Skóra mieszana jest częstym zjawiskiem u wielu osób, które mają na twarzy dwa różne rodzaje skóry, zwykle w tym samym czasie. Oznacza to, że partie twarzy są suche, podczas gdy inne partie obejmujące środkowe części podbródka, czoła i nosa, tworzące strefę T, są przetłuszczone. To zjawisko jest zwykle genetyczne; istnieje również kilka innych czynników. Większość osób ze skórą mieszaną zawsze szuka odpowiednich produktów, takich jak okłady do twarzy, do leczenia skóry mieszanej, ponieważ nie można stosować uogólnionych produktów do tego typu skóry. Okłady do twarzy do skóry mieszanej są łatwo dostępne w sklepach ogólnospożywczych. Jednak ludzie wolą używać maseczek do twarzy, które można łatwo przygotować w domu, ponieważ wszystkie niezbędne składniki potrzebne do przygotowania maseczki do twarzy są dostępne w domu. Rzućmy okiem na różne okłady do twarzy, które są bardzo skuteczne w przypadku skóry mieszanej.

Domowe zestawy do twarzy dla skóry mieszanej

Proste domowe zestawy do twarzy dla skóry mieszanej:

Pakiet płatków owsianych i miodu:

Pakiet płatków owsianych i miodu

Oba wyżej wymienione produkty są artykułami gospodarstwa domowego. Sproszkować płatki owsiane i wymieszać z miodem. Nałóż tę pastę i pozostaw na twarzy na co najmniej 5 minut. Można go zmyć wodą, aby nadać skórze natychmiastowy blask.

maseczki do twarzy do cery mieszanej

Pakiet ogórków:

Pakiet Ogórek dla skóry

To opakowanie jest jednym z najbardziej preferowanych opakowań latem, ponieważ wyrównuje tłustość i eliminuje suchość. Wymieszaj sok z ogórka i śmietankę w równych proporcjach z czterema kroplami miodu i nałóż. Później można go zmyć zimną wodą.

 Pakiet do twarzy z ciecierzycą:

Pakiet do twarzy z ciecierzycą do skóry

Zmiel ciecierzycę na proszek i wymieszaj z wodą na pastę. Nałóż go na twarz i pozostaw. Nie pozwól, aby opakowanie całkowicie wyschło, należy zachować ostrożność, aby usunąć je wodą po trzech minutach. Ten pakiet jest dobrym źródłem natychmiastowego odżywienia skóry.

Pakiet twarzy z Ziemią Fullera:

Ziemia Fullera jest z natury sucha, dlatego należy ją wymieszać z 1 łyżeczką wody różanej i nakładać wyłącznie na tłustą strefę skóry mieszanej. Należy pozostawić na około 10 minut, a następnie zmyć wodą.

Zestaw do twarzy z miodem i jabłkiem:

Miód i Jabłko Face Pack dla skóry

Innym skutecznym opakowaniem do twarzy dla skóry mieszanej jest opakowanie do twarzy z miodem i jabłkiem. Weź 5 łyżek miodu i połącz z dużą porcją startego jabłka. Nałożenie tej pasty na twarz przez około 15 minut może skutecznie leczyć skórę mieszaną.

Zestaw do twarzy z miodem i twarogiem:

Miód z twarogiem Face Pack dla skóry

Ten okład do twarzy jest bardzo powszechny i ​​używany przez wiele osób w leczeniu skóry mieszanej. Proporcja twarogu jest większa niż miód. Najlepiej 2 krople miodu wymieszane z jedną łyżką twarogu wystarczą do aplikacji na twarz.

Zestaw do twarzy z miodem i twarogiem

Pakiet Truskawka i Awokado:

Pakiet Truskawka i Awokado

Weź miąższ truskawki i awokado, dobrze wymieszaj i nałóż na twarz i szyję, pozostaw na 20 minut i zmyj zimną wodą. Pozostawia skórę zdrową i promienną.

Paczka drzewa sandałowego i kurkumy:

Paczka drzewa sandałowego i kurkumy

Kurkuma ma właściwości antyseptyczne, a w połączeniu z drzewem sandałowym doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry mieszanej, ponieważ pomaga w usuwaniu wszelkich śladów i nierówności twarzy.

Korzyści z pakietów do twarzy dla skóry mieszanej:

Wyżej wymienione maseczki do twarzy mają wiele zalet. Przynoszą dużo blasku twarzy; co najważniejsze, te opakowania ogromnie pomagają w wygładzeniu tekstury skóry i jej przywróceniu. Paczki z zawartością drzewa sandałowego i ziemią fulerską pomagają pozbyć się zaskórników i dużych porów.

Przygotowanie masek do twarzy dla skóry mieszanej jest łatwe, ale identyfikacja mieszanej skóry może być bardzo trudna. W celu uzyskania optymalnych rezultatów należy najpierw potwierdzić rodzaj skóry przed przystąpieniem do stosowania okładów do twarzy.