Zabieg parowy to terapia na twarz, która odpręża twarze. Poprawia przepływ krwi od dołu do góry twarzy. Jednym słowem poprawia ukrwienie twarzy. Ten rodzaj twarzy pomaga również w usuwaniu zanieczyszczeń z twarzy, ponieważ otwiera pory, które uwalniają substancje zanieczyszczające.

Jak zrobić twarz Steam

Jak zrobić twarz parową w domu? ?

Do wykonania zabiegu parowego twarzy będziesz musiała zacząć od maski, która usunie zanieczyszczenia z Twojej skóry. Do zakończenia zabiegu potrzebny będzie również balsam. Poniższe kroki pomogą w wykonaniu skutecznego zabiegu parowego.

Krok 1:

Do wykonania tej twarzy będziesz potrzebować wody. Więc najpierw weź kilka filiżanek wody do odpowiedniego naczynia i zagotuj. Możesz użyć kuchenki mikrofalowej. W takim przypadku najlepiej będzie korzystać z kuchenki.

Krok 2:

Przed wykonaniem tej twarzy musisz odpowiednio umyć twarz. Będziesz musiał usunąć każdą tłustą substancję przyklejoną do skóry za pomocą ciepłej wody. Jeśli zrobiłeś jakiś makijaż, to koniecznie zmyj go, bo inaczej dostaną się do twojej skóry, co później doprowadzi do powstania wyprysków. Teraz delikatnie przetrzyj twarz ręcznikiem.

Krok 3:

Teraz będziesz musiał wlać podgrzaną wodę do innego naczynia, np. miski. Można również użyć poprzedniej aparatury, która służyła do gotowania wody.

Krok 4:

Aby zabieg parowy był skuteczniejszy, możesz dodać do wody kilka kropel olejku lub roztworu ziołowego.

Krok 5:

Teraz będziesz musiał trzymać twarz nad wodą i założyć ręcznik na szyję tak, aby zakrył cały obszar od twarzy do miski. Jeśli czujesz się nieswojo, podgrzej trochę mniej wody, ponieważ będziesz musiał pozostać w tej pozycji przez około 10 minut. Weź głęboki oddech, zamknij oczy i pozwól magii się wydarzyć.

Krok 6:

Ten krok wymaga nałożenia na twarz maseczki glinkowej, która usunie zanieczyszczenia z twarzy. Po 15 minutach zmyj ciepłą wodą.

Krok 7:

Ten krok polega na zamknięciu porów, aby żadne inne substancje zanieczyszczające nie dostały się do wnętrza skóry. Po zakończeniu twarzy użyj toniku zgodnie z własnymi preferencjami.

Krok 8:

Teraz będziesz musiał użyć odpowiedniego balsamu. Dzięki temu Twoja skóra będzie nawilżona i będzie wyglądać zdrowo. Stosowanie kremu nawilżającego jest konieczne, ponieważ proces parowania powoduje wysuszenie skóry. Możesz też użyć olejku zmiękczającego twarz.

Jakie są zalety twarzy Steam??

Parowanie twarzy jest bardzo korzystne w usuwaniu zanieczyszczeń. Ten proces usunie wszystkie martwe komórki naskórka i odmłodzi skórę poprzez tworzenie nowych komórek.

Wszelkiego rodzaju bakterie i zabrudzenia można wyeliminować za pomocą pary do twarzy. Zaleca się jednak skonsultowanie się z ekspertem od skóry przed przejściem przez ten proces. Zalety twarzy parowej można wymienić poniżej.

  • Nagrzewa powierzchnię skóry i umożliwia wykonywanie wszelkich zabiegów.
  • Poprawi krążenie na twarzy.
  • Zabieg parowy zapewni lepsze pocenie się, co pomoże w usuwaniu toksyn.
  • To doskonały zabieg dla osób mających problemy z zatkanymi porami.
  • Wreszcie jest to jeden z najlepszych sposobów na relaks twarzy po ciężkim dniu pracy.

Źródło obrazu: Shutterstock