Odżywka do włosów to powszechny produkt do pielęgnacji włosów. Pomaga w zmianie wyglądu i tekstury włosów. Ponadto, kędzierzawienie powstałe we włosach może być znacznie zredukowane, dzięki czemu włosy są bardziej podatne na układanie i miękkie. Odżywki do włosów mają zazwyczaj konsystencję kremu. Odżywka do włosów okiełzna grzywę po umyciu włosów dobrym szamponem.

Ale czy wiesz, że na rynku dostępne są trzy rodzaje odżywek? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy nie. Odżywki tradycyjne/zwykłe, bez spłukiwania i głębokie to trzy rodzaje. Pewnie nie wiedziałaś, ale są nakazy, ao których nie należy pamiętać podczas nakładania odżywki na włosy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo używać odżywki do włosów.

jak stosować odżywkę do włosów

Proste wskazówki dotyczące używania odżywki do włosów:

Dowiedzmy się, jak prawidłowo używać odżywki do włosów, wykonując poniższe czynności. Poniższe proste wskazówki i sposoby wyjaśniają, jak głęboko stosować odżywkę na włosy.

1. Wybierz odpowiednią odżywkę do swojego rodzaju włosów:

butelki z odżywką

Zwykła/tradycyjna odżywka do włosów jest prawdopodobnie używana przez wszystkich za każdym razem, gdy myją włosy szamponem. Tradycyjne odżywki naprawiają uszkodzenia spowodowane gorącymi narzędziami, chemikaliami i ogólnym zużyciem, którego codziennie doświadczają nasze włosy. Dlatego wybierz odżywkę odpowiednią do rodzaju włosów. Na rynku dostępne są różne rodzaje odżywek, które pasują do każdego rodzaju włosów, czy to puszyste, kręcone, suche czy zniszczone.

Odżywki bez spłukiwania występują w dwóch formach. Kremy świetnie nadają się do włosów grubych, długich lub kręconych. Odżywki w sprayu lepiej nadają się do cienkich lub prostych włosów. Nie ma wielu rodzajów głębokich odżywek do wyboru, więc po prostu wybierz tę, która pasuje do twoich włosów i budżetu.

2. Dobrze umyj włosy:

Podczas kąpieli pod prysznicem dobrze umyj włosy dobrym szamponem, koncentrując się na szorowaniu skóry głowy i pasm. Uważaj, aby nie szarpać wilgotnych włosów, ponieważ może to doprowadzić do ich złamania. Ten krok jest wspólny dla wszystkich trzech rodzajów odżywek. Mycie przed nałożeniem odżywki można uznać za jeden z najważniejszych kroków. To raczej przygotowanie włosów przed nałożeniem sztucznego produktu. Bez umycia włosy będą trochę lepkie po nałożeniu odżywki.

Dobrze umyj włosy

3. Wypłucz szampon zimną wodą:

Zawsze zaleca się mycie włosów zimną wodą, ponieważ jest ona bezpieczniejsza dla włosów i zamyka łodygę włosa. Zapobiega również pękaniu. Cały szampon należy całkowicie spłukać z włosów. Wiesz, że spłukałeś cały szampon, kiedy twoje włosy są „skrzypiące”. Jeśli masz długie włosy, wykręć je i usuń z nich nadmiar wody. Ten krok jest wspólny dla wszystkich trzech rodzajów odżywek. Do zmywania odżywki z włosów nigdy nie używaj ciepłej (nie letniej również) odżywki. Może w tym momencie uszkodzić włosy, ponieważ zostały one intensywnie umyte szamponem, a następnie nawilżone odżywką. Nawet jeśli jesteś odżywką przed nałożeniem szamponu, należy bezwzględnie unikać ciepłej wody.

