Bijące mięśnie i żyły skręcone w lewo, otoczone przez nasze mostki, to nasze serce. Silnik, który pompuje krew do zakamarków ciała, dzięki czemu utrzymuje nas przy życiu i kondycji, to muskularne ciało przypominające wielkość zaciśniętej pięści. Na co dzień bogata krew wzbogacona w tlen przepływa przez jedną z tętnic zwanych tętnicą wieńcową i dociera do serca, skąd jest pompowana do innych części.

Często dochodzi do sytuacji zwanej zakrzepicą naczyń wieńcowych, w której z powodu nieprawidłowego funkcjonowania tętnicy dostarczającej krew, część serca nie otrzymuje odpowiedniej ilości krwi. Powoduje to również sytuację braku tlenu, ponieważ przenoszona świeża krew jest zwykle wypełniona tlenem. Jeśli stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, część mięśnia sercowego zaczyna obumierać, powodując ogromny atak, który potocznie nazywamy zawałem serca.

Przyczyny i objawy zawału serca

Zawał mięśnia sercowego, kolejny termin medyczny określający atak serca, jest zatem klasyfikowany jako jedna z najgroźniejszych chorób, które mogą cię dotknąć, i która rzeczywiście jest uleczalna, ale jeśli odpowiednie leczenie nie zostanie zastosowane na sercu we właściwym czasie, szkody prawdopodobnie będą nieodwracalne. Wszystkie ataki serca są wynikiem utraty dopływu krwi do segmentu serca. Intensywność uszkodzeń jest wprost proporcjonalna do zaatakowanej przestrzeni, co oznacza, że ​​mięśnie sercowe są bardziej obumierające, tym silniejszy jest twój atak. Zależy to również w niewielkim stopniu od przestrzeni zajętej od ataku do leczenia. Jeśli przedłuża się, powoduje wzrost nasilenia.

Często wiele zawałów serca jest wymienianych jako przypadek CHD, choroby wieńcowej serca, w której substancja przypominająca wosk wypełnia tętnicę w stopniowym procesie czasu. Ten woskowy element zwany dżumą z czasem gromadzi się na tętnicy, tworząc sytuację zwaną miażdżycą, a po nasyceniu pęka, powodując pęknięcie, które blokuje przepływ krwi. Ten rodzaj choroby serca jest zatem obwiniany o zarazę. Co więcej, czasami atak serca może być spowodowany nagłym zaciśnięciem tętnicy wieńcowej z powodu skurczu, który odcina dopływ krwi. Podczas gdy przypadki CHD wymagają czasu na atak, spamowanie mięśni jest nagłe i zagrażające życiu.

Przyczyny i objawy zawału serca:

W tym artykule wyjaśniono coś ważnego na temat przyczyn i objawów zawału serca, co pomoże w podjęciu leczenia pielęgnacyjnego przed cierpieniem.

Przyczyny zawału serca:

Oto niektóre przyczyny i powody, dla których możesz ryzykować zawał serca.

1. Angina powoduje zawał serca:

Wiele osób cierpi na tę chorobę zwaną dusznicą bolesną, która jest podobna do przypadku zawału serca, w którym upośledzona jest zdolność serca do otrzymywania świeżego tlenu i krwi, co powoduje sytuację podobną do ataku. Dlatego osoby cierpiące na dusznicę bolesną mogą być poważnym podejrzanym o zawał serca. Między tymi dwoma jest cienka linia i trudno powiedzieć, kiedy ta linia zostanie przekroczona. Jednak w przypadku ataku dusznicy bolesnej leki rozluźnią mięśnie, podczas gdy atak nie zostanie powstrzymany za pomocą prostych leków.

2. Otyłość powoduje choroby serca:

Jednym z najpowszechniejszych problemów tego świata jest wzrost otyłości w astronomicznym tempie, które w dzisiejszych czasach jest poważniejsze wśród dzieci. Lekarze uważają, że zablokowanie tych tętnic przez komórki tłuszczowe może być również przyczyną zawału serca u dziecka. To samo dotyczy otyłych dorosłych.

3. Wiek:

Kiedy Ty jako kobieta przeszłaś 55 lat swojego życia zdrowa, nadszedł czas na panikę, ponieważ największym słowem kluczowym związanym z atakami serca i chorobami serca jest czynnik wieku, a dokładniej stary. W przypadku mężczyzn stawka jest znacznie wyższa, ponieważ w wieku zaledwie 45 lat mężczyzna może paść ofiarą zawału serca. Po przekroczeniu progu wieku średniego szanse na bycie ofiarą problemów z sercem są powszechnym scenariuszem. W rzeczywistości lekarze wiążą cofanie się linii włosów i zmarszczek z atakami serca i chorobami.

