Jak pozbyć się martwych komórek skóry z ciała?

Wszyscy cierpimy z powodu martwego naskórka i zastanawiamy się, jak usunąć martwy naskórek z ciała! Nasza skóra jest głównym organem w ciele, który chroni organizm przed różnymi warunkami środowiskowymi. Jak każdy organ występujący w ciele, skóra również regeneruje się w regularnych odstępach czasu. Co około 30 dni stare komórki skóry obumierają i są zastępowane przez nowe komórki skóry. Nasze ciała cały czas zrzucają te martwe komórki skóry, ale niektóre z nich kumulują się i zatykają pory i gruczoły potowe. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak usunąć martwe komórki skóry, ponieważ zatykanie porów martwych komórek skóry sprawia, że ​​jest to pożywka dla różnych bakterii powodujących trądzik, zaskórniki, problemy z włosami i inne problemy skórne. Dlatego musimy regularnie zdrapywać martwy naskórek i dowiedzieć się więcej o usuwaniu martwych komórek skóry tutaj.

Jak pozbyć się martwych komórek skóry z ciała?

Co to jest złuszczanie i jakie jest jego znaczenie?

Zastanawiasz się, jak usunąć martwe komórki? Złuszczanie to proces usuwania martwych komórek z powierzchni skóry różnymi metodami naturalnymi i chemicznymi, które z łatwością usuwają martwy naskórek. Włączenie złuszczania do regularnej pielęgnacji skóry ma wiele zalet. Martwe komórki naskórka uszkadzają skórę i przyspieszają starzenie się skóry. Złuszczanie poprawia krążenie krwi i utrzymuje zdrową skórę. Niezbędne jest również poznanie rodzaju skóry przed wypróbowaniem metody złuszczania, aby nie utracić równowagi naturalnych olejków eterycznych w skórze. Właściwe oczyszczenie martwego naskórka sprawia również, że skóra wygląda promiennie i młodzieńczo. Pomaga w nawilżaniu skóry i wspomaganiu elastyczności skóry. Czytaj dalej ten przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak czyścić i łatwo usuwać martwe komórki naskórka.

Korzyści z peelingu:

Peeling pomaga w łatwym usuwaniu i pozbywaniu się martwych komórek naskórka. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć martwy naskórek z twarzy, oto korzyści, których nie możesz przegapić.

1. Odblokowuje pory skóry: Nagromadzenie martwych komórek skóry w porach powoduje powstawanie brudu i bakterii, które blokują naturalne natłuszczenie skóry. Usuwanie martwych komórek skóry utrzymuje skórę w czystości z niechcianych zanieczyszczeń.

2. Poprawia krążenie krwi: Zastanawiasz się nad najlepszą metodą, jak usunąć martwy naskórek z twarzy i ciała, pomaga to w lepszym krążeniu krwi bogatej w tlen do skóry i lepszej eliminacji odpadów limfatycznych.

3. Zatrzymuje trądzik: Peeling pomaga usunąć martwy naskórek z twarzy z trądzikiem. To leczy skórę trądzikową, przebarwienia, przebarwienia itp., które są spowodowane brudem i bakteriami rozmnażającymi się na martwej skórze.

4. Poprawia wygląd skóry: Oczyszczanie martwego naskórka z twarzy i wpuszczanie nowych komórek skóry stymuluje obrót komórkowy, poprawiając teksturę, blask i świeżość.

5. Poprawia ogólny stan zdrowia: Peeling pomaga nie tylko usunąć martwy naskórek z twarzy, ale także zapobiega powstawaniu takich stanów jak wrastanie włosków. Stymuluje syntezę kolagenu i odnowę komórkową spowalniając starzenie i poprawiając zdrowie skóry.

Jak usunąć martwy naskórek z twarzy i ciała??

Istnieją różne naturalne i chemiczne metody usuwania martwych komórek skóry z ciała i twarzy. Choć na rynku dostępnych jest wiele produktów chemicznych, procesy naturalne okazują się najskuteczniejsze i pozbawione skutków ubocznych. Ponieważ peeling poprawia zdrowie skóry, należy go wykonywać na całym ciele, a nie tylko na twarzy. Spójrzmy na kilka doskonałych środków, które pomogą nam pozbyć się martwego naskórka na ciele. To proste metody usuwania martwego naskórka z twarzy w domu.

