Pakiety do twarzy ze skórką pomarańczy

Pomarańcza jako owoc jest bardzo pożywna, ale jej skórki nie pozostają daleko w tyle. Skórki pomarańczowe są doskonałym źródłem odżywienia skóry. Nakarm swoją skórę domowymi okładami do twarzy ze skórką pomarańczy.

Pakiety twarzy ze skórką pomarańczy:

Oto nasze 9 najlepszych domowych opakowań do twarzy ze skórki pomarańczowej w następujący sposób.

1. Maseczka do twarzy z drzewa sandałowego i pomarańczy:

Maseczka do twarzy z drzewa sandałowego i skórki pomarańczy

Aby zrobić opakowanie do twarzy ze skórki pomarańczy i drzewa sandałowego, najpierw potrzebujesz proszku ze skórki pomarańczy. Gotowe można kupić na targu lub suszyć skórki pomarańczy na słońcu przez 3-4 dni lub do całkowitego wyschnięcia. Następnie wrzuć je do blendera i zmiksuj, aż zostaną drobno zmielone na proszek. Aby zrobić okład do twarzy, weź miskę i wymieszaj łyżkę proszku z drzewa sandałowego z drugą łyżką proszku ze skórki pomarańczy i 4 łyżkami wody różanej. Wymieszaj je w pastę i nałóż równomiernie na twarz i szyję. Pozostaw do wyschnięcia, a następnie zmyj.

2. Pakiet ze skórką pomarańczową i miodem:

Pakiet do twarzy ze skórką pomarańczową i miodem

To kolejny łatwy, domowy przepis na opakowanie do twarzy, które możesz zrobić ze składników kuchennych. W misce dodaj łyżkę proszku ze skórki pomarańczy. Naturalnie wysuszone, a następnie sproszkowane w domu są lepsze niż te dostępne na rynku. Dodaj 1 ½ łyżki miodu ekologicznego, im ciemniejszy kolor tym lepiej. Następnie dodaj kilka kropel świeżej cytryny ze szczyptą proszku z kurkumy. Jeśli masz suchą skórę, pomiń cytrynę. Nałóż opakowanie na twarz i pozostaw na 15-20 minut przed zmyciem. To dobra maska ​​​​do twarzy ze skórką pomarańczy dla skóry suchej.

3. Maska na twarz z zieloną soczewicą i skórką pomarańczową:

Maseczka do twarzy z zieloną soczewicą i skórką pomarańczy

Peeling ten działa cuda na skórę i naturalnie ją złuszcza. Musisz zmielić trochę zielonej soczewicy w mikserze, aż stanie się drobnym proszkiem. W misce weź łyżkę proszku z zielonej soczewicy i łyżkę proszku ze skórki pomarańczy. Dodaj łyżkę oleju migdałowego i dobrze wymieszaj. Użyj palców, aby masować miksturę na twarzy przez około minutę, zanim ją zmyjesz. Jest to jeden z najlepszych domowych masek do twarzy ze skórką pomarańczy.

4. Pakiet ze skórką pomarańczową i jogurtem:

Zestaw do twarzy ze skórką pomarańczową i jogurtem

Ten zestaw do twarzy doskonale usuwa opaleniznę i zapobiega trądzikowi. Upewnij się, że jogurt lub twaróg, którego używasz, jest schłodzony. W misce wymieszaj łyżkę proszku ze skórki pomarańczy i schłodzonego jogurtu, aby uzyskać pastę. W przypadku skóry tłustej zaleca się dodanie do mieszanki kilku kropel soku z cytryny. Nałóż pastę na twarz i szyję i pozostaw na 15-20 minut. Następnie zmyj zimną wodą. Jest idealną maseczką ze skórką pomarańczy do cery tłustej.

5. Pakiet ze skórką pomarańczową i różą:

Pakiet do twarzy ze skórką pomarańczy i różą

Ten przepis na domowe opakowanie do twarzy jest dobrym środkiem czyszczącym. W misce wymieszaj dwie łyżki mleka, łyżkę proszku ze skórki pomarańczy i jedną łyżkę wody różanej. Zrób z niego pastę i nałóż na twarz i szyję. Masuj skórę przez około minutę, a następnie spłucz zimną wodą.

6. Maseczka do twarzy z mąki i skórki pomarańczowej:

Maseczka do twarzy z mąką i skórką pomarańczy

Ta domowa maska ​​do twarzy jest podobna do maseczki do twarzy ze skórki pomarańczowej i róży, ale zawiera mąkę. Wymieszaj łyżkę proszku ze skórki pomarańczy, łyżkę mąki i dwie łyżki wody różanej, aż stanie się pastą. Nałóż na twarz i szyję i pozostaw na 20 minut. Otrzymasz świeżą i promienną skórę.

7. Pakiet ze skórką pomarańczową i zieloną glinką:

Pakiet do twarzy ze skórką pomarańczy i zieloną glinką

Aby zrobić to opakowanie do twarzy, potrzebujesz również soku z pomarańczy. Do miski dodaj łyżkę proszku ze skórki pomarańczy, łyżkę zielonej glinki w proszku, łyżeczkę mleka w proszku i tyle świeżego soku pomarańczowego, aby powstała pasta. Nałóż pastę na skórę i pozostaw na 20 minut. Zmyć zimną wodą.

8. Pakiet do twarzy ze skórki pomarańczowej i orzecha włoskiego:

Puder do twarzy ze skórką pomarańczy i orzecha włoskiego

Ten zestaw do twarzy jest świetnym peelingiem do skóry. Do miski dodaj łyżkę proszku ze skórki pomarańczy, łyżkę proszku orzecha włoskiego, łyżkę proszku z drzewa sandałowego, kilka kropel soku z cytryny i dwie łyżki wody różanej, aby zrobić pastę. Nałóż pastę na skórę i pozostaw na 5 minut. Zmyć zimną wodą.

9. Maseczka do twarzy z płatkami owsianymi i skórką pomarańczową:

Maseczka do twarzy z płatkami owsianymi i skórką pomarańczy

Ten pakiet do twarzy jest świetny do zapobiegania trądzikowi. Wymieszaj dwie łyżki proszku ze skórki pomarańczy, łyżkę płatków owsianych, jedną łyżeczkę sody oczyszczonej i wymaganą ilość wody, aby powstała pasta. Masuj miksturę na twarzy opuszkami palców okrężnymi ruchami i pozostaw na 20 minut przed zmyciem.