Obnosząca się z nieskazitelną i promienną skórą jest najbardziej cenionym marzeniem kobiety. Niestety różne czynniki w połączeniu, takie jak niezdrowy styl życia i zanieczyszczenia, sieją spustoszenie w naszej skórze. Więc jeśli chcesz ożywić swoje piękno, skorzystaj z tych najlepszych domowych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, które nigdy Cię nie zawiodą.

Piękno zaczyna się od lepszej skóry. Zdrowa i lepsza skóra nadaje blasku, który sprawia, że ​​naturalne piękno jest tak atrakcyjne. Jedyną rzeczą, której musisz się nauczyć, jest dbanie o skórę. A dzięki regularnej i zaangażowanej praktyce zaczniesz widzieć te zmiany w swojej skórze.

Najlepsze domowe porady dotyczące pielęgnacji skóry

Najlepsze domowe porady dotyczące pielęgnacji skóry dla kobiet i mężczyzn:

Więc nie martw się, jeśli zdecydowałeś się postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, na początek znajdziesz wystarczająco dużo wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry. Oto 50 najlepszych naturalnych domowych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry dla Ciebie.

1. Pij dużo wody:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - Woda dla kobiet

Najważniejszą wskazówką kosmetyczną jest utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry i ciała poprzez picie dużej ilości wody. Woda wypłukuje toksyny z organizmu i utrzymuje zdrową i pełną życia skórę. Ponadto woda pitna wspomaga transport tlenu i składników odżywczych do komórek skóry, zmniejszając w ten sposób przedwczesne starzenie się. Upewnij się, że codziennie pijesz co najmniej 8 szklanek wody, aby Twoja skóra była pielęgnowana od wewnątrz.

2. Unikaj ekspozycji na suche powietrze:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - suszarka do włosów

Suszarka do włosów może się przydać do suszenia włosów, ale użycie większej ilości środków może spowodować uszkodzenie włosów. Wpływa również na skórę za włosami i wokół włosów. Jeśli chcesz chronić swoją skórę, lepiej pomiń korzystanie z suszarki do włosów.

3. Unikaj przedłużonego kontaktu z gorącą lub chlorowaną wodą:

Porady pielęgnacyjne – gorące i chlorowe

kobieca skóra jest zawsze miękka i wrażliwa, więc uważaj na rzeczy, które mają wpływ na skórę. Gorąca woda i woda chlorowana mogą wpływać na miękką skórę kobiety. Aby uniknąć tej gorącej i chlorowanej wody z codziennego używania rzeczy.

4. Wypij herbatę:

porady pielęgnacyjne - popijając herbatę

Utrzymuj nawodnienie przez cały dzień i preferuj ciepłe płyny, takie jak herbata ziołowa. Zrób pikantną herbatę ze świeżym imbirem i cytryną, która obudzi Cię po południu i zapewni Ci zdrowie. A co najważniejsze, spowoduje świecenie skóry. Zielone herbaty są pełne przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalnych, co pomaga zwalczać bakterie i wolne rodniki. Staraj się pić przynajmniej jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie.

5. Używaj produktów naturalnych:

Porady pielęgnacyjne - produkty naturalne

Nie używaj na skórze żadnych produktów chemicznych w butelkach! Większość produktów, nawet tych, które twierdzą, że są wyjątkowo naturalne, zawiera chemikalia. Produkty chemiczne zaczną działać w ciągu kilku tygodni, ale po zaprzestaniu ich stosowania sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać na bardziej zniszczoną niż wcześniej. Używaj naturalnych produktów znanych marek. To najprostsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry na zawsze.

6. Użyj balsamów do ust:

Używaj balsamów do ust

Schłodź spierzchnięte usta, aby zapobiec pękaniu, nałóż dużo błyszczyka lub balsamu przed wyjściem. Pamiętaj, aby często ponownie aplikować. Upewnij się jednak, że używasz dobrej jakości balsamów do ust wykonanych w 100% z naturalnych produktów

7. Korzystanie z szalika:

Jasna skóra zimą

Noszenie szalika chroni skórę przed surowym wpływem klimatu. Latem zatrzymuje szkodliwe promienie UV, a zimą chroni skórę przed mroźnymi wiatrami. Więc załóż szalik i rękawiczki, gdy wychodzisz w chłodne dni.

