Jedną z wiodących chorób przenoszonych drogą płciową, które prowadzą, jest rzeżączka. Według sondażu zostało to sklasyfikowane jako druga najczęstsza choroba przenoszona drogą płciową, która trafiła na rynek, pierwsza zarezerwowana dla Chlamydii. Wywodząca się z bakterii neisseria gonorrhoeae choroba ta atakuje głównie wyściółkę śluzową naszego ciała, zwłaszcza spowodowaną niezabezpieczonymi czynnościami seksualnymi. „gonos” oznacza ziarno, a „rhoe” to po łacinie flow.

Objawy i przyczyny rzeżączki

Jest to choroba unisex, w której atakuje obie płcie w równym stopniu, ponieważ oboje mamy szansę na rzeżączkę. Po raz kolejny jest to choroba przenoszona drogą płciową, która rozprzestrzenia się z dnia na dzień z niezliczoną liczbą osób, młodsze sekcje najczęściej wybierają metodę aktu seksualnego bez zabezpieczenia, co może być jednym z powodów, dla których wykres rzeżączki nigdy nie spadł ani razu.

Wspomniana powyżej bakteria jest z natury gospodarzem – zdaniem lekarzy. Oznacza to, że bakterie te same żywią się w naszym ciele i po znalezieniu odpowiedniej temperatury i klimatu rezydują tam w cieple. Najgorsze jest to, że trudno je wykryć, ponieważ objawy pozostają uśpione przez długi czas. Jednak lekarze twierdzą, że jeśli ta choroba, rzeżączka nie jest leczona, może prowadzić do bardziej śmiertelnych chorób, takich jak PID lub choroby zapalne miednicy lub problemy z gruczołem krokowym, a nawet zakażenie cewki moczowej u mężczyzn. W przypadku kobiet przypadek ich niepłodności jest bezpośrednio związany z występowaniem tej choroby.

Zasadniczo może to być choroba przenoszona drogą płciową, ale po złapaniu rzeżączka prawdopodobnie rozprzestrzeni się na inne części ciała, na przykład od narządów płciowych do odbytu. Jest to związane z wyściółką śluzową, która nie ogranicza się tylko do dolnej części ciała, ale również wpływa na oczy i gardło, co czyni ją jeszcze bardziej otępiającą. Będąc chorobą kontaktową, może to wpłynąć na twojego partnera, czyniąc go stałym pacjentem. Kiedy już znajdzie się w ciele partnera, rozmnaża się w jego wnętrzu.

Aby uzyskać lepszy pogląd na ten temat i bezpieczniejsze środki ostrożności na przyszłość, oto kilka wyzwalaczy, które mogą powodować rzeżączkę. Aby lepiej unikać tych przyczyn i zwracać uwagę na objawy.

Objawy i przyczyny rzeżączki:

Ten artykuł wyjaśnia coś ważnego na temat przyczyn i objawów rzeżączki, które mogą pomóc w podjęciu leczenia pielęgnacyjnego, zanim zaczniesz cierpieć.

Przyczyny rzeżączki:

Tutaj wymieniamy 10 głównych przyczyn rzeżączki dla twoich lepiej znanych faktów.

1. Niezabezpieczony akt seksualny:

Jednym z głównych słów kluczowych opisujących rzeżączkę będzie transmisja płciowa. Dlatego brak odpowiedniego rozsądku podczas współżycia seksualnego może być przyczyną rzeżączki. Złe podejmowanie decyzji w tak ważnej sprawie może cię bardzo kosztować. Dlatego zawsze lepiej skorzystać z bezpieczniejszej opcji.

2. Badania ciążowe:

Jeśli jesteś w ciąży i nadal nie masz pojęcia, że ​​cierpisz na rzeżączkę, zaleca się wykonanie odpowiednich badań kontrolnych, ponieważ lekarze mówią, że czasami rzeżączka może być przekazywana córkom lub synom przez ich matkę. wciąż odpoczywają w łonie matki. Aby uniknąć takich okoliczności, lepiej zbadać i wyleczyć przed przyjściem noworodka.

