10 powodów, dla których aloes jest korzystny dla Twojej skóry!

Aloes dla skóry

Wyjście do pracy lub dzień na zakupy może być zabawą i rozrywką. Ale czy można uniknąć problemów ze skórą? Zwłaszcza te, które występują z powodu szkodliwych promieni słonecznych, kurzu w środowisku i wielu innych przyczyn osobistych, takich jak stany zapalne, tłusta skóra itp., które mogą powodować problemy dla Twojej skóry. Przejrzyj ten artykuł, aby zapoznać się z listą korzyści płynących z aloesu dla skóry i kilkoma przepisami na majsterkowanie, które możesz szybko wypróbować. Jest to roślina, która ma dużą ilość wody i mnóstwo składników odżywczych, które są korzystne dla Twojej skóry.

Korzyści z aloesu dla skóry:

Oto lista zalet nakładania żelu Aloe Vera na twarz, przejrzyjmy je, aby dowiedzieć się więcej:

1. Naprawa komórek:

Aloe vera może leczyć rany, ponieważ ma właściwości lecznicze. W przypadku urazu dochodzi do uszkodzenia komórek, a po zastosowaniu miejscowym aloes przyspiesza kurczenie się rany, lecząc je. Zdolność do zatrzymywania wilgoci na powierzchni, dzięki czemu staje się bardziej miękka i gładsza, jest jednym z istotnych efektów działania aloesu na skórze. Zwiększa produkcję kolagenu poprzez stymulację odmładzania komórek, co skutkuje znacznie szybszym wytwarzaniem nowych komórek skóry.

2. Leczy trądzik:

Aloe vera zawiera kwas salicylowy, który jest uważany za naturalny środek złuszczający, który odblokowuje pory, a także ma właściwości antybakteryjne, które zmniejszają pryszcze. Znacząco zmniejsza również ryzyko ponownego wystąpienia zaskórników, eliminując bakterie, nadmiar oleju, grzyby za pomocą lupeolu, azotu mocznikowego, siarki i kwasu cynamonowego. Właściwości antybakteryjne skóry aloesu działają korzystnie na trądzik i pomagają go zredukować(1).

3. Naturalny przeciwutleniacz:

Przeciwutleniacze są obficie dostępne w aloesie, który jest częścią polifenoli. Światło słoneczne lub proces utleniania w twoim ciele wytwarza wolne rodniki, które w tym procesie uszkadzają twoją skórę. Będziesz w stanie chronić swoją skórę za pomocą przeciwutleniaczy od wewnątrz. Niektóre z innych korzyści stosowania aloesu na skórze to zmniejszenie zmarszczek, dzięki czemu wyglądasz młodziej. Ciągle rosnące komórki skóry potrzebują antyoksydantów, aby się odbudować i pomóc im rosnąć(2).

4. Kojący oparzenia słoneczne:

Promienie słoneczne mogą powodować wiele szkodliwych skutków dla skóry w okresie letnim, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę, skłonną do częstych oparzeń słonecznych. Nie martw się, że Aloe Vera jest tutaj na ratunek! Naprawia skórę za pomocą związków zwanych polisacharydami, które również wytwarzają nowe komórki skóry w miejsce uszkodzonych. Ma również kojący wpływ na skórę, ponieważ ma środek przeciwbólowy zwany karboksypeptydazą. Skóra po oparzeniu słonecznym jest regenerowana od warstwy spodniej w górę, co sprawia, że ​​aloes jest najlepszą opcją dla korzyści pielęgnacyjnych.

5. Zatrzymaj starzenie się skóry:

Twoja skóra ma naturalną elastyczność, która z czasem zostaje utracona, co skutkuje kilkoma oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki. Nakładanie aloesu na skórę miejscowo może zwalczać wolne rodniki poprzez zwiększenie produkcji kolagenu, który ujędrni skórę i sprawi, że będziesz wyglądać młodo. Utrzymuje również elastyczność poprzez zwiększenie produkcji włókien elastyny ​​i bez zmarszczek, dzięki czemu pielęgnacja przeciwstarzeniowa Aloe Vera jest idealną opcją(3).