1. Peeling z brązowym cukrem i olejem kokosowym:

Cukier brązowy to jeden z najlepszych naturalnych peelingów do usuwania martwego naskórka z twarzy i ciała. Wcieranie gruboziarnistego cukru w ​​skórę dokładnie oczyszcza pory. Ten peeling aktywuje naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi, dzięki czemu Twoja skóra jest zdrowa, miękka i promienna. Olej kokosowy jest wysoko ceniony jako jeden z najlepszych naturalnych środków nawilżających. Posiada również wysokie właściwości antybakteryjne, które pomagają zachować zdrową skórę. Cukier surowy jest również bardzo dobry w usuwaniu martwych komórek naskórka z ust.

Składniki:

 • Jedna łyżka brązowego cukru i jedna łyżeczka oleju kokosowego (zwiększaj składniki w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania: 10 minut.

Proces aplikacji:

 • Wymieszaj jedną łyżkę brązowego cukru i jedną łyżeczkę oleju kokosowego.
 •  Nałóż tę mieszankę na twarz i inne pożądane części ciała.
 •  Powoli i delikatnie szoruj skórę okrężnymi ruchami palcami.
 •  Jeśli złuszczasz usta, delikatnie masuj usta tą miksturą mokrymi palcami.
 •  Pozostaw do usunięcia martwych komórek z twarzy i skóry na co najmniej 10-15 minut i zmyj ciepłą wodą.

Częstotliwość aplikacji: Dwa razy w tygodniu.

Środki ostrożności: Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to zaburzyć równowagę naturalnych olejków skórnych. Dobrze jest pozbyć się martwego naskórka na dłoniach.

2. Peeling z mąki ryżowej i twarogu:

Mąka ryżowa to odwieczny środek tradycyjnej medycyny indyjskiej, który usuwa martwy naskórek z twarzy i ciała. Ryż i twaróg również odżywiają skórę niezbędnymi witaminami i minerałami. Chłodzące właściwości ryżu sprawiają, że skóra staje się elastyczna i lżejsza. Peeling ryżowy to jeden z najlepszych peelingów do usuwania martwego naskórka z rąk i nóg.

Składniki:

 • Jedna łyżka grubej mąki ryżowej.
 • pół łyżki twarogu lub jogurtu (zwiększaj składniki w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania:10 minut.

Proces aplikacji:

 • Wymieszaj jedną łyżkę mąki ryżowej z połową łyżki twarogu lub jogurtu.
 • Nałóż tę mieszankę na twarz i inne pożądane części ciała.
 • Powoli i delikatnie szoruj skórę okrężnymi ruchami palcami.
 • Pozostawić do oczyszczenia martwego naskórka z twarzy i ciała na 30-40 minut i zmyć ciepłą wodą.

Częstotliwość aplikacji: Dwa razy w tygodniu.

Środki ostrożności:

 • Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to zaburzyć równowagę naturalnych olejków skóry.
 • Jeśli masz tłustą skórę, zastąp jogurt lub twaróg maślanką.

3. Peeling owsiany:

Płatki owsiane bardzo dobrze zeskrobują martwy naskórek z twarzy. Płatki owsiane zmiękczają suche martwe komórki i oczyszczają martwy naskórek z twarzy. Zmniejsza również wszelkie stany zapalne i odżywia skórę oraz sprawia, że ​​skóra jest gładka i miękka. Stwierdzono również, że jest świetnym środkiem nawilżającym i bardzo skutecznym w kontroli sebum. To niesamowita sztuczka, aby usunąć martwe komórki skóry z ciała.

Składniki:

 • Dwie łyżki płatków owsianych i wody według potrzeb (zwiększyć składniki w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania:10 minut.

Proces aplikacji:

 • Wymieszaj płatki owsiane i wodę, aby uzyskać gładką pastę.
 • Nałóż tę mieszankę na twarz i ciało.
 • Powoli i delikatnie szoruj skórę okrężnymi ruchami palcami.
 • Pozostaw na skórze na 20 minut i zmyj ciepłą wodą.

Częstotliwość aplikacji: Dwa razy w tygodniu.

4. Peeling z mąki i mleka Gram:

Mąka Gram to jeden z najlepszych domowych środków do usuwania martwego naskórka z twarzy i ciała. Ta mąka Gram odżywia skórę, a także ją rozjaśnia. Jest doskonałym środkiem do usuwania martwego naskórka z rąk, nóg, palców i kolan. Jest również bardzo skuteczny w usuwaniu trądziku i zaskórników.

Składniki:

 • Dwie łyżki mąki gramowej i jedna łyżka. mleka (zwiększaj składniki w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania: 10 minut.

Proces aplikacji:

 • Wymieszaj gram mąki i mleka w misce.
 • Nałóż tę mieszankę na twarz i ciało.
 • Delikatnie szoruj skórę okrężnymi ruchami palcami.
 • Pozostaw na skórze na 30 minut i zmyj ciepłą wodą.