4. Nałóż odżywkę/nałóż serum i wetrzyj je we włosy/nałóż głęboką odżywkę:

Zastosuj odżywkęNałóż serum

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo stosować odżywkę do włosów:

 1. W zależności od długości włosów nalej na dłoń rozsądną ilość odżywki.
 2. Nałóż odżywkę i przesuń palcami po każdym kosmyku. Pamiętaj, aby odżywkę nakładać tylko na końcówki włosów. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy, chyba że chcesz zatkać mieszki włosowe, co prowadzi do spowolnienia wzrostu włosów i zwiększa produkcję sebum. na włosy omijając skórę głowy i cebulki. Koncentruje się na najstarszych, czyli najbardziej zniszczonych partiach włosów.
 3. Jeśli zdecydowałeś się na głęboką odżywkę, nabierz potrzebną ilość odżywki i nałóż grubą warstwę na całą głowę.
 4. Rozprowadź odżywkę od końcówek aż po same nasady, ale każde pasemko powinno być dokładnie pokryte.

5. Daj czas na ustawienie/uczesanie włosów:

Daj czas na ustawienie czesania włosów

Odżywka powinna mieć czas na stwardnienie, ponieważ poprawia ona kondycję włosów. Jeśli się spieszysz, możesz go od razu zmyć, ale nie sprawi, że twoje włosy będą tak miękkie i nie będą się puszyć, jak zwykle. Minuta lub dwie są idealne, aby odżywka wykonała swoją pracę na włosach. W przypadku odżywki bez spłukiwania rozczesz włosy grzebieniem z szerokimi zębami, co pomoże równomiernie rozprowadzić produkt na włosach. W przypadku odżywki bez spłukiwania odczekaj 20-30 minut, aż odżywka zwiąże.

6. Zmyć odżywkę:

Zmyć odżywkę

Ponownie spłucz odżywkę z włosów zimną wodą. Dopóki twoje włosy nie będą super śliskie, pozwól wodzie spłynąć i kontynuuj spłukiwanie odżywki. W przypadku głębokiej odżywki możesz potrzebować więcej czasu niż zwykle, aby spłukać dodatkową odżywkę z włosów. Zawsze wymagane jest prawidłowe mycie. Należy pamiętać o tych produktach, że wszystkie są sztucznie wykonane i dlatego zawierają chemikalia, nawet jeśli jest to najmniejsza ilość. Jeśli włosy nie zostaną odpowiednio umyte, chemikalia pozostaną we włosach i mogą w ogromnym stopniu uszkodzić skórę głowy.

Nie wykonuj tego kroku, jeśli używasz odżywki bez spłukiwania.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które uważają, że odżywka do włosów nie jest konieczna, aby włosy były zdrowe od nasady, poniższe korzyści z pewnością dowodzą, jak ważna jest odżywka do włosów dla każdego rodzaju włosów.

Aby omówić zalety odżywek do włosów, będziemy musieli omówić je w oparciu o różne rodzaje dostępnych na rynku.

1) Na początek mamy odżywki do włosów przed szamponem. Ta odżywka do włosów uratuje włosy przed szkodliwą reakcją różnych chemikaliów zawartych w szamponie. Sprawi, że włosy będą miękkie od nasady i będą pomocne przy nakładaniu szamponu i późniejszej stylizacji. Odżywki te generalnie nie mają żadnych wad ani skutków ubocznych, dzięki czemu można je nakładać na włosy z zamkniętymi oczami.

jak stosować odżywkę do włosów

2) Jest rodzaj odżywki, którą należy nakładać po myciu szamponem. Nazywana jest odżywką po szamponie. Udowodniono, że ta odżywka do spłukiwania dobrze nawilża włosy i jest to regularna forma odżywki używana po umyciu szamponu przez prawie wszystkie osoby. Rozczesuje powstałe węzły po zastosowaniu dobrze oczyszczającego szamponu. Może dodatkowo obciążać włosy, a także tworzyć warstwy. Jeśli chcesz, aby włosy wyglądały na lśniące, można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych odżywek na rynku. Dzięki zastosowaniu tego typu odżywki włosy nie zostaną zniszczone chemicznie, dzięki czemu bez obaw można ją nakładać. Świetnie sprawdzi się na świeżych i dziewiczych włosach, które nie zostały zanieczyszczone. Na przykład, jeśli ktoś z Twojej rodziny ma zamiar zastosować odżywkę po raz pierwszy, możesz zaproponować ten rodzaj odżywki.