4. Zawał serca spowodowany nawrotem po stentu:

Osoby, które wcześniej były leczone z powodu niewydolności serca, są bardziej narażone na atak. Dzieje się tak, ponieważ w momencie zawału serca tętnice odzyskane przez tkanki bliznowate są słabe i bardziej niż kiedykolwiek podatne na zablokowanie.

5. Styl życia Przyczyny niewydolności słuchu:

Sposób, w jaki prowadzisz swój styl życia, jest główną przyczyną, dla której możesz być ofiarą zawału serca. Kiedy ktoś jest pod ogromną presją i stresem przez dłuższy czas, staje się podejrzany o atak serca. Następnie są pacjenci z nadciśnieniem z często atakami lękowymi, a następnie palacze łańcuchowi. Twój styl życia determinuje stan twojego serca. Ale zanim dojdzie do tak poważnej sytuacji, w naszym ciele pojawiają się pewne objawy, które zapowiadają nadchodzące ataki.

6. Duszność:

Brak tchu lub duszność są częstym objawem odczuwanym przed atakiem, kiedy to skomplikowane uczucie ciężkości utrzymuje się na klatce piersiowej, utrudniając normalne oddychanie. W związku z tym będziesz zdyszany i z trudem łapiesz więcej używania mięśni sercowych. To z kolei wywiera większy nacisk na tętnicę je zaopatrującą.

7. Ból:

Jeszcze innym objawem jest oczywisty ból w klatce piersiowej, łagodny lub ciężki, w zależności od poniesionych już uszkodzeń. Ten ból zwiastuje nadchodzący atak serca.

8. Zimny ​​pot:

Zapytani, pacjenci cierpiący na zawały serca mówią, że czują się spoceni i lepi, ale nie są gorący, ponieważ pot jest z natury chłodny, a konsystencja jest lepka, przez co stają się lepsi. Nawet pod prądem pocenie się utrzymuje.

9. Zawroty głowy:

To z własnego doświadczenia iz ust lekarza jest częstym objawem, w którym pacjent ma zaciśnięty język i dominuje niewyraźna mowa. Wraz z tym pojawiają się zawroty głowy, w których czuje, że w każdej chwili zemdleją lub załamią się.

10. Nudności:

Z zawrotami głowy i brakiem tchu, ułożonymi z wilgotnych potów, nasz organizm w takiej chwili czuje się gorzej niż kiedykolwiek. Może to wywoływać uczucie mdłości, podczas którego ktoś rzyga lub odczuwa uporczywe wymioty.

Typowe objawy zawału serca:

Oto niektóre z najczęstszych oznak i objawów zawału serca. Zaleca się, aby odpowiednio je przejrzeć, abyś mógł dowiedzieć się, czy masz zawał serca, czy nie, czy pojawią się jakiekolwiek te objawy.

Prawdą jest, że objawy zawału serca różnią się w zależności od osoby. Oto jednak niektóre z głównych objawów zawału serca.

1. Ciśnienie:

Ten znak zawału serca jest jednym z tych objawów serca, których doświadczył każdy pacjent z sercem, który przeszedł atak serca. Wzrost ciśnienia krwi podczas zawału serca jest oznaką ciężkiego udaru serca. Wiele osób przeżyło atak serca, zachowując całkowity spokój i prawidłowo oddychając.

Występują drobne i poważne zawały serca. Ogólnie rzecz biorąc, podczas drobnych zawałów serca nie ma dużego nacisku na serce. Ludzie nadal mogą być w stanie przetrwać atak, stosując wcześniej pewne środki. W dawnych czasach atak serca był szokiem dla prawie wszystkich. Ale w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na przetrwanie ataku.

2. Szczelność w klatce piersiowej:

Innym częstym objawem zawału serca jest uczucie ucisku w klatce piersiowej. Poczujesz się tak, jakby klatka piersiowa była napięta, a wewnątrz działa czynnik ściskający. Jest to całkiem naturalny objaw i wiele osób z chorobami serca o tym wie. To uczucie nie ustaje, a ten problem na pewno sprawi, że poczujesz się nerwowo i zmniejszysz szanse na przeżycie podczas ataku.

