Co tak naprawdę rozumiemy przez złuszczanie? Złuszczanie w prostym języku to usuwanie martwego naskórka z górnej warstwy skóry lub naskórka. Jak złuszczamy? Większość peelingów odbywa się w procesie kosmetycznym. Oczywiście teraz rozumiemy, że złuszczanie pomoże nam uzyskać gładką skórę, a także pomoże nam zmniejszyć problemy z trądzikiem i pryszczami. Więc w zasadzie, jeśli chcesz mieć dobrą skórę, musisz pozbyć się niektórych z nich!

Skóra w naturalny sposób złuszcza się lub złuszcza się w około miesiąc i mamy nową skórę. Jednak część z nich pozostaje z powrotem i sprawia, że ​​nasza skóra wygląda matowo, szorstka i sucha oraz zapobiega uwalnianiu się oleju z porów. W związku z tym pojawia się potrzeba usunięcia martwego naskórka za pomocą środków kosmetycznych.

Jak złuszczać skórę

Jak złuszczać skórę:

Regularne złuszczanie pomoże oczyścić pory i skórę, a także poprawi krążenie krwi. Dzięki temu skóra od wewnątrz będzie wyglądać promiennie i świeżo. Dlatego regularnie złuszczany naskórek pomaga skórze skutecznie wchłaniać środki nawilżające i inne produkty do pielęgnacji skóry.

Złuszczanie to można wykonać za pomocą peelingów, produktów do pielęgnacji skóry, produktów domowych lub pójścia do salonu w celu zrzucenia skóry. Niektóre z naturalnych sposobów złuszczania skóry w domu mogą być następujące. Nakładaj wszystko na twarz na surowo lub mieszając z innymi produktami domowymi, takimi jak besan, sok z cytryny, mąka pszenna itp. i dobrze wmasuj okrężnymi ruchami:

1. Miód:

Nieprzetworzony i surowy miód ma działanie antyseptyczne, ma właściwości przeciwgrzybicze, a także jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem. Regularne masowanie skóry miodem zapewnia naprawę skóry, a także zapewnia jej nawilżenie, dzięki czemu nie wygląda na suchą. Ma właściwości nawilżające, dzięki czemu pomaga w odmłodzeniu skóry.

2. Soda oczyszczona:

Cóż, wszyscy mamy pudełko sody oczyszczonej w naszych planach podróży w kuchni i może nie być zbytnio w użyciu. Oto sposób, w jaki możesz to w pełni wykorzystać. Soda oczyszczona lub wodorowęglan sodu są obecne w wielu naszych produktach do pielęgnacji skóry, których używamy w inny sposób. Dlatego dodanie łyżeczki lub dwóch napoju gazowanego do opakowania do twarzy lub środka do mycia twarzy może również pomóc w złuszczaniu skóry, dzięki czemu jest ona czysta i przejrzysta, a także oszczędza szczyptę kieszeni w drogich spa.!

3. Jogurt:

Oprócz zapewnienia bogatego źródła smaku w naszej kuchni, jogurt jest również bogaty w hydroksykwasy. Wszystkie nasze produkty do pielęgnacji skóry również będą to zawierały. Jogurt to naturalny środek myjący i wygładzający skórę. Jest bardzo dobrym peelingiem i może być stosowany jako zwykły zabieg na twarz nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele. Pozostaw na 10 do 15 minut, a Twoje ciało będzie lekkie, nawilżone i oczyszczone. Można go nakładać mieszając kilka kropel soku z cytryny. Jogurt jest również bardzo dobrym środkiem nawilżającym i oczyszczającym włosy.

4. Sok z cytryny:

Sok z cytryny jest bogatym źródłem witaminy C. Jest to owoc cytrusowy bogaty w alfa-hydroksykwas, a także składnik większości produktów do pielęgnacji skóry. Wnika również w głąb skóry i pomaga usunąć martwy naskórek z naskórka oraz oczyszcza i łagodzi skórę. Sok z cytryny jest również mieszany z miodem lub jogurtem i może być stosowany jako maska ​​na twarz.