3. Kontakt:

Rzeżączka jest chorobą kontaktową, co oznacza, że ​​rozprzestrzenia się poprzez kontakt, co w tym przypadku dotyczy nie tylko spraw seksualnych. Zwykle, jeśli jesteś ofiarą rzeżączki i swojego partnera lub nie jesteś tego świadomy, możesz przenieść tę chorobę na niego. Po drugie, jeśli masz rzeżączkę i dotknąłeś zainfekowanego obszaru, a następnie przetarłeś oczy, masz dużą szansę na rzeżączkę w oczach.

4. Seks oralny:

Rzeżączka gardła jest spowodowana tylko seksem oralnym. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, dlatego zaleca się, aby nie pozwalać sobie na to. Podczas gdy mówi się, że mężczyźni mają zaledwie 20% szans na zachorowanie na rzeżączkę, kobieta ma szansę 50/50. Jeśli już to zrobiłeś, lepiej zrobić badanie, jeśli masz co do tego podejrzenia.

5. Nie bierz drugiej szansy:

W przeciwieństwie do ospy, rzeżączka wzmocni się, nawet jeśli w przeszłości miałeś krótką historię leczenia rzeżączki. Nawet jeśli raz na ciebie dotknął, nie popełnij błędu, może wpłynąć na ciebie jeszcze raz i jeszcze raz. Dlatego zawsze należy być czujnym. Nie zawiedź swojej tarczy.

6. Genetyka:

Obwinianie genetyki w tym przypadku nie będzie czymś złym. W niektórych przypadkach zaobserwowano, że jeśli rodzicielka cierpi na objawy rzeżączki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej dziecko dotknie tych samych objawów. Jest to w zasadzie zarazek, który może żyć i rozprzestrzeniać się podczas rozmnażania. Kontakt seksualny w ten sposób łatwo wyzwala wystąpienie i rozprzestrzenianie się rzeżączki.

7. Pary aktywne seksualnie:

Według wielu badań przeprowadzonych na ten temat stwierdzono, że pary aktywne seksualnie są zagrożone tymi chorobami. Można łatwo przenosić zarazki tych chorób z jednej osoby na drugą, angażując się w czynności seksualne z tą pierwszą. W ten sposób rozprzestrzenia się rzeżączka. To jedna z najbardziej możliwych przyczyn rzeżączki.

8. Nastolatki:

Najczęstszymi ofiarami rzeżączki są nastoletnie pary. Choroby te wykryto głównie u nastolatków, ponieważ ich ciała są młode, a ten konkretny zarazek może łatwo rozprzestrzeniać się po ich ciele. Innym powodem rozprzestrzeniania się tej choroby jest angażowanie się w czynności seksualne z więcej niż jedną osobą.

9. Słaba siła oporu ciała:

Tak to prawda. To jedna z najbardziej przewidywalnych przyczyn rzeżączki. Jeśli ktoś ma słaby układ odpornościowy i musi zażywać lekarstwa, aby wyleczyć prawie wszystko, to prawdopodobnie łatwiej będzie cierpieć z powodu objawów rzeżączki w porównaniu z osobami, które mają silną kondycję fizyczną (wewnętrzną). Jeśli masz słabe ciało, łatwo dostaniesz objawy tej choroby, a Twój organizm nie może również walczyć z rozprzestrzenianiem się tych chorób.

10. Wytrysk:

Wytrysk jest jedną z najbardziej możliwych przyczyn rzeżączki. Chociaż można również przenosić tę chorobę bez wytrysku.

Objawy rzeżączki:

Teraz, gdy jesteś świadomy przyczyn, oto niektóre oznaki i objawy rzeżączki, na które powinieneś zwrócić uwagę na wypadek, gdybyś podejrzewał najgorsze.

