Obozy letnie to niesamowity sposób na zabawę i naukę dzieci w zabawny sposób! Obozy letnie w Indiach są szczególnie nastawione na rozwój umiejętności i budowanie zdolności. Lato to idealny czas na obozy aktywności i spotkania. Dzieci rozwijają poczucie niezależności poza domem i uczą się ekstrawertyki. Jest to jeden z najlepszych sposobów uczenia się nowych rzeczy i odkrywania siebie. Nawiązują nawet nową grupę przyjaciół i odkrywają swoje umiejętności i tło, robiąc wiele różnych zajęć, dając sobie szansę na nowe rzeczy poza zwykłymi zajęciami w domu i szkole. Obozy letnie odbywają się w całych Indiach każdego roku miasta. W tym artykule wymieniono 9 najlepszych obozów w różnych miastach.

Najlepsze obozy letnie w Indiach ze szczegółami:

1. Krija Joga Samsthan:

KRIYA YOGA SAMSTAHN od 19 lat regularnie organizuje coroczne obozy letnie. Instytut na ogół prowadzi obozy na mega skalę i co roku odnosi ogromny sukces. Dzieci naprawdę cieszą się czasem i wracają do rodziców w pełni zachwycone i pełne energii.

kolonie letnie w indiach

 • Wszystkie rodzaje aktywności, takie jak duchowe, związane z fitnessem, przygodowe i związane z rozrywką, są prowadzone na tych obozach, aby zapewnić uczestnikom rozrywkę i rozrywkę.
 • Ten obóz jest zwykle prowadzony w jakimś kurorcie w pobliżu miasta Hyderabad.
 • Obóz odbywa się w drugiej połowie kwietnia lub w pierwszej połowie maja, kiedy lato jest u szczytu i wszystkie dzieci spędzają wakacje.
 • Obozy letnie prowadzone są dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat.
 • W przypadku pytań dotyczących opłat najlepiej skontaktować się z Instytutem na jego stronie internetowej.

Adres:  Kriya Yoga Samsthan, Siedziba główna: 2-2-23/37/A, Kolonia D.D., Bagh Amberpet, Hyderabad, Andhra Pradesh, INDIE.

Numer kontaktowy: +91 40 27422006, +91 40 9392106014

Faks: +91 40 9392033555,

E-mail : [email protected]

2. Nauka Creyi:

Cele tego programu nauczania to wprowadzenie do inżynierii budowlanej, natura projektu, historia architektury i form architektonicznych, praca zespołowa, rozwiązywanie problemów, umiejętności twórcze, dziennikarstwo, pisany i mówiony angielski, Hands on Proficiency.

Nauka Creyi

 • Na tym obozie letnim odbywają się różne zajęcia, które inspirują dzieci do innowacji, wyrażania własnego wnętrza, kodowania rzeczy, animowania przedmiotów i wydobywania z nich wielu innych aspektów.
 • Obóz odbywa się wyłącznie w siedzibie siedziby.
 • Obóz prowadzony jest dla dwóch grup wiekowych dzieci. Pierwszy jest dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, natomiast drugi rodzaj obozów jest prowadzony dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat.
 • Obóz prowadzony jest przez okres od 6 do 7 dni w 2 sesjach tj. rano i po południu. Co więcej, istnieje wiele partii obozu, które odbywają się latem w miesiącach kwiecień i maj.

Adres: 7/A, Road Number 12, MLA Colony, Banjara Hills, Hyderabad, Andhra Pradesh, numer kontaktowy: +91 9618054515, strona internetowa: www.creyalearning.com

3. Obóz letni Wildlife Frolic Boonies w pobliżu Bangalore:

Jest to obóz dzikiej przyrody i przygód, który łączy w sobie sztukę, przyrodę i naukę. Ich motto jest proste i proste, aby przekształcić dzisiejszą pasję w jutrzejszy zawód. Nacisk kładziony jest na przypisywanie zajęć dzieciom w oparciu o ich obszary zainteresowań.

