Przygoda na rowerze

Jazda na rowerze przygodowym może być bardzo ekscytująca dla tych, którzy dobrze lubią przygodę. Aby jednak Twoja przygodowa wyprawa rowerowa przebiegła bezproblemowo, powinieneś mieć wszystkie niezbędne wymagania. Jazda na rowerze przygodowym polega na podróżowaniu na rowerze (całkiem naturalnie) i byciu samowystarczalnym, w którym ponosisz odpowiedzialność za przenoszenie całego swojego sprzętu z jednego miejsca do drugiego bez niczyjej pomocy lub wsparcia. Te przygody są dość ekonomiczne i łatwe do zorganizowania. Jednak, aby te przygody były naprawdę niezapomniane, należy upewnić się, że wybrana lokalizacja jest pełna przygód i wyzwań. Oto niektóre z najlepszych na świecie przygodowych tras rowerowych:

1. La Route Verde:

Ta nowo wybudowana trasa w Kanadzie przecina małą prowincję Quebec ze wschodu na zachód. Trasa została skonstruowana ostrożnie, przechodząc przez tereny wiejskie i korzystając z zalet otwartej drogi. Na każdym postoju znajdują się wskazówki i znaki. Ponadto teren jest dość przyjemny do jazdy na rowerze bez większych wybojów na drodze.

2. Trasa Podziemna (USA/Kanada):

Z tą konkretną trasą wiąże się wiele historii. Został opracowany w celu uhonorowania niewolników, którzy pragnęli wolności. Ta konkretna trasa ma 5 odcinków, a strona oddaje hołd historii niewolników.

3. Ruta Austral, Chile:

Ta konkretna trasa rowerowa jest w większości nieutwardzona i składa się ze znacznej ilości żwiru. Rozciągając się na znacznej długości (ponad 1300 kilometrów), po drodze można również znaleźć wiele przepraw promowych. Jednak jedną z głównych atrakcji tej trasy jest malownicze piękno, które napotkasz. Na trasie znajdują się również parki narodowe. Oprócz słynnych gorących źródeł można również znaleźć duże połacie lasów.

4. Szlak Munda Biddi, Australia:

W rodzimym języku Aborygenów znaczenie tej nazwy to „ścieżka przez las”. Dlatego należy się spodziewać, że trasa ta prowadzi przez gęste lasy, gdzie można zobaczyć wspaniałe drzewo eukaliptusowe. Do istniejących rozszerzeń dodano 2 rozszerzenia. Idąc tą ścieżką natkniesz się na kangury, oposy, a nawet wallaby lub dwie.

5. Gran Fondo Campagnolo, Włochy:

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na przygodę na rowerze tą trasą, powitają Cię liczni koledzy rowerzyści, którzy cieszą się pięknymi krajobrazami, jakie zapewnia szlak. Co roku w połowie czerwca, po oczyszczeniu dróg ze śniegu nagromadzonego po zimie, odbywa się masowa przygoda rowerowa. Twój szlak poprowadzi Cię przez cztery szczyty.

6. Z Luchon do Bayonne we Francji:

W ramach trasy Tour de France jest to idealna trasa na rowerową przygodę. Cztery główne przełęcze, po których trzeba się poruszać, są dość skomplikowane i trudne, a tylko doświadczonym rowerzystom zalecano stąpanie po ścieżce. Jednak piękno i góry, które napotyka się, zapierają dech w piersiach.

7. Route du Comte Jean, Belgia/Francja:

Belgia jest domem dla jednych z najbardziej naturalnych krajobrazów na świecie. Ta przygodowa trasa rowerowa prowadzi przez wiejskie drogi i ścieżki. Możesz mieć pewność, że przejazd będzie przebiegał bez przeszkód, ponieważ wiele dróg jest zamkniętych dla ruchu. Gór nie można zobaczyć; jednak uporczywe wiatry przybrzeżne mogą stanowić zagrożenie dla rowerzystów.

8. Land’s End do Johna O’Groatsa, Wielka Brytania:

Land s End do Johna O Groats Britain

Brytyjska wieś to idealne miejsce do jazdy na rowerze. Są trasy krótkie i długie, którymi można się poruszać. W rzeczywistości większość rowerzystów woli dłuższą trasę, ponieważ stwarza ona mniejsze przeszkody.

9. Przylądek Argus, Republika Południowej Afryki:

W tym miejscu odbywają się coroczne zawody rowerowe, w których bierze udział ponad 30 000 uczestników. Trasa ma niewiele wzlotów i upadków i może być również dość wymagająca. Nadmorska sceneria to coś do podziwiania.