturę kości.

Jeśli miałeś przypadki złamań częściej niż dwa razy w roku, Twój lekarz wykona dokładne prześwietlenie, a następnie określi Twoją pozycję na podstawie masy lub gęstości kości. Im starszy wiek, tym bardziej porowate będą twoje kości. Często leczenie obejmuje pacjenta spożywającego w nadmiarze witaminę D lub wapń w celu przeciwdziałania perforacji kości. Gdy zgłosisz się do lekarza po poradę, otrzymasz ścisłą tabelę środków żywieniowych wraz z odpowiednimi ćwiczeniami, aby przeciwdziałać łatwo łamliwej gęstości kości. W Stanach Zjednoczonych badanie wykazało, że aż 40 milionów osób cierpi lub jest podejrzanych o osteoporozę, a mimo to niezwykle ważne jest, aby dana osoba była świadoma przyczyn tej choroby.

Objawy i przyczyny osteoporozy:

Ten inteligentny przewodnik wyjaśnia główne przyczyny lub przyczyny i objawy osteoporozy, które są bardzo pomocne w diagnozowaniu tego przed atakiem i podejmowaniu pewnych środków ostrożności bez uzyskania tego.

Przyczyny osteoporozy:

Istnieją zatem pewne przyczyny lub przyczyny osteoporozy, takie jak:

1. Pochodzenie etniczne:

Często jest to choroba o podłożu etnicznym, którą widzą lekarze na całym świecie. Większość pacjentów cierpiących na osteoporozę obwinia swoje pochodzenie etniczne za przyczynę. Zwykle kobiety azjatyckie i kaukaskie są bardziej narażone na osteoporozę niż kolorowe regiony. Jest to jednak prosta ankieta oparta na pływających faktach doświadczanych przez lata.

2. Zaburzenia odżywiania:

Zaburzenia odżywiania odgrywają ważną rolę w ocenie wpływu masy lub gęstości kości. Kiedy mówimy o zaburzeniach odżywiania, to najczęściej winę za to bulimię lub anoreksję. Anorexia nervosa to zaburzenie, w którym z powodu nadmiernej diety i jedzenia bez jedzenia, osoba rozwija sylwetkę z klatką piersiową i kośćmi pod ramą wyraźnie wyraźną i ukazującą się. Bulimia nervosa to ten sam typ, w którym zaburzenia odżywiania łączą się z wymiotowaniem lub rzyganiem zaraz po jedzeniu lub ćwiczeniach od razu. Choroby te mogą być bezpośrednią przyczyną wadliwej struktury kości.

3. Nadmierne palenie i picie:

Zarówno nadmierne palenie tytoniu, jak i spożywanie alkoholu prowadzi do różnego stopnia obluzowania lub zaniku gęstości kości. Jest to udowodniony fakt, obserwowany przez lekarzy i naukowców. Im starszy jest twój wiek, tym większy wpływ na twoje ciało będzie mieć alkohol lub tytoń. Nie ogranicza się to tylko do palenia tytoniu, ale także do innych różnorodnych rodzajów palenia.

4. Niskie hormony płciowe:

Po pewnym znaku w twoim życiu wpływa to na produkcję hormonów płciowych, szczególnie u kobiet po menopauzie. Ta adekwatność hormonów płciowych zarówno u kobiet, jak i rzadko u mężczyzn powoduje osteoporozę. Najczęściej występują hormony, estrogen dla kobiet i testosteron dla mężczyzn.

5. Niezdolność:

Zwłaszcza u indyjskich kobiet osteoporoza może być przyczyną bezczynności. Kiedy kości przechodzą przez długą suszę niezdolności do poruszania się lub nie są używane przez dłuższy czas, masa kostna znacznie się zmniejsza.

6. Menopauza:

U kobiet objawy osteoporozy występują najczęściej w wieku, w którym się starzeją. Jest też inny etap, w którym zaczynają pojawiać się objawy i oznaki osteoporozy. To etap menopauzy. Gorzej jest z problemami z płodnością kobiecego ciała. Można powiedzieć, że menopauza jest jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn osteoporozy.

7. Wcześniej istniejące problemy z kośćmi:

Czasami przyczyny osteoporozy mogą być naprawdę proste, a czasami bardzo złożone. Ogólnie rzecz biorąc, osoby cierpiące na osteoporozę są ofiarami różnych objawów tej choroby, jeśli mają wcześniej występujące bóle kości. Jeśli dana osoba cierpi obecnie na jakieś bóle kości, to oczywiste jest, że będzie widziała i doświadczała różnych objawów tej choroby w młodym wieku i skuteczniej. Krótko mówiąc, można powiedzieć, że on lub ona będzie cierpieć z powodu tego objawu przez jakiś czas w bardzo szybkim tempie.

8. Niski estrogen:

U kobiet niski poziom estrogenu można uznać za jedną z najbardziej możliwych przyczyn osteoporozy. Niedobór estrogenu może powodować osteoporozę i można to uznać za jedną z wielu przyczyn osteoporozy. Według lekarzy, kiedy dojrzała kobieta przechodzi menopauzę, problemy z kośćmi mogą zacząć się pojawiać, ponieważ tempo utraty masy kostnej wzrasta w szybkim tempie. Ogólnie rzecz biorąc, gdy te dojrzałe kobiety mają spadek poziomu estrogenów, mogą również zmagać się z problemami kostnymi, takimi jak złożoność lub utrudnienia w ruchu, a także mogą zmagać się z bólami kości.

