Świńska grypa jest zwykle chorobą związaną ze świniami. W rzadkich przypadkach może również przenieść się na ludzi, powodując poważne problemy w ludzkim ciele. Wirus grypy wywołuje świńską grypę, którą teraz można leczyć za pomocą szczepionki, a objawy świńskiej grypy są powszechne, jak wszystkie infekcje grypy. Zapobiega to występowaniu choroby u ludzi, zwłaszcza u dzieci.

Co to jest świńska grypa | Objawy i przyczyny | Diagnoza | Czynnik ryzyka| Środki zapobiegawcze

Świńska grypa

Co to jest świńska grypa?

Świńska grypa jest powszechnie rozumiana jako choroba układu oddechowego. Kiedy ludzie zarażają się tą chorobą za pośrednictwem wirusa h1n1, może to prowadzić do poważnych problemów z oddychaniem. Wiadomo, że te wirusy infekują drogi oddechowe świń. Choroba może szybko rozprzestrzenić się na inne osoby wokół ciebie, czyniąc ją w ten sposób chorobą zakaźną wyższego stopnia. H1N1 jest najczęstszym podtypem grypy. Jednak inne formy, takie jak wirusy H1N2, H3N1 również mogą prowadzić do grypy.

Temperatura pomoru świńskiej grypy wynosi zwykle 100F lub więcej. Towarzyszy mu poważny kaszel. Wiadomo, że choroba trwa od siedmiu do ośmiu dni, a w niektórych przypadkach, gdy infekcja towarzyszy, może trwać do dziesięciu dni.

Objawy i przyczyny świńskiej grypy:

Przyczyny świńskiej grypy:

Główną przyczyną świńskiej grypy jest wirus H1N1. Poważna epidemia miała miejsce w 2009 roku i była za nią odpowiedzialna H1N1. Wirus grypy A lub H3N2 był późniejszą przyczyną świńskiej grypy, która wydarzyła się w 2011 roku. Początkowo dzieci miały pozytywny wynik testu na świńską grypę. Kontakt z następującymi również powoduje grypę

1. Zainfekowane świnie:

Jednym z najbardziej prawdopodobnych sposobów złapania świńskiej grypy jest kontakt z zarażoną świnią. Przenoszenie wirusa staje się w tym przypadku łatwe.

2. Zainfekowani ludzie:

Innym mniej prawdopodobnym sposobem złapania świńskiej grypy jest kontakt z zarażonym człowiekiem. Chociaż szanse są mniejsze, nie możemy tego wykluczyć.

Objawy świńskiej grypy:

Objawy świńskiej grypy u dzieci lub dorosłych są mniej więcej podobne do objawów zwykłej grypy. (1)

 • Ból gardła
 • Suchy kaszel
 • Dreszcze
 • Bół głowy
 • Zmęczenie
 • W rzadkich przypadkach ofiara doświadcza również wymiotów i biegunki.
 • Gorączka
 • Ból mięśni
 • Katar lub zatkany nos.

Ponieważ objawy są podobne do każdej gorączki, trudno powiedzieć, czy to rzeczywiście świńska grypa. Zawsze zaleca się badanie z lekarzem w celu potwierdzenia zmian.

Diagnoza świńskiej grypy:

Rozpoznanie świńskiej grypy zwykle następuje po zaobserwowaniu wykazywanych objawów.

1. Szybki test na grypę:

Ten test pomoże zidentyfikować świńską grypę. Nie można ręczyć za skuteczność tego testu, a czasami mogą być potrzebne inne specjalistyczne testy.

2. Test nosogardzieli:

Ten test jest zwykle wykonywany w celu sprawdzenia, czy pacjent ma wirusa grypy A lub B. Jeśli test wykazuje pozytywny wynik dla typu B, zwykle nie jest to świńska grypa.

3. Identyfikacja antygenów:

Innym powszechnym sposobem diagnozowania świńskiej grypy jest identyfikacja konkretnego antygenu. Ten test jest wykonywany w wyspecjalizowanych laboratoriach.

