Co to są białe plamy i plamy na skórze:

Białe plamy występujące na skórze są również znane jako bielactwo nabyte i są jednym z najbardziej znanych problemów populacji. Istnieją różne części ciała, w których ten problem może być nasieniem od rąk do stóp, ust, nóg, twarzy, ust, a nawet oczu. Jedną z głównych przyczyn jest brak melaniny w skórze, co prowadzi do przebarwień. Jednak niewłaściwa funkcja komórek melaniny może być jedną z przyczyn niedoboru witaminy B12, chorób autoimmunologicznych, a nawet stresu. Opcja jest dostępna nawet w domowych środkach leczniczych, jeśli chodzi o leczenie.

jak pozbyć się białych plam na skórze

Naturalne środki zaradcze na białe plamy i plamy:

Poniższy przewodnik zawiera 24 najwyższej klasy idealne domowe środki zaradcze na białe plamy i plamy na skórze, które można stosować codziennie, aż problem zmniejszy się lub całkowicie ustąpi.

1. Kurkuma:

Białe plamy i plamy na skórze kurkumy

 • Dobrze wymieszaj kurkumę z olejem musztardowym i zrób z niej pastę.
 • Należy to nałożyć na białe plamy i plamy, które pomogą dobrze wzmocnić układ odpornościowy.
 • Należy to robić dwa razy dziennie przez co najmniej rok, aby uzyskać trwałe rozwiązanie problemu.
 • Kurkumę można również mieszać z liśćmi neem i nakładać jako pastę dla tych samych rezultatów.

2. Leczenie imbirem na białe plamy i plamy:

Białe plamy i plamy na skórze dla imbiru

Codzienne przyjmowanie soku z imbiru poprawia przepływ krwi i może pomóc w leczeniu białych plam i plam.

 • Można go również mieszać z sokiem z cytryny i wodą i spożywać dwa razy dziennie.
 • Albo pasta imbirowa może być nakładana na dotknięty obszar, aby uzyskać wyniki.

3. Nasiona rzodkiewki:

Białe plamy i plamy na skórze dla rzodkiewki

 • Mniej więcej garść nasion rzodkiewki można dobrze zmielić na gruboziarnisty proszek.
 • Użyj octu, aby zrobić z tego gładką pastę.
 • Nałóż to na białe plamy na około 30 minut i zmyj letnią wodą.
 • Liście rzodkiewki można również użyć zamiast nasion rzodkiewki, aby uzyskać te same wyniki.

4. Ocet jabłkowy:

Ocet Jabłkowy

Grzyby i bakterie na białych plamach i plamach można łatwo zniszczyć za pomocą octu jabłkowego.

 • Rozcieńczyć trochę wodą i regularnie nakładać Mitton na białe plamy i plamy na skórze.
 • Po tym przez miesiąc zacznie zmieniać kolor skóry i sprawić, że problem zniknie.

5. Figi:

Białe plamy i plamy na skórze na figi

Wiadomo, że figi oczyszczają krew, a także poprawiają krążenie. Posiadanie surowych fig przez 1-2 miesiące dziennie to wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać domowy środek na pozbycie się białych plam i plam. Proszek z suchych fig można również nakładać na obszar.

6. Sok z kapusty:Białe plamy i plamy na skórze na sok z kapusty

 • Świeżo wycisnąć trochę soku z kapusty i nałożyć go na białe plamy i plamy na około 15 minut.
 • Następnie należy spłukać ciepłą wodą.
 • Śledź ten pomysł codziennie, aby za kilka tygodni zacząć uzyskiwać widoczne rezultaty.

7. Używaj kremów przeciwsłonecznych do białych plam i plam:

Białe plamy i plamy na skórze do ochrony przeciwsłonecznej

Uszkodzenia promieniami UV są jedną z głównych przyczyn powstawania białych plam. Najlepiej jest użyć dobrego balsamu z filtrem przeciwsłonecznym z zawartością SPF przed wyprowadzką z domu. Wraz z pozbyciem się problemu będzie to również sprzyjać profilaktyce.