8. Uzyskaj dużo snu:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - Spanie

Jednym z najlepszych i najłatwiejszych sekretów urody jest zdrowy sen. Stwierdzono, że brak snu utrudnia krążenie krwi, przez co wyglądasz blado i matowo. Dlatego staraj się spać od ośmiu do dziesięciu godzin w nocy, aby pokazać swoją najlepszą twarz. Kiedy śpisz, ciało ma wystarczająco dużo czasu na odmłodzenie i naprawę skóry.

9. Usuń makijaż przed pójściem spać:

Usuń makijaż przed pójściem spać

Pozostawienie makijażu na skórze nie tylko zatyka pory, ale także powoduje nadmierne wysuszanie i prowadzi do powstawania łupieżu. Dzieje się tak, ponieważ większość produktów do makijażu zawiera specyficzną cząsteczkę typu cukru, która sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Nigdy nie śpij w makijażu, bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczony. Zawsze używaj delikatnego i bezolejowego środka czyszczącego. Bądź sumienny, a Twoja skóra się poprawi.

10. Oczyść ręce przed dotknięciem twarzy:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry – dotykaj skóry

Ręce przy sobie!! Przestań dotykać swojej twarzy! Dotykane powierzchnie są pełne brudu i bakterii, od telefonu, przez dzwonek do drzwi, po menu w restauracjach, a wszystkie te bakterie rozprzestrzeniają się po całej twarzy, gdy tylko zaczniesz dotykać skóry. Większość problemów skórnych znika bez użycia jakichkolwiek leków, po prostu trzymając ręce z dala od twarzy. Proste, ale korzystne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry dla kobiet.

11. Jedz dobrze:

Soki na promienną skórę

Wszyscy wiemy, że piękno pochodzi z wnętrza. Jeśli więc pragniesz wyglądać pięknie i młodo, jedz dobrze. Świeża, zdrowa żywność zawiera witaminy i składniki odżywcze, które utrzymują blask skóry. Spróbuj jeść pokarmy zawierające więcej szpinaku, zielonej fasoli i soków. Twoja skóra ożywi się w mgnieniu oka. Dodaj do swojej diety dużo owoców i unikaj soków. Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry jest prawidłowe odżywianie i przestrzeganie regularnej zdrowej diety.

12. Trzymaj włosy z dala od twarzy:

Trzymaj włosy z dala od twarzy

Wyciągnij włosy, trzymaj włosy z dala od twarzy. Tłuste włosy i skóra idą w parze, a włosy mogą rozprzestrzeniać infekcje. Więc jeśli twoje włosy wydają się przetłuszczające, po prostu zwiąż je w kok, aby uniknąć częstszego przyklejania się do twarzy.

13. Regularnie czyść twarz:

Porady pielęgnacyjne - mycie twarzy

Myj twarz rano i wieczorem. Uczyń to rutyną, ustawiając przypomnienie na trzy tygodnie. Gdy zaczniesz to robić tygodniami, stanie się to nawykiem. Umyj twarz po spłukaniu odżywki do włosów pod prysznicem.

14. Zastosuj najlepszy balsam:

Porady pielęgnacyjne – nawilż skórę

Wzięcie zbyt dużej ilości pryszniców może w rzeczywistości wysuszyć skórę i spowodować swędzenie. Chociaż czysta skóra prowadzi do czystej skóry, zbyt częste lub zbyt intensywne mycie może ją podrażnić i wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego nawilż skórę dobrym kremem nawilżającym natychmiast po kąpieli lub prysznicu. Jeśli to możliwe, użyj kremu nawilżającego, który zawiera SPF lub możesz nawet użyć naturalnego miodu i olejków jako naturalnego środka nawilżającego.