Czynnik ryzyka świńskiej grypy:

Oto kilka możliwych czynników ryzyka. Pamiętaj, że niektórzy ludzie są bardziej narażeni na złapanie jednego niż inni.

 1. Prawdopodobne są dzieci w wieku 5 lat lub mniej.
 2. Mogą pojawić się objawy świńskiej grypy w ciąży. Kobiety w ciąży są bardziej narażone na zachorowanie.
 3. Osoby w wieku powyżej 65 lat.
 4. Osoby z chorobami przewlekłymi.
 5. Słaby układ odpornościowy to kolejny sposób na wniknięcie wirusa.

Jak uniknąć ataku świńskiej grypy??

Oto kilka środków zapobiegawczych:

 • Regularnie myj ręce i twarz, zwłaszcza jeśli właśnie wyszedłeś i wróciłeś;
 • Ogranicz kontakt z osobami, które są zarażone świńską grypą i zostały z nią zarażone, lub z ludźmi w ogóle. Nie wiesz, kto jest zagrożony.
 • Zakrywaj usta chusteczką, gdy kichasz lub rób to samo, gdy kicha ktoś inny;
 • Utrzymuj przedmioty w porządku i czystości;
 • Użyj środka do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, aby utrzymać ręce w czystości. Zrób to samo, zanim zaczniesz jeść.
 • Pierz ubrania za pomocą Dettol lub czegokolwiek, co je odkaża.

Chodzi o to, aby pozostać tak czystym i schludnym, jak to tylko możliwe. Jedynym skutecznym sposobem zapobiegania wirusowi świńskiej grypy jest przebywanie w czystym otoczeniu.

Co robić i czego nie robić podczas świńskiej grypy:

Robić:

 1. Bardzo dobrze umyj ręce, stopy i ciało środkami dezynfekującymi.
 2. Unikaj kontaktu z ludźmi lub tłumem przez jakiś czas.
 3. Zakryj usta i nos, zwłaszcza gdy jesteś w tłumie.
 4. Używaj środków do dezynfekcji rąk, szczególnie przed jedzeniem rękami.

Nie:

 1. Dotykaj lub trzymaj rzeczy, które były blisko kichnięcia osoby. Kropelki pozostają przez chwilę.
 2. Jedz mięso wieprzowe. Na jakiś czas trzymaj z dala od wszelkiego rodzaju mięsa.
 3. Jedz na ulicach. Przykryj jedzenie po ugotowaniu.

Picie płynów i zbilansowana dieta to dobre domowe lekarstwo i środek zapobiegawczy świńskiej grypy. Zacznij postępować zgodnie z prostą rutyną czystości, aby uniknąć możliwości zarażenia się świńską grypą. Jak mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć!

Często Zadawane Pytania

1. Czy świńska grypa może spowodować śmierć??

Przyczyną zgonu w przypadku świńskiej grypy jest zwykle intensywność wirusa i infekcja, którą łapie układ oddechowy. Tak więc, jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort w ciele, najlepiej powiadomić o tym swojego lekarza.

2. Czy podczas epidemii mogę jeść wieprzowinę i inne produkty mięsne??

Wieprzowina i produkty mięsne są bezpieczne do spożycia, gdy wieprzowina jest gotowana w temperaturze 70 stopni Celsjusza. Z produktami spożywczymi należy obchodzić się w odpowiedni sposób, aby nie doszło do przeniesienia zakażenia na ludzi. Pamiętaj, aby dobrze ugotować mięso.

3. Czy istnieją domowe środki na świńską grypę??

Żeń-szeń pieprz cayenne, mentol itp. zostały uznane za dobre domowe środki na grypę dostępne są również leki bez recepty, takie jak ibuprofen, naproksen i paracetamol. Zalecamy jednak, aby najpierw porozmawiać z lekarzem, aby zrozumieć, czy możesz je przyjmować.

Zastrzeżenie: Chociaż w większości przypadków objawy mogą wyglądać jak zwykła grypa, nie należy ich ignorować. Zabierz je natychmiast do swojego lekarza. Nie podejmuj żadnego z wymienionych testów bez konsultacji z lekarzem.