Osiem najlepszych sposobów naturalnego rozjaśnienia skóry zamiast chemicznego wybielania skóry

Obecnie na rynku można znaleźć wiele produktów do wybielania skóry. Problem polega na tym, że ponad połowa z nich jest wykonana z chemikaliów, które również uszkadzają skórę. Ale jeśli chcesz uzyskać jaśniejszy odcień, możesz to zrobić za pomocą naturalnych produktów rozjaśniających skórę. I możesz uzyskać kilka odcieni jaśniejszych bez ostrych skutków ubocznych związanych z zabiegami chemicznymi.

Rozjaśnij skórę zamiast chemicznego wybielania skóry

Co jest złego w komercyjnych zabiegach wybielania skóry??

Głównym składnikiem aktywnym większości chemicznie produkowanych zabiegów wybielania skóry jest hydrochinon. Teraz ten składnik początkowo nie jest szkodliwy. Może hamować produkcję melaniny, substancji chemicznej, która nadaje kolor Twojej skórze. Jednak przy długotrwałym stosowaniu ten składnik może przyciemnić skórę. Co gorsza, może powodować przedwczesne starzenie się i inne objawy uszkodzenia skóry.

Dobrą wiadomością jest to, że natura ma wiele innych składników, których możesz użyć do wybielania skóry. Działają w ten sam sposób, hamując produkcję melaniny, substancji chemicznej powodującej ciemną pigmentację, oraz pochłaniając szkodliwe promienie UV ze słońca. Oto niektóre z najlepszych naturalnych składników.

Ekstrakty z cytrusów:

Sok z cytryny i skórki pomarańczy to najlepsze naturalne środki wybielające, jakie można znaleźć. Oba te składniki, bogate w witaminę C, pomagają utrzymać jędrność skóry i wspierają jej zdrowie. Witamina C odgrywa rolę w produkcji włókien kolagenowych, które wspierają Twoją skórę. Cytryna i pomarańcza stosowane miejscowo mogą spowolnić nadaktywne melanocyty, komórki wytwarzające melaninę.

Uwaga: jeśli masz wrażliwą skórę, rozcieńcz sok z cytryny, ponieważ może podrażniać skórę.

Kwas Koji:

Spójrz na etykietę prawie każdego krem rozjaśniający skórę, a na liście składników znajdziesz kwas kojowy. Ten biały krystaliczny proszek pochodzi z grzyba w Azji i przez wiele lat był używany jako naturalna alternatywa dla hydrochinonu. Podobnie jak hydrochinon, może pomóc zmniejszyć przebarwienia skóry, przebarwienia i wiele więcej. Kwas kojowy działa poprzez hamowanie funkcji tyrozynazy, białka odpowiedzialnego za produkcję melaniny. Jednocześnie zapewnia skórze korzyści antyoksydacyjne i chroni ją przed słońcem.

Ekstrakt z mącznicy lekarskiej:

Niektóre z naturalnych składników rozjaśniających są łatwe do znalezienia, a niektóre są trudniejsze do znalezienia. Ten należy do drugiej kategorii. Ekstrakt z mącznicy lekarskiej pochodzi z liści rośliny. W wielu produktach kosmetycznych ekstrakt z mącznicy lekarskiej stosowany jest jako środek ściągający. Ekstrakt zawiera również alfa arbutynę, substancję chemiczną, która może pomóc w szybkim rozjaśnieniu skóry. Ten składnik może również pomóc w przypadku piegów, ciemnych plam i innych rodzajów i form przebarwień skóry.

Dodatkowe punkty: ekstrakt z mącznicy lekarskiej zawiera filtry przeciwsłoneczne, które ograniczą ilość opalenizny, jakiej doświadczasz po ekspozycji na słońce.

Ekstrakt z lukrecji:

Sok pozyskiwany z korzenia lukrecji jest od wielu lat podstawą medycyny chińskiej. Ale jeśli chodzi o rozjaśnianie skóry, dopiero na początku lat 90. XX wieku. Wtedy japońscy naukowcy zidentyfikowali w lukrecji związek zwany glabrydyną, który może pochłaniać promienie UVA i UVB i być skutecznym elementem wybielającym skórę.

Związek ten działa poprzez hamowanie enzymów wytwarzających melaninę nawet o 50%. I robi to bez żadnych uszkodzeń komórek skóry.

Witamina B3:

Witamina B stosowana miejscowo może pomóc skórze zachować wilgoć. Twoja skóra będzie bardziej miękka i gładsza. Dodatkowo witamina B3 pomaga w redukcji drobnych zmarszczek. A dla korzyści wybielania skóry, witamina może zmniejszyć produkcję melaniny. Dlatego często dodaje się B3 do kremów do skóry.

Phyllanthus Emblica (Agrest indyjski):

Mówiliśmy wcześniej, że na liście znajdują się egzotyczne i trudne do znalezienia składniki. Innym przykładem jest agrest indyjski. Ekstrakt z tej rośliny ma właściwości przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe i dostarcza mnóstwo witaminy C.

Połącz wszystkie te trzy, a składnik może chronić Twoją skórę przed uszkodzeniami słonecznymi i zmniejszać przebarwienia.

Ekstrakt z morwy białej:

To drzewo pochodzi z Chin. Ekstrakt z drzewa morwy białej zawiera wiele korzyści zdrowotnych, takich jak zapobieganie chorobom serca, obniżanie poziomu cholesterolu i zapobieganie cukrzycy. Ale może również pomóc w rozwiązaniu problemu wybielania skóry.

Podobnie jak inne naturalne składniki z tej listy, hamuje enzym tyrozynazę, o którym wiemy, że jest odpowiedzialny za produkcję melaniny. Już kropla tego ekstraktu może zmniejszyć produkcję melaniny o 50%.

Gigabiały:

Gigawhite to rozjaśniacz do skóry stworzony z 7 roślin alpejskich. Rozjaśniacz skóry jest stosowany jako główny składnik aktywny w produktach do pielęgnacji skóry, które mogą pomóc w wybieleniu skóry. Pomaga również przy pojawianiu się plam starczych.

Rozjaśniacz powstał dzięki specyficznej selekcji. Pierwotnie wybrano ponad 100 roślin alpejskich. Wszyscy byli w stanie zahamować tyrozynazę, enzym, który wyzwala produkcję melaniny. Spośród nich wykorzystano siedem. Te siedem wykazały najwyższą aktywność hamującą. Rezultatem jest naturalny środek wybielający skórę, który jest obecnie stosowany jako alternatywa dla hydrochinonu.

Jak wybrać komercyjny produkt naturalny??

Chociaż nie można znaleźć tutaj wielu naturalnych składników w stanie surowym, można ich szukać w produktach komercyjnych. Jeśli chcesz kupić dobry krem ​​wybielający, sprawdź, czy zawiera któryś z wymienionych tutaj składników.