15. Ogranicz czas kąpieli:

Skóra to wskazówki - ogranicz kąpiel

Gorąca woda i długie prysznice lub kąpiele mogą usuwać olejki ze skóry, a także powodować łagodne oparzenia. Chociaż wzięcie parnego prysznica może sprawić, że poczujesz się lepiej, badania pokazują, że jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić Twojej skórze. Staraj się więc spędzać mniej czasu pod prysznicem i zawsze używaj ciepłej lub zimnej wody zamiast gorącej.

16. Oczyszczanie:

Porady pielęgnacyjne - oczyszczanie

Wykonuj większość swojego oczyszczania podczas kąpieli. Podczas kąpieli skóra pozostaje nawilżona, a pory otwarte. Unikaj używania ostrych środków czyszczących lub ściągających! Podczas oczyszczania skóry stosuj delikatne ruchy masujące. Organiczna woda z oczaru wirginijskiego i organiczna woda z pokrzywy to naturalne środki ściągające. I pamiętaj, po oczyszczeniu skóry powinno zawsze następować tonowanie.

17. Unikaj produktów do pielęgnacji skóry zawierających alkohol:

Unikaj produktów do pielęgnacji skóry zawierających alkohol

Zawsze staraj się używać produktów bezalkoholowych, ponieważ czasami zwiększona wilgotność może otworzyć pory. Należy zawsze unikać produktów do pielęgnacji skóry zawierających alkohol, ponieważ wysuszają one skórę.

18. Złuszczaj:

Peeling - Maska do Twarzy

Jeśli nie codziennie; upewnij się, że złuszczasz skórę co najmniej dwa razy w tygodniu. Złuszczanie pomaga zmniejszyć pory na skórze, eliminując martwe komórki naskórka, brud i tłuszcz. Dla lepszych efektów stosuj naturalne i domowe maseczki złuszczające. W przypadku skóry wrażliwej poszukaj bardziej delikatnego peelingu. Po zakończeniu złuszczania oczyść skórę łagodnym środkiem myjącym, który oczyści martwe komórki powierzchniowe i sprawi, że skóra będzie gładka i miękka.

19.  Nie używaj mydła więcej razy:

Porady pielęgnacyjne – mydło

Unikaj mycia twarzy mydłami częściej niż dwa razy dziennie. Ponieważ mydła mogą usuwać olej ze skóry, zamiast tego często myj twarz zwykłą wodą lub używaj delikatnego środka myjącego zamiast mydła.

20. Nie powstrzymuj się na twarzy:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - zabieg na twarz

Nawet jeśli nie masz ochoty wydawać pieniędzy na wizyty w spa, zachowaj praktykę okresowego stosowania odpowiednich domowych maseczek. Preferuj maseczki takie jak te na bazie glinki, aby uzyskać lepszy efekt.

21. Chroń się przed słońcem:

porady dotyczące wybielania twarzy 5 użyj nasadki z błyszczykiem

Bardzo ważna jest ochrona skóry przed ekspozycją na słońce. Niewielka ekspozycja na słońce jest w porządku, ale długotrwała ekspozycja może powodować plamy starcze, zmarszczki, oparzenia słoneczne i inne problemy skórne. To jedna z podstawowych wskazówek pielęgnacyjnych z listy.

22. Nie wychodź w południe:

Nie wychodź w południe

Unikaj słońca w godzinach szczytu – 11:00-13:00. to czas, w którym należy unikać wychodzenia bez względu na porę roku. W tych godzinach, nawet w pochmurne dni, promieniowanie ultrafioletowe jest najwyższe, które może uszkodzić skórę.

23. Użyj balsamów przeciwsłonecznych:

Użyj balsamów przeciwsłonecznych

Stwierdzono, że zmarszczki w blisko 90% przypadków są spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce. Dlatego nigdy nie zapomnij wyjść z domu bez nałożenia kremu przeciwsłonecznego. Nie ma znaczenia, czy jest lato, czy zima. Pamiętaj, że lepiej jest zapobiegać uszkodzeniom skóry, niż później ją naprawiać. Używaj kremu z filtrem SPF co najmniej 15. Staraj się nakładać go ponownie co dwie godziny, a jeśli pływasz, nakładaj go częściej.