Obóz letni Wildlife Frolic Boonies w pobliżu Bangalore

 • Zajęcia na tym obozie obejmują proste czynności, takie jak obserwowanie ptaka budującego swoje gniazdo, łapanie kolorowych rybek ze świeżego strumienia, eksploracja księżyca za pomocą teleskopu, spływ po strumieniu biegnącym przez las, wybieranie krabów z dołków, badanie małe robaki z prostym mikroskopem, ścigają zwierzę z jego śladami stóp, zapuszczają się do lasu, aby sprawdzić, jak duża czerwona wiewiórka podaje drugą stronę w górę, podróżują w głęboką dżunglę tylko po to, by sprawdzić dzikie zwierzęta w ich własnym otoczeniu, zbierać suche palenisko drewno z dżungli i gotuj jedzenie, buduj urocze małe magnesy na lodówkę, stylizuj płynną czekoladę, jednocześnie formując je w kształty, mieszkaj w maleńkich namiotach i bambusowych chatach, wabiąc mole lekkim i miodem oraz wiele innych zajęć.
 • Obóz odbywa się w różnych miejscach, które są wybierane przez kierownictwo, po upewnieniu się, że dzieci mogą mieć maksymalną zabawę, a także uzyskać bezpieczne środowisko.
 • Ten obóz jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat.
 • Obóz trwa na ogół od 5 do 6 dni.
 • Opłaty za obóz zależą również od lokalizacji obozu i kosztów podróży, które zostaną poniesione.

Adres: Strona nr 1, BNK Avenue, Behind Bank Avenue, Babusapalya Horamavu Banaswadi, Coconut Grove Layout, Hormavu, Bangalore, Karnataka

Numer kontaktowy: +91 9448476888

Strona internetowa: www.frolicboonies.com

4. Obóz Multi-Sport – Różne lokalizacje:

Ten obóz letni jest najbardziej renomowanym programem sportowym w Indiach, którego celem jest nie tylko nauczenie dziecka sportu, ale także sprawienie, aby pierwsze wprowadzenie dziecka do sportu było niezapomniane i ekscytujące.

Obóz Multi-Sport – Różne Lokalizacje

 • W tych obozach odbywa się wiele zajęć i sportów obejmujących 9 różnych rodzajów gier rozgrywanych z piłkami.
 • Obóz prowadzony jest w różnych lokalizacjach, w których mieści się siedziba instytutu.
 • Obóz odbywa się codziennie przez okres 3 tygodni. Każdego dnia dziecko dostaje 2 godziny wypełnionych zabawą sportów i zajęć.
 • Obóz prowadzony jest dla dzieci w wieku od 2,5 roku do 8 lat.

Adres: Fasola sportowa.

Kontakt nr: Pani Sophia – +91 98413 07716, +91 44 66044763.

E-mail: [email protected]

5. OBÓZ LETNI ABSPL:

Jest to wyjątkowy obóz, w którym więcej uwagi poświęca się nauczaniu koncepcji Mentalnego Systemu Arytmetycznego. Tradycyjne narzędzie ABACUS służy do prawidłowego rozwoju mózgu, siedziby inteligencji przyczyniającej się do zwiększenia szybkości i dokładności, zdolności umysłowych, koncentracji, zdolności do aktywności sensorycznej & umiejętności fotograficznej pamięci, które mechanicznie prowadzą do lepszych wyników ucznia w przedmiotach edukacyjnych. Arytmetyka jest niezwykle istotna w budowaniu solidnych podstaw edukacyjnych dla młodzieży.

OBÓZ LETNI ABSPL

 • Prowadzonych jest wiele działań, aby utrzymać zaangażowanie i rozrywkę uczestników w tym samym czasie, gdy uczy się ich pojęć.
 • Obóz znajduje się w siedzibie firmy w Somajiguda, Hyderabad.

