Obraz otwartego serca jest wyryty na kartonie papierosów z pogrubionymi słowami mówiącymi, że tytoń powoduje raka płuc. Jednym z najczęstszych schorzeń płuc wywołanych przez chorobę jest rak płuc, tj. tworzenie się komórek rakowych w płucach, które ma charakter postępujący i zagraża życiu. W samym środku naszej klatki piersiowej znajdują się dwie struktury przypominające gąbkę zwane płucami, a dokładniej lewe i prawe płuco, gdzie codziennie napływa i odpływa świeża, wzbogacona w tlen krew.

Tchawica lub tchawica pobiera wdychane powietrze z przewodów nosowych przez siebie i kończy w małych gałęziach wewnątrz płuc. Tutaj tlen jest filtrowany, zużywany i odprowadzany do reszty ciała. Nagromadzony dwutlenek węgla opuszcza te gałęzie tchawicy i wychodzi przez nos podczas wydechu. Cienka warstwa zakrywa płuca zwana opłucną, która pomaga płucom uderzać o klatkę piersiową bez powodowania tarcia.

Objawy i przyczyny raka płuc

Tchawica, która sięga do płuc w jej wnętrzu, zostaje podzielona i podzielona na części i mniejsze rurki zwane oskrzelami. To jest najlepsze miejsce, w którym komórki rakowe szukają jej po raz pierwszyObjawy i przyczyny raka płuc