24. Nie używaj podkładu do makijażu latem:

Nie używaj podkładu do makijażu latem

Latem nie używaj podkładu. Staraj się, aby był czysty i wyszorowany. Zdecydowanie używaj kremu z filtrem, ale balsamu, ponieważ jest lżejszy i dłużej się utrzymuje. Można nawet użyć kremu przeciwsłonecznego o matowym wyglądzie, ponieważ działa jak krem ​​​​przeciwsłoneczny plus podkład.

25. Używaj akcesoriów ochronnych w ciągu dnia:

Porady pielęgnacyjne - umberalla

Nosić odzież ochronną – nosić koszule z długimi rękawami, dżinsy i okulary przeciwsłoneczne. Można go wyposażyć w kapelusz z szerokim rondem lub użyć parasola jako cienia. Musisz postępować zgodnie z tą przydatną i cenną, prostą wskazówką dotyczącą pielęgnacji skóry.

26. Rzuć palenie:

Unikaj palenia

Jeśli palisz, najlepszym sposobem ochrony skóry jest rzucenie palenia. Palenie powoduje zwężenie drobnych naczyń krwionośnych w najbardziej zewnętrznych warstwach skóry, co zmniejsza przepływ krwi i sprawia, że ​​skóra wygląda starzej i przyczynia się do powstawania zmarszczek. Zasadniczo uszkadza kolagen i elastynę, które uważane są za włókna, które nadają naszej skórze siłę. Nawet ciągłe wyrazy twarzy, które robisz podczas palenia, takie jak zaciskanie ust podczas wdechu i mrużenie oczu, aby nie dymić, mogą przyczyniać się do powstawania zmarszczek.

27. Zdrowa dieta:

Porady pielęgnacyjne - zdrowa dieta

Zdrowa dieta może pomóc Ci wyglądać jak najlepiej. Dieta bogata w witaminę A, C & E i niska zawartość niezdrowych tłuszczów oraz przetworzonych lub rafinowanych węglowodanów mogą promować młodszy wygląd skóry. Jedz dużo ekologicznych owoców i ekologicznych warzyw (zdobądź różnorodność). Jedz tłuste ryby, takie jak świeża i dzika makrela i dziki łosoś (aby uzyskać promienną skórę). Jagody są bogate w witaminę C i przeciwutleniacze, a także mają niewielki indeks glikemiczny, więc nie podniosą poziomu cukru we krwi. Dodanie oleju kokosowego do diety pomoże nawilżyć i wygładzić skórę. Chrup częściej orzechy, ponieważ zawarte w nich wysokiej jakości kwasy tłuszczowe i oleje pomagają w odmłodzeniu i naprawie skóry.

28. Zastosuj pakiet mleka:

Mleko więcej

Jeśli zajmujesz się majsterkowaniem, sugeruję, abyś używał mleka w lodówce. Nabierz niewielką ilość mleka w wacik i delikatnie wklep go po twarzy, pozostaw na około 10 minut, a następnie zmyj. Aby uzyskać efekt na całym ciele, dodaj szklankę mleka do kąpieli. Na pewno uzyskasz czystą i gładką skórę.

29. Zmniejsz dawkę alkoholu:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - wino

Jeśli co miesiąc zmagasz się z wypryskami hormonalnymi, zmniejsz spożycie nabiału. Poprawa Twojej skóry zacznie się pojawiać w ciągu kilku tygodni. Stwierdzono, że produkty mleczne (nawet te organiczne) zawierają specyficzne krowie hormony, które powodują wydzielanie łoju z gruczołów, powodując odtąd częste wypryski trądzikowe. Spróbuj koktajli, sosów do sałatek lub batonów proteinowych o wysokiej zawartości nabiału. Jeśli jednak musisz je spożywać, ogranicz się do mleka odtłuszczonego.

