Łagodne guzy tkanek mięśni gładkich, które tworzą się na warstwie macicy, są znane jako włókniaki lub mięśniak gładki. Zwykle pojawiają się w późniejszych latach reprodukcji. Znalezienie złośliwej wersji tego guza jest bardzo rzadkie i jest określane jako mięsak gładkokomórkowy. Aby nowotwór był złośliwy, musi naciekać sąsiednie tkanki lub dawać przerzuty. Ponieważ mięśniak gładki nie posiada żadnej z tych cech, jest łagodny. Mięśniaki sprawiają, że miesiączki i stosunek płciowy są bardzo bolesne, a także są odpowiedzialne za częste oddawanie moczu. Drobne mięśniaki są zwykle bezobjawowe, a objawy zależą od wielkości i zmiany. Objawy posiadania takich mięśniaków obejmują,

mięśniaki

Krwotok ginekologiczny:

To nic innego jak nadmierne krwawienie z pochwy. Czasami może być również wewnętrzny (krwawienie w okolicy miednicy, tworzenie krwiaka). W ogólnych przypadkach są one nienormalnie obfite w okresy krwawienia. W rezultacie u niektórych kobiet rozwija się anemia, która wpływa na nastrój i poziom energii. Skrzepy są również widoczne w tych przypadkach, gdy mają okresy.

Trudności w poczęciu:

Chociaż istnieje wiele różnych czynników, które mogą być odpowiedzialne za niemożność zajścia w ciążę, mięśniaki czasami stanowią poważną trudność. Odpowiadają również za poronienia, przedwczesne porody i krwawienia w czasie ciąży. W skrajnych przypadkach mogą również prowadzić do niepłodności.

Bolesny seks:

Mięśniaki mogą sprawić, że stosunek będzie bardzo bolesny. Dzieje się tak, gdy wzrost mięśniaka znajduje się w pobliżu szyjki macicy. Ból może być najsilniejszy w określonej pozycji podczas seksu lub w określonym czasie cyklu miesiączkowego. To jeden z najważniejszych objawów.

Dyskomfort miednicy:

Kobiety z dużymi mięśniakami często czują się ciężko w okolicy miednicy i mają stały nacisk na podbrzusze. To bardziej dyskomfort niż napięcie. Schylanie się, rozciąganie od talii nie jest pozbawione dyskomfortu w takich sytuacjach.

Ciśnienie podczas defekacji:

Mięśniaki mogą naciskać na odbytnicę, powodując uczucie parcia, utrudniając wypróżnianie i mogąc towarzyszyć bólowi. W takich sytuacjach mogą również wystąpić hemoroidy.

Problemy z pęcherzem:

Prawdopodobnie najczęstszym objawem jest potrzeba częstego oddawania moczu i niemożność utrzymania potrzeby zbyt długo. Dzieje się tak, gdy mięśniak naciska na pęcherz. Zmniejsza to kontrolę pęcherza i zdolność do utrzymywania potrzeby oddawania moczu. Czasami może również blokować samo uwalnianie się cieczy.

Zauważalnym objawem są również bóle pleców i dolnej części miednicy. Chociaż ostre i ostre bóle nie są bardzo zauważonym objawem w przypadku Lieomyoma. W rzeczywistości przewlekły ból pleców jest częstszym objawem.

Jeśli wydaje się, że masz te objawy, natychmiast skonsultuj się z ginekologiem.