Częstotliwość aplikacji: Dwa razy w tygodniu.

5. Szczotkowanie na sucho:

Szczotkowanie na sucho to skuteczny sposób na usunięcie martwych komórek skóry z ciała. Szczotkowanie na sucho to najłatwiejsza metoda złuszczania skóry na całym ciele. Bardzo dobrze poprawia krążenie krwi i napina skórę. Dobrze jest też usunąć martwy naskórek z rąk.

Składniki: Szczotka do ciała o miękkim włosiu.

Czas przygotowania: Nic.

Proces aplikacji:

 • Zwilż całe ciało i muś skórę delikatnymi, okrężnymi ruchami.
 • Szczotkuj pojedynczy obszar nie dłużej niż 30 sekund.
 • Wyszczotkuj całe ciało, pokrywając wszystkie obszary.
 • Umyj ciało delikatnym mydłem, aby usunąć martwe komórki z ciała i osuszyć.
 • Nałóż krem ​​nawilżający na ciało.

Częstotliwość aplikacji: Trzy razy w tygodniu.

Środki ostrożności:

 • Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to zaburzyć równowagę naturalnych olejków skóry.
 • Unikaj szczotkowania na sucho, jeśli masz choroby skóry, skaleczenia, oparzenia lub inne problemy skórne.

6. Peeling do kawy:

Peeling z mielonej kawy to jedna z najlepszych metod usuwania martwego naskórka z twarzy w domu. Kawa zawiera kofeinę, która bardzo skutecznie poprawia krążenie krwi i zapobiega gromadzeniu się tłuszczu pod skórą. Kawowy peeling bardzo skutecznie usuwa martwy naskórek z dłoni. Kawa jest również bardzo skuteczna w usuwaniu cellulitu z organizmu.

Składniki:

 • Trzy łyżki granulek kawy mielonej i jedna łyżka oleju kokosowego (zwiększaj składniki w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania:10 minut.

Proces aplikacji:

 • Wymieszaj kawę i olej kokosowy, aby uzyskać gęstą ziarnistą pastę.
 • Nałóż tę mieszankę na twarz, szyję i inne niezbędne części ciała.
 • Delikatnie szoruj skórę okrężnymi ruchami przez co najmniej 4-5 minut.
 • Zmyć zwykłą wodą.

Częstotliwość aplikacji: Raz w tygodniu.

Środki ostrożności: Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to zaburzyć równowagę naturalnych olejków skóry.

7. Soda oczyszczona:

Soda oczyszczona lub wodorowęglan sodu po zmieszaniu z wodą tworzy silnie alkaliczny roztwór. Pomaga skutecznie wydobywać suche martwe komórki z porów. To najlepszy sposób na pozbycie się martwego naskórka na twarzy przez noc. Zwiększa również równowagę pH skóry, zapobiegając trądzikowi, suchości i innym problemom skórnym.

Składniki:

 • Jedna łyżka sody oczyszczonej.
 • Jedna kapsułka witaminy E.
 • Woda.
 • (Zwiększenie składników w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania: 10 minut.

Proces aplikacji:

 • Wymieszaj sodę oczyszczoną z olejem obecnym w kapsułce witaminy E. Dodaj wodę do tej mieszanki, aby uzyskać gładką pastę.
 • Nałóż tę mieszankę na wilgotną twarz, szyję i inne pożądane części ciała.
 • Możesz go również zastosować do usuwania martwych komórek z ust.
 • Delikatnie szoruj skórę okrężnymi ruchami przez co najmniej 3 minuty.
 • Zmyć zwykłą wodą.

Częstotliwość aplikacji: Raz w tygodniu.

Środki ostrożności: Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to zaburzyć równowagę naturalnych olejków skóry.

8. Peeling ze skórką pomarańczową i jogurtem:

Puder ze skórki pomarańczy to odwieczny domowy środek redukujący martwy naskórek na twarzy. Możesz łatwo zrobić proszek ze skórki pomarańczy w domu, susząc skórki pomarańczy na słońcu i mieląc je na proszek. Skórka pomarańczowa sprawia również, że skóra wygląda promiennie i promiennie. Bardzo skutecznie usuwa martwy naskórek z nosa i szyi.

Składniki:

 • Jedna łyżka proszku ze skórki pomarańczy, jedna łyżka jogurtu (zwiększyć składniki w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania: 10 minut.