30. Zastosuj alkohol na pryszcze:

Zabiegi na Pryszcze - twarz z trądzikiem

Jeśli planujesz wystrzelić pryszcz w domu, zrób to w precyzyjny sposób. Wysterylizuj igłę i ręce, pocierając alkohol. Następnie za pomocą wysterylizowanej igły nakłuć zaskórnik pryszcza na tyle, aby złamać skórę. Naciśnij po obu stronach pryszcza za pomocą czystej bawełnianej wkładki, aż zostanie opróżniona. Przykryj go bandażem, aby pozostał czysty podczas gojenia.

31. Zarządzaj stresem:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry – radzenie sobie ze stresem

Niekontrolowany stres może powodować wiele problemów skórnych. Stres sprzyja powstawaniu szkodliwego zmarszczenia brwi, które pozostawia linie i zmarszczki. Aby radzić sobie ze stresem dla zdrowej skóry i zdrowego stanu umysłu. Znajdź trochę czasu na robienie rzeczy, które lubisz. To jedna z najlepszych i najdoskonalszych porad dotyczących pielęgnacji skóry zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet

32. Unikaj bardzo sztywnych biustonoszy:

Odblokowywanie biustonosza

Czy jesteś kobietą? Zbyt ciasne ramiączka biustonosza mogą powodować trądzik na ramionach. Poluzowanie pasków tylko szczyptą pozwoli Twojej skórze oddychać i będziesz mieć mniejsze szanse na wyrwanie się w tym obszarze.

33. Ćwicz regularnie:

Młoda kobieta robi ćwiczenia23

Ćwiczenia uspokajają umysł i poprawiają krążenie krwi w całym ciele. Pomaga w uzyskaniu naturalnego, dobrze wyglądającego wyglądu skóry. Świetne krążenie dostarcza składniki odżywcze do każdej komórki w Twoim ciele, a napięte mięśnie sprawiają, że wyglądasz pięknie. Nie zapomnij umyć twarzy zarówno przed, jak i po ćwiczeniach.

34. Przyjmowanie żywności multiwitaminowej:

Przyjmowanie żywności multiwitaminowej

Weź naprawdę dobrej jakości suplement multiwitaminowy lub suplement wyłącznie dla dobrej skóry! Albo jeszcze lepiej jedz zdrową dietę, która zawiera Omega 6 i Omega 3 oraz witaminę C. Większość ekspertów i dziadków udowadnia, że ​​jest to jedna z najlepszych i doskonałych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry na zawsze.

35. Zastosuj olejek z drzewa herbacianego:

Zastosuj olejek z drzewa herbacianego

Masz dość szukania leczenia punktowego na trądzik? Przynieś 100% olejek z drzewa herbacianego i nałóż go na skórę przed snem, a gdy się obudzisz, cera będzie o wiele szczęśliwsza.

36. Zadbaj o wskazówki dotyczące włosów podczas snu:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów podczas snu

Jeśli jesteś osobą, która nie ma czasu na codzienne mycie włosów. Następnie śpij z włosami spiętymi w kucyk, tak aby Twoja twarz nie miała tłustej warstwy, która może znajdować się w twoich pasmach. Olejek z włosów może zatykać pory skóry i powodować pryszcze i wypryski.

37. Nie bądź brudny:

Włosy Wokół ręcznika

Nie używaj tego samego ręcznika do rąk i twarzy. Brud pozostawiony na ręczniku nie powinien być używany do wycierania twarzy, dlatego należy używać oddzielnych ręczników. Nasza skóra twarzy jest wrażliwa i delikatna, dlatego olej z włosów lub innych części ciała nie powinien być przenoszony na twarz. Używanie oddzielnych ręczników do rąk i twarzy jest bardzo ważne, jeśli masz skłonność do wyprysków.

