Pikantny i słodki tamaryndowiec występuje w większości gospodarstw domowych, aby dodać smaku potrawom. Zwykle jest spożywany na surowo lub w postaci galaretki i chutney, który ma być podawany jako dip. Ale większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że jest to również dobre dla zdrowia naszej skóry.

Pakiety do twarzy z tamaryndowca i ich zalety

Tamarynda ma właściwości korzystne dla skóry: witaminę C, witaminę A, antyoksydanty, kwasy AHA i hydra-lock. Zwalcza powstawanie wolnych rodników i utrzymuje zdrową i młodą skórę. Jest doskonałym składnikiem produktów domowej roboty, które nawilżają skórę, ale jest bardzo kwaśny i należy go stosować ostrożnie. Oto kilka łatwych i bezpiecznych w użyciu zestawów do twarzy z tamaryndą.

Pakiety twarzy tamaryndowca:

Oto 4 najlepsze domowe paczki do twarzy z tamaryndowca i ich zalety.

Miąższ tamaryndowca i proszek z drzewa sandałowego:

Miąższ tamaryndowca i proszek z drzewa sandałowego

Do przygotowania paczki użyj 2 łyżeczek świeżego miąższu tamaryndowca, po pół łyżeczki proszku z drzewa sandałowego i multani mitti, 2 łyżki twarogu, 5-7 kropli wody różanej i wymieszaj w czystej misce na delikatną pastę. Nałóż pastę na skórę i pozostaw na 20 minut. Po wyschnięciu opakowania dokładnie spłucz ciepłą wodą. Upewnij się, że używasz niemetalicznego brązu do przygotowania pasty. Opakowanie odświeża skórę i chroni ją przed problemami z trądzikiem i pryszczami. To jeden z najlepszych pakietów do twarzy tamaryndowca.

Pakiet twarzy z kurkumą i tamaryndem:

Do opakowania należy zagotować około 30 gramów tamaryndowca w 100 ml wody. Po ugotowaniu odcedź miąższ w misce. Użyj około łyżeczki miąższu i dodaj do niej pół łyżeczki kurkumy. Nałożyć na skórę i pozostawić do wyschnięcia. Następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą i osusz skórę. Zastosuj krem ​​nawilżający, jeśli czujesz, że skóra się rozciąga.

Przed użyciem opakowania upewnij się, że wykonałeś test płatkowy, czy masz wrażliwą skórę. Nie zaleca się stosowania opakowania dla skóry ze skłonnością do trądziku i wyprysków, ponieważ może to zwiększyć podrażnienie. To dobry zestaw do twarzy tamaryndowca.

Pakiet twarzy z tamaryndowca i miodem:

Ten pakiet błyskawicznie rozjaśnia skórę wszystkimi zawartymi w nim środkami wybielającymi. Aby przygotować opakowanie, użyj ugotowanej miąższu tamaryndowca, soku z cytryny i miodu w równych proporcjach i dobrze wymieszaj. Nałożyć na skórę i pozostawić na 20 minut. Następnie przetrzyj opakowanie wilgotną bawełną i dobrze spłucz zimną wodą. Opakowanie początkowo powoduje niewielkie uczucie pieczenia. Kontynuuj używanie opakowania tylko wtedy, gdy uczucie jest znośne, aby zapobiec wysypce i zaczerwienieniu skóry. Wypróbuj go również na małej części skóry przed nałożeniem całej twarzy.

Maska z tamaryndowca i twarogu/krem:

Maska tamaryndowa i twarogowa/kremowa

Weź łyżeczkę surowego miąższu tamaryndowca; dodaj jedną łyżeczkę soli morskiej i jedną łyżeczkę twarogu, jeśli masz tłustą skórę lub łyżeczkę kremu, jeśli masz suchą skórę. Dobrze wymieszaj składniki i nałóż na twarz. Pozostaw opakowanie do wyschnięcia. Zwilż dłonie zimną wodą i delikatnie złuszczaj skórę przed ostatecznym spłukaniem opakowania. To usuwa olej i brud ze skóry i czyni ją miękką. Granulki soli pomagają usunąć zaskórniki i zanieczyszczenia ze skóry oraz pomagają zamknąć otwarte pory skóry. Opakowanie sprawia również, że skóra nabiera blasku. To idealna maska ​​tamaryndowa.

Te okłady do twarzy mogą być używane do dwóch razy w tygodniu, aby pokazać skuteczne rezultaty po około trzech tygodniach. Należy zachować ostrożność i nie należy stosować tamaryndowca w dużych ilościach, ponieważ może powodować stan zapalny skóry i zaczerwienienie. Jeśli skóra ma skłonność do wyprysków, a pory są otwarte, unikaj stosowania tamaryndowca. Może to spowodować ekstremalne pieczenie i pogorszyć sytuację. Dotyczy to również przypadków skaleczenia lub rany na twarzy.

tamaryndowe maseczki do twarzy