8. Wykorzystanie miodu:

Białe plamy i plamy na skórze dla miodu

Właściwości antybakteryjne wraz z leczniczymi właściwościami miodu mogą być pomocne w leczeniu białych plam i plam na skórze. Miód należy na chwilę nałożyć na skórę i pozwolić mu się wchłonąć. Aby uzyskać rezultaty, należy go dobrze umyć letnią wodą — jest to jeden z najlepszych domowych środków zaradczych na białe plamy i plamy na skórze.

9. Korzyści z miedzi:

Białe plamy i plamy na skórze dla miedzi

Woda pitna z naczyń miedzianych to najlepszy sposób na wykorzystanie zalet tego metalu do leczenia białych plam i plam skórnych. Zawsze możesz trzymać wodę w naczyniu przez całą noc. Należy to przyjmować rano na pusty żołądek w celu leczenia.

10. Papaja usuwa białe plamy i plamy:

Białe plamy i plamy na skórze dla papai

Zawartość dojrzałego owocu papai pomaga odzyskać właściwą zawartość melaniny w skórze. W tym celu musisz pokroić papaję na kilka kawałków i pocierać białe plamy na ciele. Teraz pozwól skórze wyschnąć naturalnie, a następnie ponownie przetrzyj kawałki. Śledź to każdego dnia. Wraz z tym możesz również pić sok z dojrzałego papai, aby naprawić białe plamy na skórze.

11. Indyjski agrest lub amla:

Białe plamy i plamy na skórze dla Amla

Są one również znane jako owoce gęsi i dlatego są stosowane w wielu częściach świata w leczeniu białych plam na skórze. Witamina C i inne składniki tego owocu z rodziny chwastów pomagają naprawić problemy skórne. Będziesz musiał wycisnąć trochę soku z liści owoców gęsi, nałożyć ten sok na białe plamy i powtórzyć technikę jak poprzednią.

12. Stres:

Białe plamy i plamy na skórze na stres

Pomogłoby, gdybyś pozbył się stresu jako zabieg na białą skórę. Białe plamy i plamy na skórze to również zaburzenia genealogiczne, które nasilają się z powodu nadmiernego stresu i zmęczenia. Trzeba to zniwelować za pomocą dużej ilości jogi i bardzo odpowiedniego stylu życia. Oznacza to, że musisz oddychać dużą ilością świeżego powietrza i spożywać dużo zielonych warzyw.

13. Odejdź od tatuaży:

Białe łaty i plamy na skórze, aby uciec od tatuaży

Tatuaże to sposób na wprowadzenie atramentu do warstwy skóry właściwej, co jest powodem wzmocnienia białych plam na chorobach skóry. Z tego powodu należy odejść od dalszego tatuowania i wszelkich czynności związanych z nakłuwaniem i malowaniem na skórze. Są one niezwykle szkodliwe, jeśli już zauważasz problemy z bielactwem.

14. Leczenie liści Neem na białe plamy i plamy na skórze:

Białe plamy i plamy na skórze liści Neem

Znane również jako margosa, są to doskonałe sposoby na zmniejszenie pigmentacji skóry i białych plam na skórze. Musisz wziąć trochę liści neem, a następnie zrobić z nich gładką i delikatną pastę, a następnie wymieszać trochę miodu z tą pastą. Po zakończeniu możesz spożywać tę mieszankę co najmniej 3-4 razy dziennie przez cały miesiąc.

15. Bazylia:

Białe plamy i plamy na skórze dla bazylii

Połączenie bazylii i limonki działa jak cuda i magia na białe plamy na skórze, a regularne stosowanie tego środka przez około sześć miesięcy może faktycznie stanowić idealne rozwiązanie twojego problemu. Aby przygotować rozwiązanie, będziesz potrzebować liści bazylii i ćwiartek limonki. Wyciągnij soki z obu, dobrze wymieszaj, a teraz nakładaj na białe plamy i plamy około 3-4 razy dziennie.

16. Rzodkiewka i ocet:

Białe plamy i plamy na skórze na ocet

Połączenie nasion rzodkiewki i octu tworzy niesamowitą parę do leczenia plam na skórze lub zwykłego bielactwa. Aby to zrobić, musisz zdobyć trochę nasion rzodkiewki i teraz moczyć je w misce pełnej zwykłego białego octu na całą noc. Następnego ranka należy nałożyć cały roztwór na białe plamy na skórze i leczyć je.