38. Trzymaj się z dala od telefonu komórkowego od twarzy:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry – bakterie w telefonie komórkowym

Niedawne badania wykazały, że infekcje drobnoustrojów w smartfonach są nawet większe niż te występujące na papierze toaletowym. Choć może się to wydawać szokujące, ale jedną z prostych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry dla dziewcząt jest ograniczenie korzystania z telefonów lub częste ich dezynfekowanie. Przykładanie telefonu do twarzy, gdy rozmawiasz przez telefon, może spowodować ogromne wypryski. Ponieważ Twój telefon komórkowy zawiera bakterie, używaj antybakteryjnych chusteczek, aby jak najlepiej wyczyścić telefon, aby uniknąć trądziku.

39. Ostrożnie golić:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - goląca się kobieta

Aby chronić skórę, przed goleniem nałóż krem ​​lub balsam do golenia. W dniu golenia umyj nogi odżywką, a nie mydłem. Stosowanie odżywki pomoże zmiękczyć włosy na nogach, co znacznie ułatwi proces golenia. Użyj czystej, ostrej brzytwy do najbliższego golenia. Nigdy nie golić włosów w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów.

40. Pat suche:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - ręcznik

Po umyciu lub kąpieli; delikatnie oklep skórę suchym ręcznikiem, aby pozostała na niej trochę wilgoci. Unikaj pocierania skóry ręcznikiem po kąpieli, ponieważ może to spowodować podrażnienie i ostatecznie doprowadzić do utraty elastyczności skóry. Osuszenie skóry po każdym prysznicu jest szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze.

41. Nie jedz słodko więcej:

Porady pielęgnacyjne – cukier

Nadmiar cukru nie tylko sprawi, że twoje spodnie będą bardziej ciasne, ale także sprawi, że twoja skóra będzie wyglądać starzej. Jeśli lubisz słodycze, musisz wiedzieć, że cukier w rzeczywistości nie jest dobry dla Twojej skóry. Cukier może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry i wiotczenia skóry, ponieważ cukier może wpływać na elastynę, dzięki czemu skóra jest elastyczna. Chociaż nie musisz całkowicie eliminować cukru z diety, ogranicz spożycie wyłącznie do naturalnych cukrów znajdujących się w pełnych ziarnach, owocach i warzywach. Unikaj spożywania produktów przeładowanych cukrem, takich jak lody, białe pieczywo i cukierki.

42. Używaj naturalnych napojów:

kobieta pijąca lemoniadę

Napoje gazowane nie są korzystne zarówno dla zdrowia, jak i dla skóry, więc jeśli chcesz zapobiec wpływowi matowej i odwodnionej skóry, upewnij się, że sięgasz po naturalne napoje gazowane. Większość z tych napojów gazowanych zawiera składniki, które powodują przedwczesne starzenie się. Mają wyjątkowo wysoką zawartość cukru, który ma szkodliwy wpływ na skórę. Tak więc jedną z podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry dla dziewcząt jest unikanie kędzierzawych napojów i wybieranie naturalnych.

43. Zmień swój krem ​​na noc:

Zmień swój krem ​​na noc

Zdałeś sobie sprawę, że potrzebujesz lżejszego kremu nawilżającego, gdy temperatura zaczęła gwałtownie rosnąć. Zastosuj tę samą logikę do swojego kremu na noc. Przejdź na lżejszy krem, aby zobaczyć lepsze rezultaty bez większego wysiłku. Obszar nosa łatwo się nawilża, więc unikaj tego obszaru.

44. Wypróbuj środki oczyszczające do zwalczania trądziku:

Wypróbuj środki oczyszczające do zwalczania trądziku

Trądziki to najbardziej zniechęcające problemy skórne dla nas wszystkich. Dlatego najlepszym sposobem na ich walkę jest stosowanie dobrej jakości środków czyszczących zwalczających trądzik i myjek do twarzy. Nawet jeśli dni, w których walczyłeś z trądzikiem, oficjalnie minęły; jeśli masz problemy z połyskiem, użyj środka czyszczącego na bazie kwasu salicylowego. Nie przekraczaj stężenia 2%.