Adres: OBÓZ LETNI ABSPL, 6-3-1089/1/2/1, obok Villa Merry College, Raj Bhavan Rd, Raj Bhavan Quarters Colony, Somajiguda, Hyderabad, Telangana 500082

Numer kontaktowy: +91 40 2332 7372

Strona internetowa: http://www.icmas.info

6. Letnie obozy Fire Flys @ Bangalore:

Obóz ten skupia się na tych, którzy z pasją podchodzą do ogromnego zainteresowania wzbogaceniem dzieciństwa. Dlatego wydziały tutaj są bardzo zróżnicowane zawody i kierunki.

Obozy letnie Fire Flys @ Bangalore

 • Prowadzą łatwe zajęcia, które oferują dzieciom możliwość odkrywania, dotykania, odczuwania i wąchania oraz doskonalenia się w wielu różnych rzeczach. Ponieważ dzieci mają ciekawość, aby dowiedzieć się nowych rzeczy, zespół na obozie robi z tego najprostszy i najlepszy użytek.
 • Obóz prowadzony jest dla wielu grup wiekowych dzieci – od 3 do 5 lat, od 5 do 7 lat i od 8 do 12 lat
 • Obóz odbywa się w wielu lokalizacjach każdego roku od 09:30 do 12:30

Adres: 457, Jayanagar 4th T Block, 11th B Main Road, Koramangala 4 Block, Koramangala, Bangalore, Karnataka

Numer kontaktowy: +91 90368 55400

Strona internetowa: http://www.fireflys.in/camps

7. Letni Obóz Robotyki @ Wiedza Techniczna Edukacja Chennai:

Przyszłość nauki należy do sztucznej inteligencji. Wszystko na świecie odbywa się za pomocą robotów. Każda praca robota lub systemu jest wykonywana dokładniej iw bardzo krótkim czasie. Pionierzy edukacji technicznej w zakresie impartacji STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka) opartego głównie na coachingu AI dla studentów. Oparte głównie na sztucznej inteligencji systemy uczenia się oparte na STEM sprawiają, że nauka jest fascynująca i zabawna. Konstrukt opiera się głównie na systemie uczenia się, który pomaga uczniom przyswajać naukowe pomysły podczas budowania modeli automatyzacji.

kolonie letnie w indiach

 • Prowadzą różne zajęcia, aby umożliwić dzieciom zrozumienie i doświadczenie robotyki oraz budowanie małych robotów w wypełnionym zabawą środowisku.
 • Latem w całym stanie Chennai . odbywa się wiele partii obozu.
 • Obozy te trwają około 2 do 3 godzin dziennie przez okres 10 dni od 16 marca do 15 maja każdego roku.
 • Obozy prowadzone są dla dzieci w różnym wieku i odpowiednio przydzielane są zadania.

Adres: 3 / 7, II Main Road, Indira Nagar, Adyar, Chennai, Tamil Nadu

Numer kontaktowy: +91 44 3221 3000

Strona internetowa: www.techknowledge.in

8. Advaitam Child Enrichment Centre, układ HSR, Bangalore:

Advaitam zapewnia najprostszy w szkole schemat uczenia się, aby pomóc dziecku dostrzec jego pełny potencjał przez nauczycieli i dodatkowe działania informacyjne. Nasze nagradzane programy wzbogacania są dostępne w dni powszednie (po szkole) i weekendy przez cały rok.

kolonie letnie w indiach

 • Na obóz letni mają różne programy, takie jak młodzi naukowcy, szachy, młodzi naukowcy i opowiadanie historii, program mówienia, niesamowite sztuki: rysowanie i malowanie, craft-o-mania, origami i quilling, warsztaty pisma ręcznego, akustyka i akcelerator czytania dla początkujących , mistrz ortografii, taniec dowolny &Styl Bollywood, Math Genius, młodszy starter liczydła, teatr dramatyczny i rozwój osobowości, zajęcia shloka, czas zabawy malucha itp..
 • Obóz odbywa się w kwietniu i maju przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Właściwie dni zależą od typu, oczywiście wybraliśmy.
 • Zazwyczaj sesja trwa maksymalnie 120 minut od 14:00 do 16:00, ale znowu zależy to od wybranego kursu.
 • Obóz jest otwarty dla wszystkich grup wiekowych dzieci na zasadzie „kto pierwszy”