Proces aplikacji:

 • Wymieszaj proszek ze skórki pomarańczy i jogurt, aby uzyskać gładką pastę.
 • Nałóż tę mieszankę na twarz, szyję i inne pożądane części ciała.
 • Pozostaw na 15-20 minut, aż wyschnie.
 • Delikatnie szoruj mokrymi palcami okrężnymi ruchami przez co najmniej 3 minuty.
 • Zmyć zwykłą wodą.

Częstotliwość aplikacji: Raz w tygodniu.

Środki ostrożności: Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to zaburzyć równowagę naturalnych olejków skóry.

9. Peeling migdałowo-miodowy:

Migdały doskonale usuwają martwe komórki naskórka. Migdały są bogate w witaminy i proteiny, dzięki którym skóra wygląda zdrowo i młodo. Migdały są również bardzo skuteczne w usuwaniu martwego naskórka z rąk.

Składniki:

 • Dziesięć migdałów, dwie łyżeczki miodu, mleko (zwiększaj składniki w zależności od masy ciała).

Czas przygotowania:15 minut.

Proces aplikacji:

 • Namocz migdały w mleku na noc.
 • Zmiel namoczone migdały z mlekiem na gładką pastę i dodaj do tej mieszanki miód.
 • Nałóż tę mieszankę na twarz i inne części ciała i pozostaw na 15-20 minut.
 • Delikatnie szoruj mokrymi palcami okrężnymi ruchami przez co najmniej 3 minuty.
 • Zmyć zwykłą wodą, aby zeskrobać martwy naskórek z twarzy.

Częstotliwość aplikacji: Trzy razy w tygodniu.

Środki ostrożności: Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to uszkodzić równowagę naturalnych olejków skóry.

10. Pumeks:

To niesamowite i dobrze znane usuwanie martwego naskórka z domowego środka do twarzy. Skromny pumeks jest używany od wieków w zabiegach kosmetycznych. Pumeks to skała wulkaniczna, która jest doskonałym złuszczaczem do usuwania martwego naskórka z kolan i stóp. To doskonały wybór z bardziej miękkim kamieniem, aby usunąć martwy naskórek z twarzy.

Składniki: Pumeks.

Czas przygotowania: Nic.

Proces aplikacji:

 • Moczyć stopy w wodzie, aż staną się trochę miękkie.
 • Delikatnie szoruj mokre stopy okrężnymi ruchami pumeksem przez co najmniej 3 minuty.
 • Umyć stopy czystą wodą, osuszyć i nawilżyć.

Częstotliwość aplikacji: Trzy razy w tygodniu.

Środki ostrożności: Nie szoruj zbyt mocno skóry, ponieważ może to zaburzyć równowagę naturalnych olejków skóry.

Dodatkowe wskazówki:

Oto dodatkowe wskazówki z naszej strony, jak pozbyć się martwych komórek naskórka.

 1. Nie wszystkie metody pasują do wszystkich rodzajów skóry. Przed wyborem metody upewnij się, że znasz swój typ i wrażliwość skóry.
 2.  Zawsze dobrą praktyką jest nawilżanie skóry po peelingu.
 3.  Trzymaj się z dala od chemicznych peelingów, które mogą być zbyt szorstkie dla Twojej skóry, powodując uszkodzenie skóry.
 4.  Nigdy nie złuszczaj skóry, gdy występują skaleczenia, oparzenia i inne problemy, ponieważ skóra może pęknąć z powodu szorowania.
 5. Unikaj częstego złuszczania i nadmiernego szorowania, ponieważ może to uszkodzić skórę i wysuszyć.
 6. Bądź bardzo delikatny i ostrożny, gdy masz trądzik.
 7. Zawsze bezpieczniej jest wykonać test płatkowy przed użyciem jakiejkolwiek metody, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak może zareagować na twoją skórę.
 8.  Wolę szorować palcami niż używać czegokolwiek innego.
 9. Jeśli masz suchą skórę, preferuj peelingi olejowe i zminimalizuj częstotliwość złuszczania.
 10.  Jeśli masz tłustą skórę, unikaj peelingów na bazie oleju, ponieważ sprawiają, że skóra staje się jeszcze bardziej tłusta.

Teraz, kiedy już zrozumiałeś, jak ważne jest pozbycie się martwych komórek skóry z organizmu, nie możesz tracić czasu i włączyć je do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Złuszczanie nie tylko sprawia, że ​​skóra staje się miękka, gładka i elastyczna, ale także przygotowuje ją do lepszego wchłaniania środków nawilżających oraz innych balsamów i produktów kosmetycznych. Zawsze lepiej jest stosować proste, ale skuteczne domowe środki, niż sięgać po drogie chemikalia, które mogą mieć skutki uboczne.