45. Zmień swój styl snu:

Zmień swój styl snu

Jeśli śpisz w żołądku, to jest dla ciebie zła wiadomość. Nasza głowa waży około 7 do 8 funtów. Czy nie sądzisz, że to duża presja, żeby co wieczór kłaść się na twarzy? Strona, na której śpisz, będzie miała więcej zmarszczek. Ci, którzy już tam śpią, spróbuj podrzucić pod głowę dodatkową poduszkę. Ale jeśli lubisz spać na boku, użyj satynowej lub jedwabnej poszewki na poduszkę. Ponieważ te tekstury nie będą powodować zagnieceń na powierzchni Twojej skóry.

46. ​​Nie rób nadmiernego złuszczania:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry - nad eksploatacją

Chociaż złuszczanie stanowi bardzo ważną część podstawowej rutyny pielęgnacji skóry, to tak jak wszystko, nadmierne złuszczanie może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Zbyt częste szorowanie jest zdecydowanie czymś, czego chcesz unikać, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry. Powoduje również obrzęki, a nawet powoduje częste wypryski (tak, efekt może być odwrotny, jeśli przesadzisz).

47. Nie jedz śmieci i tłustych potraw:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry – warzywa i owoce

Trzymaj się z dala od śmieciowego i tłustego jedzenia i staraj się w jak największym stopniu włączać do swojej codziennej diety świeże warzywa i owoce. Różne badania wykazały, że dieta bogata w węglowodany i tłuszcze z większym prawdopodobieństwem powoduje szybsze pojawienie się zmarszczek. Unikaj także produktów z czerwonego mięsa i kremowych serów, ponieważ zawierają one tzw. „starzejące się tłuszcze” i okazują się śmiertelne dla naszej skóry.

48. Użyj naturalnych pakietów do twarzy przeciw starzeniu:

Maska do twarzy przeciw starzeniu

Rozpieszczaj skórę maseczką przeciwstarzeniową przynajmniej raz w tygodniu. Ta maska ​​pomaga w odblokowaniu porów i podniesieniu zwiotczałej skóry. Niektóre z najlepszych domowych i skutecznych naturalnych maseczek przeciw wczesnym oznakom starzenia to maseczka z aloesem, wodą różaną i lawendą, maseczka z oliwą z oliwek i bananem, maseczka do twarzy z mlekiem i migdałami, maseczka z gliceryną i białkiem jaja oraz maseczka do twarzy z cytryną i miodem. Regularne stosowanie któregokolwiek z tych okładów przeciwstarzeniowych zapewni młodszy wygląd skóry, jak nigdy dotąd.

49. Pij zimną wodę:

Porady pielęgnacyjne – zimna woda

Wierz lub nie, ale zimna woda może być szybkim lekarstwem na zmęczoną skórę. Spryskanie zimną wodą to idealny sposób na wzmocnienie zmęczonej cery, ponieważ pobudza krążenie krwi i zapewnia znacznie zdrowszy wygląd. Masowanie kostkami lodu na twarz tuż przed pójściem spać pomoże zredukować trądzik i zmarszczki.

50. Zwolnij alkohol:

Porady pielęgnacyjne – ogranicz alkohol

Więcej niż jeden drink dziennie może spowodować zwiększoną produkcję sebum i rozszerzone pory. Ale udowodniono, że wino (z umiarem) pomaga chronić komórki skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV, więc jeśli chodzi o wino, nie myśl dużo i zacznij pić. To kolejna ważna wskazówka dotycząca ochrony skóry.

Więc teraz znasz sekrety, co robią prawdziwe dziewczyny, aby wyglądać pięknie. To najlepsze i naturalne porady pielęgnacyjne odpowiednie dla kobiet w każdym wieku. Stosując się do tych podstawowych wskazówek dotyczących urody, w mgnieniu oka otrzymasz promienną i jasną skórę. Te domowe środki są całkowicie bezpieczne i zdziałają cuda dla Twojej skóry, nie wypalając dużej dziury w kieszeni.