Mózg to arcydzieło, które rzeźbi całe ciało, całe działanie złożonych nerwów, które wytwarzają między sobą elektryczność. Z biegiem czasu nasz mózg działa, wysyłając sygnały elektryczne i chemiczne. Te właśnie sygnały skłaniają nas do myślenia, jedzenia i innych działań. Są chwile, kiedy ten sygnał elektryczny w naszym mózgu reaguje nienormalnie, powodując stan medyczny zwany napadem.

Objawy napadu

Istnieją różne rodzaje tych napadów, w których główna istota fizyczna lub nasze ciało wymyka się spod kontroli. Gdy osoba kładzie się na podłodze, pieniąc się z ust i spazmując, kontrolę przejmuje atak lub niekontrolowany mózg. jak zawsze jest haczyk na tę chorobę, który tak naprawdę nie ma konkretnej listy problemów wyzwalających, które mogą wywołać napad. Może to być napad paniki w fazie hiper, nadczynność jednego z organów ciała lub po prostu przyczyna niektórych silnych leków. Zanim jednak nadejdzie taka katastrofa, pojawiają się pewne symptomy, o których należy pamiętać.

Deja vu:

Mimo że napad nie pojawia się wraz ze znakiem ostrzegawczym, często pojawiają się pewne uczucia, niektóre, których dana osoba mogła doświadczyć, zanim zacznie działać. W ten sposób informują osobę, co ma ją uderzyć. Różni się to dla różnych osób, a uczucie tego samego odczuwanego wcześniej jest sposobem, w jaki albo się przygotowują, albo podejmują środki ostrożności.

Sztywność ciała:

Kiedy ktoś cierpi na atak napadu, mózg odwraca się od swojego pierwotnego toku utrzymywania funkcji organizmu i zamiast tego tworzy brak równowagi, podążając własnym torem. Ciało, które w tym momencie oczekuje sygnałów z mózgu, zaczyna działać w sposób niekontrolowany, powodując sztywnienie lub skurcz mięśni, które w przeciwnym razie pracowałyby zgodnie z zamówieniem. Dlatego często napadowi towarzyszą gwałtowne wstrząsy w ciele.

Brak równowagi fizycznej:

Zapytani, wielu pacjentów z napadami padaczkowymi powiedziało, że często pojawiają się uczucia, które sprawiają, że skręcasz się, podczas gdy twoje wewnętrzne ja krzyczy, ogłaszając nadejście napadu. Te odczucia to zwykle zawroty głowy, drętwienie części ciała, bełkotanie w mowie, nudności itp..

Nieprzytomność:

Mówi się, że tuż przed tym, jak napad uderzy w ciężar matki, mózg wysyła sygnały lub wibracje do ciała, dlatego często pacjenci mówią, że mają wrażenie, że zaraz zemdleją. Czasami łączy się to z mimowolnymi skurczami mięśni lub szarpnięciami ciała, o których mówią, że w tym momencie nie mogą już się kontrolować. To uczucie nieprzytomności jest bardziej w przypadku napadu nieobecności, jak sama nazwa wskazuje.

Negatywne:

Człowiek zawsze ma silne przeczucie, że uderzy go coś wielkiego. Może dlatego pacjenci z napadami przyznają się do wypranego uczucia pesymizmu lub negatywnych myśli.

Zabawny smak:

Często mówi się, że tuż przed atakiem pacjenci zmieniają się smak, ponieważ zaczynają czuć się inaczej w ustach. Ten zabawny posmak w ustach jest spowodowany jednym z objawów zapowiadających narastającą obecność napadu padaczkowego.

Hałas:

To samo dotyczy hałasu, gdy mówi się, że pacjent traci kontrolę nad swoją zdolnością mówienia, co następnie staje się częściowo sparaliżowane, powodując niezwykłe pomruki i odgłosy z ust, gdy osoba próbuje mówić. To samo jest wyczuwalne z zapachem. Gdy ciało zaczyna tracić kontrolę, narządy zmysłów zaczynają źle się zachowywać.

Utrata kontroli pęcherza:

Mózg się rozluźnia, dzięki czemu ruchy pęcherza czy jelit nie mogą być przez nas ograniczane. Może dlatego czasami zbliżanie się napadu jest zwiastowane utratą kontroli nad pęcherzem lub jelitami?.