Piękne kwiaty rumianku mają ogromne korzyści dla urody i skóry. Tutaj wymienione są maseczki rumiankowe do wypróbowania w domu.

Rumiankowe maseczki na twarz

Maseczki rumiankowe:

Oto nasze 9 najlepszych masek na twarz z rumianku.

1. Maseczka do twarzy z rumianku i płatków owsianych:

Maseczka do twarzy z rumianku i płatków owsianych

Aby zrobić tę maskę na twarz, musisz zaparzyć filiżankę herbaty rumiankowej. Uczyń to silnym. Następnie do miski dodaj ½ szklanki przetworzonego owsa, łyżeczkę sody oczyszczonej, jedną łyżkę miodu i wymaganą ilość herbaty rumiankowej, aby uzyskać gładką pastę. Następnie dodaj biały cukier i dobrze zmiksuj. Palcami rozprowadź miksturę na twarzy i szyi i pozostaw na 5 minut. Następnie spłucz zimną wodą. To najlepsza maska ​​​​na twarz z rumianku.

2. Maseczka do twarzy z rumianku i oliwy z oliwek:

Maseczka do twarzy z rumiankiem i oliwą z oliwek

Ten domowy zestaw do twarzy ukoi poparzoną skórę i nawilży. Będziesz potrzebować torebki herbaty rumiankowej. Rozetnij torebkę herbaty i przelej zawartość do miski. Dodaj ½ szklanki oliwy z oliwek i kolejne ½ szklanki białego cukru i dobrze wymieszaj. Zwilż twarz ciepłą wodą. Następnie opuszkami palców równomiernie nałóż maseczkę na twarz i skórę. Odstaw na 15-20 minut, a następnie zmyj zimną wodą.

3. Maseczka do twarzy z rumiankiem i olejkiem migdałowym:

Maseczka do twarzy z olejkiem z rumianku i migdałów

Rozetnij torebkę herbaty rumiankowej i przelej zawartość do miski. Dodaj dwie łyżki miodu, jedną łyżkę sproszkowanych płatków owsianych i 3 krople oleju migdałowego i dobrze wymieszaj. Nałóż miksturę na twarz i szyję okrężnymi ruchami. Następnie odstaw na 20-30 minut. Po zakończeniu zmyć zimną wodą. To jedna z najlepszych maseczek na twarz z rumianku.

4. Rumiankowa i kokosowa maska ​​​​na twarz:

Maseczka do twarzy z rumiankiem i kokosem

Do tej maseczki najlepiej używać surowego oleju kokosowego. Wsyp zawartość torebki z rumianku do miski. Dodaj do niego dwie łyżki surowego oleju kokosowego i dobrze wymieszaj. Nałóż miksturę na twarz i szyję opuszkami palców. Pozostaw na 10-15 minut przed zmyciem letnią wodą.

5. Rumiankowa i MultaniMitti maska ​​na twarz:

Maseczka do twarzy z rumiankiem i MultaniMitti

Zaparz filiżankę herbaty rumiankowej. W misce dodaj dwie łyżki proszku multani mitti, łyżkę miodu i tyle herbaty rumiankowej, aby uzyskać gładką pastę. Gdy pasta się utworzy, nałóż ją na twarz i szyję i dobrze wmasuj. Pozostaw na 20 minut przed zmyciem zimną wodą.

6. Rumiankowa i bananowa maska ​​na twarz:

Maseczka do twarzy z rumiankiem i bananem

Weź dojrzałego banana i pokrój go na pół. Dobrze zetrzyj połowę banana i dodaj do niego łyżkę miodu. Zaparz wcześniej filiżankę herbaty rumiankowej i dodaj dwie łyżki stołowe lub wymaganą ilość herbaty rumiankowej do mieszanki z bananem i miodem. Dobrze wymieszaj, aby uzyskać pastę. Po zakończeniu nałóż miksturę na skórę opuszkami palców i pozostaw na 10 minut. Zmyć zimną wodą.

7. Rumiankowo-mleczna maska ​​na twarz:

Maseczka do twarzy z rumiankiem i mlekiem

To świetny przepis na środek do mycia twarzy. Wystarczy zaparzyć filiżankę herbaty rumiankowej i wlać do miski dwie łyżki herbaty. Dodaj do miski łyżkę mleka i szczyptę kurkumy. Dobrze wymieszać. Użyj mikstury, aby dobrze masować twarz i szyję. Pozostaw na 5 minut. Następnie spłucz letnią wodą.

8. Maseczka do twarzy z rumianku i róży:

Maseczka do twarzy z rumiankiem i różą

Weź trzy łyżki suszonych kwiatów rumianku i gotuj je w szklance wody przez około 10 minut. Odcedź miksturę i dodaj do niej łyżkę miodu i wody różanej. Nałóż miksturę na twarz i szyję i pozostaw na 15 minut. Następnie dokładnie spłucz zimną wodą. To świetny środek na naturalne wybielenie i rozjaśnienie skóry.

9. Maseczka do twarzy z rumianku i aloesu:

Maseczka do twarzy z rumiankiem i aloesem

W misce dodaj 1/8 szklanki liści herbaty rumiankowej, ¼ szklanki miodu organicznego z dwiema łyżkami aloesu i jedną łyżeczką oleju jojoba. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki, a następnie wmasuj miksturę w skórę okrężnymi ruchami opuszkami palców. Odstaw na 20 minut przed zmyciem.