6. Naturalny złuszczacz:

Twoja skóra naturalnie usuwa martwe komórki z ciała co 30 dni, ale czasami martwe komórki nie zrzucają się, blokując pory. Tutaj pojawia się złuszczanie. Jedną z zalet aloesu dla skóry jest to, że działa jako całkowicie naturalny środek złuszczający, który pomaga wyeliminować martwe komórki naskórka za pomocą substancji takich jak kwas salicylowy. Zawiera również ligninę, która działa penetrująco na Twoją skórę, ustępując miejsca składnikom odżywczym.

7. Nawilżacz:

Aloe vera składa się w 95% z wody i ma konsystencję galaretki, która pomaga nawilżyć skórę, nie powodując jej przetłuszczania. Nakładając żel Aloe Vera na skórę, nie zatyka porów, umożliwiając nawilżenie, czyniąc ją gładką i miękką. Aminokwasy zwiększają korzyści płynące z nakładania aloesu na skórę, ponieważ zmiękcza on twarde komórki skóry, nawilżając skórę. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza tłustej i wrażliwej, o każdej porze roku(4).

8. Redukuje ciemne plamy:

Szkodliwe promienie UV w słońcu często powodują przebarwienia i blizny na skórze. Tyrozynaza to enzym powodujący powstawanie ciemnych plam, a aloes pomaga zapobiegać tworzeniu się tego enzymu. Zawiera również przeciwutleniacze, które pomagają zniwelować uszkodzenia spowodowane promieniami słonecznymi.

9. Przydatne w przypadku podrażnień skóry:

Wiele przyczyn może powodować podrażnienia i stany zapalne skóry, a jednym z nich są choroby skóry. Aloe vera zmniejsza podrażnienie poprzez tłumienie enzymów wywołujących je za pomocą związków takich jak acemannan. Chłodzący charakter tej rośliny sprawia, że ​​jest idealnym składnikiem do zmniejszania swędzenia, zaczerwienienia, szczególnie w przypadku wrażliwych typów skóry(5).

10. Usuwa rozstępy:

Rozstępy są często uciążliwe, zwłaszcza gdy chcesz założyć bikini lub sukienkę z letnią sukienką. Aplikacja aloesu naprawia uszkodzenia skóry i znika z rozstępów. Może nie eliminuje kropek, ale ten magiczny żel maksymalnie zmniejsza ich wygląd.

Skutki uboczne Aloe Vera dla Twojej skóry:

  • Nie ma wielu skutków ubocznych stosowania aloesu do zastosowań zewnętrznych.
  • Jeśli masz alergię na aloes, lepiej od razu przestań go używać.
  • Zawsze lepiej wykonać test płatkowy na dłoniach przed nałożeniem czegokolwiek na twarz.
  • Przyjmowanie żelu z aloesu doustnie, szczególnie w nadmiarze, może powodować biegunkę, rozstrój żołądka itp..

Końcowe przemyślenia:

Skóra to największy narząd w naszym ciele, który tworzy warstwę chroniącą wszystkie narządy wewnętrzne. Twarz jest odzwierciedleniem tego, jak się czujesz i dlatego wymaga dodatkowej opieki. Wielu z nas skłania się ku całkowicie naturalnym środkom, ponieważ dają one minimalne skutki uboczne i są przyjazne dla kieszeni. Aloe vera to kolejna z tych łatwo dostępnych roślin, które można stosować w leczeniu problemów skórnych. Dzięki dobrodziejstwu aloesu dla Twojej skóry i przepisom na majsterkowanie proces ten jest łatwiejszy. Daj nam znać, jak pomogło Ci przezwyciężyć problemy ze skórą.