W pewnym momencie naszego życia zostajemy wprowadzeni w nieprzyjemne doznania bólów kręgosłupa. Bóle kręgosłupa są powszechną dolegliwością i tylko szczęściarzom udaje się ich całkowicie uniknąć. Choć powszechny, ból pleców w żadnym wypadku nie jest drobnym problemem zdrowotnym. Każdy przypadek przedłużającego się bólu pleców musi zostać sprawdzony pod kątem podstawowych problemów zdrowotnych.

Przyczyny i przyczyny bólu w dole pleców

Mając to na uwadze, sprawiedliwe jest, że głębiej zagłębiamy się w przyczyny i przyczyny bólu pleców. Mając na uwadze, że ból pleców jest dość rozległym problemem zdrowotnym, najlepiej na razie zająć się bólem dolnej części pleców. Według ogólnoświatowych statystyk ból dolnej części pleców występuje u dorosłych w wieku od trzydziestu do sześćdziesięciu lat. Ból w dole pleców jest spowodowany wieloma przyczynami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Przyczyny bólu krzyża:

Ten artykuł zawiera listę 10 przyczyn i przyczyn bólu dolnej części pleców.

1. Dyski zwyrodnieniowe:

Według większości ortopedów, ból w dole pleców jest w dużej mierze spowodowany przepukliną lub zwyrodnieniem krążków międzykręgowych. Aby lepiej to zrozumieć, konieczne jest zrozumienie fizjologii dolnej części pleców. Kręgosłup jest głównym elementem podtrzymującym całkowitą masę i ciężar górnej części ciała. Kręgosłup składa się z 30 kości zwanych kręgami, starannie ułożonych jedna na drugiej. Pomiędzy każdym kręgiem, gąbczasta chrząstka zwana dyskami pełni funkcję ochrony kręgów przed zderzeniem ze sobą. Wraz z upływem lat ciężar górnej części ciała często powoduje uszkodzenie krążków międzykręgowych w dolnym końcu kręgosłupa. Ten stan jest medycznie określany jako dyski zwyrodnieniowe. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

2. Przepuklina krążków:

Dyski zwyrodnieniowe lub osłabione często prowadzą do przepukliny dysków. Dyski pomiędzy każdym kręgiem mają miękki, papkowaty środek. Osłabiony dysk wywiera nadmierny nacisk na ten miękki środek, co powoduje, że środek dysku wystaje. Jest to medycznie znane jako przepuklina lub pęknięte dyski, które są kolejną przyczyną bólu dolnej części pleców. Wybrzuszony środek częściej niż nie naciska na wrażliwe nerwy, co powoduje ekstremalny ból. Ten ból jest często znany z tego, że rozciąga się na nogi. Ten stan jest zwykle diagnozowany jako rwa kulszowa. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

3. Osteoporoza:

Chociaż jest to dość powszechne wśród mężczyzn, osteoporoza jest często określana jako dolegliwość kobieca. Osteoporoza jest częstym produktem zmniejszonej wytrzymałości kości i starzenia się. Wiadomo, że ta zmniejszona wytrzymałość kości powoduje łamanie i złamanie kości i jest ukierunkowana na kluczowe obszary, takie jak ramiona, biodra i plecy. Wśród kobiet ryzyko osteoporozy jest podwyższone z powodu obniżonych poziomów estrogenów. Osteoporoza często powoduje ból pleców z powodu ściśniętych złamań kości kręgosłupa. W przypadku osteoporozy ból ten może początkowo nie być odczuwany, ale ostatecznie do niego doprowadzi. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

4. Skolioza:

Chociaż wiadomo, że ból pleców dotyka głównie dorosłych, skolioza jest stanem, o którym wiadomo, że dotyka dzieci i młodzież. Ponownie dziewczynki są bardziej dotknięte tym stanem niż chłopcy. Skolioza często charakteryzuje się nieprawidłową krzywizną rdzenia kręgowego. Fizjologicznie rdzeń kręgowy powinien być prosty, jednak osoby cierpiące na skoliozę mają nieprawidłowo zakrzywione rdzenie kręgowe ze skrzywieniem w górę w górnej części pleców i skrzywieniem do wewnątrz w dolnej części pleców. Skolioza może być wynikiem wady wrodzonej lub spowodowana urazem i chorobą. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