17. Orzechy włoskie:

Białe łaty i plamy na skórze dla orzechów włoskich

Wiadomo już, że doskonale złuszczasz skórę; możesz tego użyć nawet do białych plam na skórze. W tym celu możesz wziąć kilka orzechów włoskich i zrobić proszek w domu lub uzyskać gotowy proszek orzechowy. Teraz zrób dobrą i gładką pastę z wodą i nakładaj ją na białe plamy ciała około 3-4 razy dziennie przez kilka miesięcy.

18. Leczenie granatu na białe plamy i plamy:

Białe plamy i plamy na skórze dla granatu

Do tego środka potrzebne będą zarówno owoce granatu, jak i liście. Przede wszystkim musisz wysuszyć liście i zrobić proszek. Następnie potrzebujesz również świeżego proszku z granatów, który jest zwykle dostępny na rynku. Teraz wymieszaj oba z czystą wodą, a następnie możesz pić to około dwa razy dziennie przez kilka miesięcy, aby uzyskać wspaniałe rezultaty.

19. Lema Drobny:

Białe plamy i plamy na skórze dla Lema Minor

Jest to również znane jako dzika rzęsa d i zwykle znajdziesz ten chwast w zbiornikach wodnych, takich jak lokalne stawy i jeziora. Pomogłoby, gdybyś właściwie ich użył, aby uzyskać magiczne rezultaty dla bielactwa. W tym celu musisz zebrać te chwasty, a następnie albo zmieszać je z wodą i wypić, albo zaparzyć je we wrzącej wodzie i wypić jako herbatę.

20. Żywność cynkowa:

Białe plamy i plamy na skórze dla żywności zawierającej cynk

Zawartość cynku jest tutaj bardzo dobra dla organizmu, zwłaszcza dla skóry i wszelkich problemów skórnych. To jeden ze sposobów na uzyskanie dobrych rezultatów w przypadku plam na skórze. Będziesz musiał włączyć duże ilości składników cynku do swojego codziennego cyklu żywieniowego, a następnie obserwować, jak dobre będą dla Ciebie wyniki.

21. Witamina C:

Białe plamy i plamy na skórze na witaminę C

Eksperci i lekarze mają powszechną opinię na temat owoców bogatych w witaminę C. Sugerują, że ludzie cierpiący na problemy z bielactwem spożywają owoce bogate w witaminę C tak dużo, jak tylko mogą. Obejmuje to powszechnie dostępne owoce, takie jak limonki, cytryny, pomarańcze, amla i tym podobne. Z tych owoców można również wyciskać soki i nakładać je na białe plamy.

22. Leczenie czosnku na białe plamy i plamy:

Białe plamy i plamy na skórze na czosnek

Ponieważ powstawanie grzybów jest ważnym powodem bielactwa nabytego, czosnek brzmi jak niesamowite lekarstwo na to. Ponadto czosnek jest środkiem przeciwbakteryjnym i ma pewną zawartość, która pomaga w leczeniu problemów skórnych. Możesz wziąć trochę więcej czosnku w swojej regularnej diecie i nic poza tym.

23. Jagody:

Białe plamy i plamy na skórze dla jagód

Wszystkie rodzaje jagód z rodziny owoców są idealne na białe, niejednolite problemy i pozbądź się ich. Spożywaj jagody tyle, ile możesz i spożywaj świeże soki z nich. Możesz również wyciskać świeże soki z żurawiny, truskawek, malin, jagód i reszty i nakładać bezpośrednio na plastry.

24. Leczenie owsa na białe plamy i plamy:

Białe plamy i plamy na skórze dla owsa

Są to również wspaniałe składniki, które pozwalają pozbyć się problemów z bielactwem, które sprawiają, że czasami czujesz się źle i zakłopotany. Owies można spożywać w dowolnej formie i wiadomo, że w żadnym wypadku nie traci on swojej wartości. Możesz również zrobić drobne pudry owsiane, a teraz wymieszać z wodą i nałożyć na skórę.

białe plamy na skórze

Białe plamy na skórze, znane również jako bielactwo, są bardzo uparte i nie znikają zbyt łatwo. Eksperci i lekarze mają nadzieję, że stosując te środki, uzyskasz niezbędną pomoc.