Adres: 867, 25. główna ulica, sektor 1, układ HSR, Bangalore, Karnataka

Numer kontaktowy: +91 9880063970

Strona internetowa: www.advaitam.in

9. Szkoła Muzyki i Sztuki Sangeet Sadhana:

Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w nauczaniu oferują lekcje bhadźanu, lekcje muzyki karnatyjskiej, lekcje fletu, lekcje gry na gitarze i wiele więcej! Są specjalistami w Muzyce Hindustani i zajęciach wokalno-muzycznych w Bengaluru.

Szkoła Muzyki i Sztuki Sangeet Sadhana

 • Prowadzą zajęcia dla różnych grup wiekowych osób. Już od 4 roku życia dziecko może rozpocząć naukę muzyki wokalnej i instrumentalnej.
 • Prowadzą różne warsztaty i obozy, aby wydobyć muzyka w każdym ze swoich uczestników. Szkolenie jest prowadzone dla osób uzdolnionych przez Boga, podczas gdy istnieją osobne kursy dla osób, które nie są tak uzdolnione, ale mają chęć do nauki muzyki.

Adres: Dom nr 720, 9 główny, Koramangala 4 blok, punkt orientacyjny – w pobliżu restauracji Maharaja, Bangalore, Indie – 560034.

Numer kontaktowy: +91 91529 03572

Strona internetowa: https://www.sangeetsadhana.org/

Te letnie obozy zapewnią Tobie i Twojej ukochanej ekscytujące lato. Dzieciom spodobają się letnie obozy i na pewno nauczą się czegoś z zabawą podczas letnich wakacji. Dzieci nauczą się niezależności i zbudują w nich pewność siebie, będąc poza znajomym kręgiem. Ten letni obóz dla dzieci w Bangalore zapewnia różne zajęcia i teren do ich odkrywania i znajdowania różnych możliwości w przyszłości. Jest to wiek, w którym można odkrywać różne rzeczy, nawiązywać nowe przyjaźnie i stawiać sobie wyzwania, aby zaadoptować nowe środowisko. Te letnie obozy utrzymają Cię przy życiu tego lata!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Jaka jest grupa wiekowa na obozy dla dzieci??

Zależy jaki obóz wybierzesz i jeśli dziecko jest małe, możesz wybrać obozy stacjonarne dostępne w wielu miejscach, a dla starszych dzieci są też obozy na świeżym powietrzu. Wszystkie obozy różnią się w zależności od grupy wiekowej, zgodnie z wygodą kampusu, niektóre mogą oferować tylko obóz dla dzieci, a inne mogą oferować obozy dla dorosłych.

2. Czy zapewniasz apteczkę??

Tak, udzielamy pierwszej pomocy dziecku z podstawowymi potrzebami, ale nie mamy żadnego konkretnego leku, jeśli dziecko jest na coś uczulone. Ale kiedy wybieramy się na wycieczkę po mieście w plenerze, mamy przy sobie wszelkiego rodzaju leki, których dziecko może potrzebować na regularne kontuzje, a także lekarza lub pielęgniarkę.

3. Jakie ubrania powinno nosić dziecko podczas biwakowania??

Dzieciak powinien nosić zwykłe i wygodne ubrania, takie jak dżinsy i t-shirt podczas biwakowania, ponieważ będzie mógł wydobyć więcej z obozu i cieszyć się nim. Wymyślne ubrania mogą irytować dziecko i mogą nie cieszyć się obozem i wykonywać czynności prawidłowo.