5. Cukrzyca:

Wracając ponownie do osób starszych, cukrzyca jest kolejnym powszechnym czynnikiem u dorosłych, który może powodować ból w dolnej części pleców. Dzieje się tak dlatego, że duże ilości insuliny często prowadzą do zapalenia stawów i tkanek, co powoduje ból, a także jest wadą, poza cukrzycą. Należy również pamiętać, że cukrzyca wpływa również na metabolizm, przez co przybiera na wadze i jest to jedna z najczęstszych przyczyn bólu pleców. Aby nie dopuścić do tego, by cukrzyca zawładnęła tobą, zawsze utrzymuj spożycie cukru pod kontrolą, a jeśli jesteś pod wpływem leków, nigdy nie przegap swojej dawki. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

6. Ściśnięte nerwy:

Wiadomo również, że ściśnięte lub ściśnięte nerwy powodują ból w dolnej części pleców. Rozpoznanie bólu dolnej części pleców z powodu ściśniętych nerwów jest dość łatwiejsze, ponieważ często towarzyszą mu gorączki i niemożność kontrolowania pęcherza. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

7. Zapalenie stawów:

Przyczyny bólu w dole pleców nie mogą pozostawić zapalenia stawów bez funkcji. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa i pleców. W normalnych przypadkach ćwiczenia utrzymują ból pleców w ryzach, ale czasami wymykają się spod kontroli i wymagają operacji, aby zapalenie stawów nie doprowadziło do niebezpiecznych stanów. Zapalenie stawów ma wiele rodzajów i jest zwykle spowodowane sztywnością mięśni z powodu starości lub nadwagi, którą przybierasz. Czasami zapalenie stawów może powodować dalsze zawężenie małej przestrzeni wokół rdzenia kręgowego, co prowadzi do stanu zwanego zwężeniem kręgosłupa. Jest to choroba przewlekła, co oznacza, że ​​nie ma sposobu, aby na stałe pozbyć się bólu pleców, ale stosuj środki, aby utrzymać stany zapalne tkanek w ryzach. Zdrowe odżywianie i utrzymywanie prawidłowej postawy zwykle działa na ten objaw. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

8. Skręcenie mięśni:

Napięcia mięśni i więzadeł są często poważną przyczyną bólu dolnej części pleców. Dodatkowo, gdy regularnie podnosisz ciężary lub siedzisz w niewygodnych pozycjach, nagły ruch może prowadzić do obciążenia tkanek, powodując ostry ból kręgosłupa. Nadwyrężenia pleców są dość powszechne i nie są niespotykane. Zwykle może się to objawiać, gdy narasta napięcie mięśni. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się masaże i akupunktura, ale ćwiczenia fizyczne mogą również pomóc pożegnać się z uporczywymi, nagłymi bólami, które prowadzą do bolesnych skurczów mięśni. Zastosuj okłady z lodu, jeśli występuje ciężki stan zapalny, dopóki nie zostanie sprawdzony przez lekarza pod kątem podstawowych problemów. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

9. Nieprawidłowości szkieletowe:

Ból pleców w tych przypadkach występuje z powodu nieprawidłowości w kręgosłupie. Często, jeśli kręgosłup nie jest prawidłowo ułożony i nadal zakrzywia się na bok, powodując ból, jeśli w tym obszarze wystąpi jakikolwiek wzrost. Czasami ból jest nie tylko silny, ale i poważny. Jeśli chcesz utrzymać kręgosłup w ryzach, wykonuj od czasu do czasu nakłucia lędźwiowe, aby nie tylko poznać zdrowie swojego układu nerwowego, ale także stan akordu. Jeśli występuje nienormalny wzrost, często prowadzi to do skoliozy, stanu, który był omawiany wcześniej i może powodować dokuczliwy ból, który pojawia się i odchodzi. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

10. Zespół ogona końskiego:

Przyczyn bólu dolnej części pleców u kobiet jest wiele, ale to rzadkie zaburzenie występuje częściej ze względu na płeć. Jest to problem z korzeniami nerwowymi i nie można go wykryć, dopóki stan nie jest poważny. W zespole ogona końskiego zakończenia nerwowe znajdujące się w dolnej części rdzenia kręgowego są pod ciśnieniem. Powodem tego może być problem z wyrównaniem, ale objawem jest zwykle ból dolnej części pleców u dorosłych. Pojawiają się dodatkowe problemy, takie jak problemy z jelitami i zaburzenia funkcji pęcherza, co pomaga lekarzom odróżnić ten objaw od innych przyczyn bólu pleców. Występuje również drętwienie odbytu i osłabienie nóg. Cóż, jeśli nie zostanie udzielone pilne leczenie, pacjent często ryzykuje utratę funkcji nerwowych w dolnej części ciała. Jest to jeden z powodów bólu dolnej części pleców.

Teraz, gdy znasz najczęstsze przyczyny bólu w dolnej części pleców, kategoryzowanie bólu i wiedza o tym, co może być problemem, powinno być dla Ciebie łatwiejsze.