3) Odżywki bez spłukiwania to jeden z najciekawszych i najbardziej skutecznych rodzajów odżywek. Działa na węzły i zmniejsza zmagania, z jakimi boryka się większość osób po umyciu włosów z dobrym rodzajem pierwiastka myjącego. Jeśli twoje włosy są lekkie do średnich, to będzie to dla ciebie jedna z najlepszych odżywek i będziesz mogła z nich korzystać i wygodnie czerpać z nich korzyści. Ogólnie rzecz biorąc, dobry markowy produkt nie powoduje żadnych uszkodzeń włosów. Istnieją pewne odżywki bez spłukiwania, które zawierają dodatkowe filtry przeciwsłoneczne, które chronią włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jedną z podstawowych wad tego typu odżywek jest to, że zła formuła może sprawić, że włosy będą ciężkie, a także przetłuszczają się..

Powyższy poradnik pomoże Ci uzyskać jasny obraz tego, jak używać odżywki do włosów i jak nakładać odżywkę na włosy, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Jak stosować odżywkę do włosów suchych?

 1. Wybierz odżywkę, która najlepiej pasuje do Twoich włosów.
 2. Umyj włosy delikatnym szamponem i spłucz jak zwykle.
 3. Wyciśnij nadmiar wody z włosów.
 4. Weź odżywkę wielkości monety na dłoń i nałóż ją na włosy od połowy długości do nasady. Unikaj skóry głowy i korzeni, ponieważ może zatkać pory.
 5. Pozostaw odżywkę na kilka minut (przynajmniej 3-5 minut) i 20-30 minut, jeśli używasz głębokiej odżywki.
 6. Wypłucz odżywkę zimną wodą
 7. Delikatnie osusz włosy miękką ściereczką.

Odżywka do włosów dla mężczyzn:

Mężczyźni zazwyczaj nie poświęcają dużo czasu na pielęgnację włosów. Wykonaj te proste kroki:

 1. Opłucz głowę i umyj skórę głowy.
 2. Spłucz szampon.
 3. Nałóż odżywkę tak samo jak szampon i pozostaw na 2-3 minuty.
 4. Spłucz dokładnie zimną wodą.
 5. Użyj miękkiego ręcznika lub szmatki do wysuszenia włosów.

Ile odżywki należy użyć?

Ilość stosowanej odżywki zależy wyłącznie od długości włosów. Oto prosta zasada, której możesz przestrzegać:

 • W przypadku krótkich włosów należy użyć odrobiny odżywki wielkości monety.
 • W przypadku włosów do ramion powinieneś użyć dwóch monet o wartości.
 • A jeśli masz długie włosy, możesz użyć nawet trzech monet lub całej dłoni, upewniając się, że całkowicie zakrywa włosy.

Możesz zobaczyć rezultaty i zauważyć znaczną różnicę, gdy użyjesz odpowiedniej ilości odżywki i odpowiedniego rodzaju. Nie możesz nadmiernie pielęgnować włosów ani pozostawić ich do wyschnięcia. Musisz zachować równowagę i zobaczyć, jak dużo pielęgnacji potrzebują twoje włosy. Oczywiście będziesz musiał wypróbować kilka razy, aby to zrobić dobrze. Dla mężczyzn zaleca się stosowanie odżywki bezsiarczanowej. Nie pozwól, aby matowe i pozbawione życia włosy osłabiły Twojego ducha. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i wybierz odpowiedni produkt dla swoich włosów i zadbaj o zdrowie swoich loków!