1. Błona śluzowa:

Rzeżączka zarówno u mężczyzn, jak i kobiet atakuje wyściółkę śluzową lub błonę zaatakowanych części, w wyniku czego wydzielanie śluzu wzrasta wielokrotnie. Dotyczy to nie tylko okolic narządów płciowych, ale także oczu i gardła. U kobiet zwykle ma to postać wydzieliny z pochwy, która może być gęsta i kolorowa. W przypadku mężczyzn pojawia się w postaci wydzieliny z czubka ich płci. Może to towarzyszyć dziwnemu żółto-zielonemu kolorowi i zapachowi. Jest to silny objaw i nie należy go unikać ani ignorować.

2. Krwawienie z pochwy:

U kobiet jest to często obserwowane u pacjentki z rzeżączką, która w nagłych, nieregularnych odstępach krwawi z pochwy, mimo że proces bezbolesny nie jest normalnym, zdrowym procesem. Oprócz ustalonych dat, ta przypadkowa utrata krwi może być silnym powodem, dla którego powinieneś udać się na kontrolę rzeżączki.

3. Kłujący ból:

Jest to częsty objaw zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, gdzie podczas oddawania moczu odczuwany jest ostry ból lub pieczenie od wewnątrz. W przypadku mężczyzn podrażnienie pojawia się zwykle w cewce moczowej podczas oddawania moczu. To samo dotyczy kobiet. Ogranicza się to tylko do brzucha.

4. Śluz z odbytu:

Jest to głównie męski problem, w którym wyczuwalny jest śluz z odbytu. Źródło wyładowania skierowane jest w dolnej części pleców, co wcale nie jest powszechnym scenariuszem. Dlatego zaleca się szybką kontrolę lekarską.

5. Ból podbrzusza:

To jeden z najbardziej uzasadnionych objawów rzeżączki. Często zdarza się, że z powodu rzeżączki wystąpi nadmierny ból w dolnej części brzucha. Ten szczególny objaw rzeżączki jest powszechny zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet.

6. Uczucie pieczenia podczas oddawania moczu:

Innym niepokojącym objawem rzeżączki jest uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Mężczyźni na ogół doświadczają tego szczególnego objawu. Naprawdę trudno jest poradzić sobie z konkretnym objawem, ponieważ nie można tak po prostu uniknąć oddawania moczu, a kiedy pojawia się to uczucie pieczenia, naprawdę trudno jest wykonać jedną z najważniejszych funkcji związanych z ciałem w historii.

7. Krwawienie między okresami:

Kobiety mają trudności z radzeniem sobie z rzeżączką. Krwawienie między miesiączkami jest jednym z najbardziej irytujących objawów rzeżączki. Podczas miesiączek krwawienie staje się powszechną rzeczą, gdy cierpisz na te choroby. To kobiety najgorzej radzą sobie z objawami rzeżączki.

8. Uczucie pieczenia w gardle:

Gardło jest jedną z najczęstszych ofiar rzeżączki. Jednym z najbardziej widocznych i najbardziej odczuwanych objawów rzeżączki jest pieczenie w gardle. Można to porównać do bólu gardła, ale ten byłby bardziej niepokojący i ból będzie trochę bardziej nie do zniesienia.

9. Plamienie po stosunku:

Plamy zaczynają pojawiać się po stosunku w fazie rzeżączki. Czy tego doświadczasz? Wtedy być może zorientowałeś się, na co cierpisz. Jest to właściwie jeden z najbardziej narzekających problemów wśród par małżeńskich, gdy jedno z nich ma objawy rzeżączki.

10. Upławy:

Chcesz wiedzieć o objawach rzeżączki? Jednym z najczęstszych jest zielonkawe lub żółtawe wydzieliny z pochwy. Doświadcza tego wiele kobiet cierpiących na rzeżączkę. Nic konkretnego nie można na to poradzić. Trzeba to wytrzymać, aż efekty i ból całkowicie znikną.