Słowo kichanie nie wymaga wyjaśnienia. Jest to w słowach medycznych opisane jako mimowolne wypuszczenie przez usta podmuchu powietrza w wyniku jakiejś formy podrażnienia w jamie nosowej, po którym następuje ogromna satysfakcja. Kichanie może być jednak powszechnym określeniem domowym, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z przyczyn, dla których mogą nagle kichnąć lub dlaczego za każdym razem, gdy mijają określone miejsce, ich kichnięcie działa.

Przyczyny i objawy kichania

Zwykle przed kichnięciem odczuwa się zabawne uczucie w jamie nosowej, prawie takie samo jak delikatne kłucie, ale jest to jedna z tych mimowolnych akcji naszego ciała, takich jak bicie serca, trzepotanie powiek itp. kichnięcia po prostu nie można powstrzymać, co jest w jeden sposób to dobra rzecz, ponieważ jest to sposób ciała na osądzanie, która cząsteczka jest dobra, a która obca i szkodliwa. Kiedy te obce cząsteczki dostają się do naszego ciała, miniaturowe włoski w naszym nosie powstrzymują je przed pośpiechem w jamie nosowej, podczas gdy mózg pomaga nam wypchnąć te obce przedmioty z naszego ciała przez nos.

Przyczyny kichania:

Oto niektóre z przyczyn kichania. Musisz uważać na te rzeczy i unikać także bezpiecznego kichania.

1. Zanieczyszczenie:

Idąc ulicą, zasłania cię podmuch pary z autobusu obok, w następnej chwili mijasz budynek budowlany, który miesza piasek i cement, powodując, że powietrze wypełnia się cząsteczkami miki. Ktoś mija cię w pośpiechu i podczas tego procesu czujesz podmuch zapachu tytoniu uderzającego w nos. W autobusie do pracy kobieta obok ciebie, która cierpi na przeziębienie, głośno kicha. Jak myślisz, gdzie wszystkie te zanieczyszczenia znajdują schronienie? Jednak nasz nos ma małe włoskowate struktury zwane rzęskami, które wychwytują i filtrują większość wdychanego powietrza, a gdy świeże powietrze unosi się w górę, zanieczyszczenia pozostają w tyle. Kiedy nadejdzie czas, aby się ich pozbyć, mózg uruchamia przycisk kichnięcia i pozbywamy się go z naszego ciała.

2. Alergia:

Nie zawsze zanieczyszczenia powodują kichanie, ale każda cząsteczka, która jest niekompatybilna z twoim ciałem, ale może nie stanowić problemu dla twojego przyjaciela. Na przykład, jeśli masz niekompatybilność z futrem, noszenie elementów futrzanych lub kontakt z nimi lub w ich bliskim sąsiedztwie może zareagować na twoje alergie, a ponieważ twoje ciało nie faworyzuje tego elementu, spowoduje to epizod kichania, gdy jest w pobliżu.

3. Przeziębienie:

Czasami może to być spowodowane przeziębieniem i gorączką. Tuż przed uderzeniem gorączki można poczuć dominujące kichnięcia, które zwiastują nadejście przeziębienia. Następnie pojawia się czerwony katar i rosół w łóżku. Dlatego nigdy nie jest dobrym pomysłem przedłużanie epizodu kichania przez długi czas. Potraktuj to, zanim stanie się poważne.

4. Silne perfumy:

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że twoje perfumy mogą również wywoływać napady kichania. Zwykle perfumujemy miejsca położone najbliżej nosa, na przykład na zgięciu szyi, pod pachami i ramieniu, za uszami itp. Jeśli zapach jest zbyt silny, aby Twoje ciało mogło go lubić, może stanowić między nim barierę wchodząc w twoje ciało. Dlatego czasami zbyt silny zapach może być przyczyną kichania.

5. Infekcja:

Kichanie jest normalną rzeczą i powinno ustać w ciągu kilku minut, ale jeśli ten efekt utrzymuje się przez kilka dni, a często zdarzają się epizody kichania, spróbuj skonsultować się z lekarzem, ponieważ kichanie może również wskazywać na obecność czegoś złego w jamie nosowej, może to być infekcja lub ból w wnętrzu, który powoduje kichanie. Powinno to jednak nastąpić po lekkim podrażnieniu podczas kichania.

6. Zimne powietrze:

Zwykle jest to sytuacja, w której nagły atak zimnego powietrza uderza w nos. Załóżmy, że wychodzisz z budynku i uderza cię podmuch chłodnego powietrza. Powoduje to, że błony w nosie szybko się kurczą, wywołując kichanie.

7. Zbyt jasne światło:

Nagła ekspozycja na jasne światło może spowodować kichanie. Ten stan nazywa się „fotycznym kichnięciem”, co jest bardzo rzadkie. Gdy jesteś wystawiony na światło, twoje oczy wrażliwe na jasne światło zaczynają działać na nerwy oka. Mrużysz. Ale kiedy otaczające nerwy, takie jak nosowe, również działają, zaczynasz kichać.