9. Niski poziom testosteronu:

Można powiedzieć, że niski poziom testosteronu jest jedną z głównych przyczyn osteoporozy u mężczyzn. Mężczyźni stają w obliczu różnych objawów tej choroby, jeśli ich poziom testosteronu spada. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni będą mieli do czynienia z różnymi i prawdopodobnie najbardziej szkodliwymi objawami osteoporozy, jeśli cierpią również na problemy z testosteronem. W organizmie mężczyzny testosteron jest przekształcany w estrogen zachowujący kości, który jest związany z osteoporozą. Jeśli poziom testosteronu jest niski, mężczyzna z pewnością będzie miał problemy z osteoporozą.

Oznaki i objawy osteoporozy:

Następnie pojawiają się pewne oznaki i objawy osteoporozy, takie jak:

1. Złamanie kości:

Pierwszym objawem osteoporozy jest skrajna kruchość kości, w której kości łatwo ulegają złamaniom. Zwykły upadek lub skręcenie kostki może spowodować natychmiastowe pęknięcie i obrzęk okolicy. To samo dzieje się ze stopą lub nadgarstkami, gdzie z powodu niewłaściwie umiejscowionej reakcji kości odłamują się lub pękają. Często zdarza się, że nie trzeba nawet upaść, wystarczy zwykły nacisk w obszarze porowatym, aby złamać kość.

2. Ból pleców:

Jeśli kruche kości są spowodowane w kręgosłupie, często pojawia się ogromny ból pleców bez ograniczeń. Ból może być tak silny, że trudno jest chodzić lub poruszać się z boku na bok. Kość staje się niezwykle sztywna i jeśli dodatkowy nacisk próbuje ją zgiąć, można skończyć z jej złamaniem lub złamaniem.

3. Zmiana postawy:

Jeśli kruche kości uformują się w okolicy nóg lub kończyn dolnych, istnieje prawdopodobieństwo, że padniesz ofiarą niedoboru wzrostu, ponieważ kości powoli obumierają, wpływa to również na wzrost. W ten sposób można stracić centymetry od ich wzrostu. Czasami z powodu struktur kręgosłupa dochodzi do zgarbionego garbu. Nazywa się to garbem wdowy lub kifozą.

4. Utrata wagi:

To jeden z głównych objawów osteoporozy. Może się to przydarzyć zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Ogólnie rzecz biorąc, gęstość kości zmniejsza się, co powoduje szokującą utratę wagi. Tak nagła utrata wagi może dla kogoś naprawdę szkodzić. Ogólnie rzecz biorąc, osoby cierpiące na osteoporozę mają poważne problemy związane z kośćmi, a jednym z nich jest nagła utrata wagi. Kobiety ucieszą się z tego, zwłaszcza, że ​​ich waga została zmniejszona i zignorują inne szkodliwe skutki tej utraty wagi.

5. Częsty ból w kończynach:

Ogólnie rzecz biorąc, osoby cierpiące na osteoporozę dość często cierpią na bóle kończyn i jest to również powszechne u osób, które od wielu lat borykają się z problemami kości..

6. Cienkie kości:

Zmniejsza się gęstość kości i jest to jeden z najczęściej obserwowanych objawów osteoporozy. Przerzedzanie kości może być właściwym terminem dla tego problemu. Generalnie gęstość kości spada i dlatego z czasem kości stają się cienkie i słabe.

7. Inne objawy:

Wciąż istnieją objawy, które nie są znane lekarzom ani ekspertom. Osoby cierpiące na osteoporozę mogą być zmuszone do przeżywania wielu bólów kości, a najgorsze z tego jest to, że istnieje niewiele objawów, za pomocą których ludzie nie będą w stanie stwierdzić, czy cierpią na osteoporozę, czy nie.

8. Utrata wzrostu:

Nastąpi zmiana postawy, co oznacza, że ​​nie będzie można chodzić prosto. Ludzie na ogół cierpią na problemy z dolną częścią pleców, a jednym z głównych objawów osteoporozy jest nagła utrata wysokości. Kobieta lub mężczyzna będą wyglądać o wiele niżej niż są w rzeczywistości, tylko dlatego, że cierpią na osteoporozę. Wiele osób starszych i dorosłych jest częstymi ofiarami tego objawu i cierpią na niego przez długi czas. Istnieją jednak pewne ćwiczenia, które mogą pomóc Ci odzyskać wzrost.

9. Ból kości:

Kiedy kości słabną, istnieje duże prawdopodobieństwo, że łatwo się zranią. Można powiedzieć, że jest to jeden z głównych objawów osteoporozy. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni i kobiety z istniejącymi wcześniej problemami z kośćmi będą mieli do czynienia z silnym bólem kości z powodu niewielkiego tarcia o kości. Można łatwo wyleczyć się z tego konkretnego objawu, ale u niektórych osób utrzymuje się on przez długi czas. Takie problemy związane z kośćmi są powszechne i najczęściej występują u starszych kobiet, ponieważ dojrzałe kobiety częściej borykają się z takimi bólami i bólami kości, ponieważ u kobiet tworzenie kości dość łatwo zanika wraz z wiekiem..

10. Zwinięty kręg:

Ofiara osteoporozy będzie miała problemy z kręgiem, ponieważ ta choroba może zmniejszyć wytrzymałość kości i osłabić je od rdzenia. Tworzenie się kości również staje się złożone, co skutkuje złą strukturą budulcową kości. Można to również uznać za jedną z przyczyn bólu w dolnej części pleców, a także w nogach i kręgosłupie. Ludzie cierpią na to dość często i można powiedzieć, że jest to jeden z głównych objawów osteoporozy.