Z tego powodu będziesz musiał zachować szczególną ostrożność, gdy zobaczysz lub poczujesz ten objaw. Wiele osób w podeszłym wieku nie może przeżyć zawału serca, ponieważ nie są tego świadomi i nie wiedzą, co robić w tym momencie.

3. Zimny ​​pot jest wskaźnikiem zawału serca:

Ktoś się poci przed atakiem serca. Pot będzie zimny, co wskazuje na zawał serca. Na pewno poczujesz pot spływający z czoła, które będzie zimne. Następnie powinieneś przygotować swój umysł i myśleć pozytywnie. Będziesz musiał mieć mentalność, która pomoże ci przetrwać atak. Będziesz musiał uspokoić swój umysł i przygotować ciało, ponieważ będzie gorzej, jeśli masz słaby umysł i serce. Wszystko jest w umyśle. Jeśli umysł wie, że ciało może to wytrzymać, miejmy nadzieję, że będziesz żył po ataku.

4. Zmęczenie:

Poczujesz zmęczenie tuż przed atakiem. To ważny objaw zawału serca. Ból mięśni jest często oznaką zawału serca. Jest to również objaw zatrzymania akcji serca. Tkanka mięśniowa staje się słaba i zimna i przestaje funkcjonować. Wraz z niewłaściwym dopływem krwi do serca nie ma również prawidłowego dopływu krwi do mięśni. Krótko mówiąc, ciało słabnie i nie jest w stanie zrobić niczego, co jest powszechne u prawie wszystkich, gdzie również śmierć jest nieuchronna.

5. Ból górnej części pleców:

Nie myl tego punktu ze zmęczeniem. Ból w górnej części pleców to jeden z najpopularniejszych objawów zawału serca. Według wielu osób, w górnej części pleców występuje stan zapalny, ponieważ serce jest częścią górnej części ciała i w jakiś sposób te dwa elementy są ze sobą powiązane. Jest to jednak jeden z najczęstszych objawów i prawie każdy, kto przeszedł zawał serca, spotkał się z nim.

Ból w tej części ciała zacznie się trochę przed atakiem. Można rozpoznać, czy dostanie zawału serca, czy nie.

6. Ból ramion:

Ból w ramionach i przedramionach jest objawem zawału serca. Ból ramion będzie nie do zniesienia i jest to oznaka zawału serca. Z powodu nieprawidłowego krążenia krwi wystąpi również zmęczenie ramion. Rozgrzeją się i wystąpi nadmierny ból, zwłaszcza w stawach. Ktoś, kto ma już wspólne problemy, może jakoś zorientować się, na czym mu zależy.

Jeśli jest ból w ramionach, to nie można nawet prawidłowo poruszać lub funkcjonować ramion, a nawet nie można uratować tego, co niezbędne podczas ataku, co ponownie zwiększa szanse na śmierć.

7. Niestrawność:

Problemy żołądkowe bardzo dobrze kojarzą się ze złym stanem serca. Przed zawałem serca wystąpią problemy z niestrawnością. Żołądek pozostanie zdenerwowany i nie będzie działał tak, jak powinien. Po zapoznaniu się z tym objawem można się spodziewać, że można zorientować się, czy będzie miał atak serca, czy nie.

8. Wymioty:

Innym popularnym objawem zawału serca są wymioty. Osoba bardzo często wymiotuje, gdy jest bliska zawału serca. Przyczyna tego objawu jest nadal nieznana. Nikt nie znalazł konkretnego powodu wymiotów. To tylko objaw zawału serca i jest całkiem naturalny. Większość osób, które będą miały zawał serca, doświadczy tego objawu i dzięki temu będą mogli wcześniej wiedzieć o ataku. Ponieważ niestrawność jest objawem zawału serca, często towarzyszą jej również problemy z wymiotami.

9. Niepokój:

Łatwo można się niepokoić przed zawałem serca. Ten typowy objaw zawału serca jest nauczany przez dzieci w szkole poprzez książki naukowe. Jest to najczęstszy objaw zawału serca u kobiet. Wiele kobiet odczuwa strach tuż przed atakiem. Strach jest prawdziwy i osłabia ich serce oraz zmniejsza ich szanse na przeżycie. To ważny znak i jest to czas, w którym należy być całkowicie spokojnym i zmniejszyć wewnętrzny niepokój. Chociaż w większości przypadków śmierć była jedynym skutkiem.

10. Ból zęba i ból szczęki:

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety odczują ból zębów przed zawałem serca. Będzie też ogromny ból w zębie i szczękach. Temu klasycznemu objawowi zawału serca często towarzyszą również bóle głowy (omówione wcześniej).