8. Alergia na zapach:

Nie tylko na perfumy należy uważać. Często występują elementy wyzwalające, takie jak zapach alkoholu lub pewien rodzaj zapachu, na który można być uczulonym. Ogólnie rzecz biorąc, te cechy są uległe, chyba że zostanie umieszczony rzeczywisty scenariusz i zadziała alergia zwana alergią na zapach. Dla niektórych mogą to być nawet zapachy aromatyczne lub zapachy kosmetyczne, które mogą wywołać kichanie.

9. Sierść zwierzęca:

Często zdarza się, że ktoś ma alergię na sierść zwierząt, zwłaszcza na sierść kota. Upewnij się, że nie należysz do tych kategorii i jeśli nie możesz się doczekać, aby zapewnić kotu lepszy dom, w którym nie musi być źródłem reakcji alergicznej.

10. Zły zapach:

Szukam przyczyn kichania. Ta konkretna przyczyna różni się od wszystkich omówionych powyżej przyczyn kichania. Jeśli dana osoba przebywa w niehigienicznym środowisku, nieprzyjemne zapachy są dość powszechne. Oznacza to, że łatwo można stać się ofiarą postępującego kichania, ponieważ niektóre osoby nie są w stanie wytrzymać nieprzyjemnego zapachu i działa jak alergia na błony oddechowe.

Objawy kichania:

Istnieje wiele objawów kichania, wśród których najlepsze omówiono poniżej.

1. Pieczenie w gardle:

Wśród wszystkich objawów kichania ten jest dość powszechny. Wiele osób doświadczyło pieczenia gardła lub specyficznego rodzaju zapalenia gardła, które doprowadziło również do innych problemów z gardłem. Wiele objawów, takich jak szybowanie w gardle, jest powszechnych podczas fazy kichania.

2. Zatkany nos:

Zatkany nos? Problemy z oddychaniem? To wszystko są objawy kichania. Jeśli kichasz prawie przez cały dzień, często masz problemy z oddychaniem, a zatkany nos lub przekrwienie nosa mogą się dość łatwo pojawić. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie zatkanego nosa jest skorzystanie z domowych środków zaradczych, takich jak wdychanie kurkumy parowej i innych podobnych przypraw w ciepłej wodzie.

3. Ból gardła:

Jednym z najczęstszych objawów kichania jest ból gardła. Ból gardła może wystąpić, jeśli ma problemy z kichaniem. Problemy z gardłem są częstym problemem podczas kichania.

4. Gorączka:

Podczas kichania może wystąpić niewielka gorączka. Wiele osób doświadczyło lekkiego wzrostu temperatury ciała, gdy zostały zaatakowane lub zakażone szkodliwymi drobnoustrojami, które spowodowały kichanie.

5. Płonące oczy:

Wraz z łzawiącymi oczami, uczucie pieczenia w oczach jest również dość powszechne. Ludzie doświadczają tego dość często i może to również utrudnić wizję (czasowo).

6. Kaszel:

Wraz z problemami z gardłem pojawia się problem kaszlu. Odkłada się kaszel, który z kolei odpowiada za wszelkiego rodzaju problemy z oddychaniem. Jeśli ma już słabe płuca i inne problemy z oddychaniem, ciężko będzie cierpieć na problemy z kaszlem.

7. Biegnący nos:

jeśli cieknie z nosa przez cały dzień i nie ma konkretnego powodu, dla którego ma to problem, możliwe, że cierpisz na kichanie. Za pomocą tego objawu naprawdę łatwo to rozgryźć. Cieknący nos jest częstym problemem podczas infekcji kichaniem i doświadczą go ludzie w każdym wieku.

8. Zmęczenie:

Zmęczenie jest jednym z najczęstszych i najczęściej występujących objawów kichania. Występuje z powodu dużego napięcia w układzie nerwowym, do którego nie jest przyzwyczajony. Ludzie, którzy mają słabą funkcję nerwów w całym ciele, będą mieli mnóstwo problemów z tym konkretnym objawem. Mogą również doświadczyć innych dodatkowych objawów.

9. Łzawiące oczy:

Wśród wszystkich objawów kichania ten jest często obserwowany u dzieci. Oczy stają się łzawiące, jeśli mają problemy z nosem i przechodzą fazę kichania.

10. Dreszcze:

Przypadkowe dreszcze to jedne z najczęstszych objawów kichania. Osoba cierpiąca na problemy z kichaniem będzie odczuwać zimno. Ten objaw zaobserwowano u wielu osób. Istnieje wiele terapii i środków, które można stosować w domu. Jeśli potrzebne są leki, nie należy się wahać przed ich przyjęciem, ponieważ uczucie zimna może przybrać naprawdę zły kierunek, jeśli nie zostanie wyleczone we właściwym czasie.