Indie mają szeroką gamę zieleni i niesamowite obszary leśne. Będąc jedyną krainą, Indie określają jedno z najbardziej zróżnicowanych piękności w swoim naturalnym położeniu z różnorodną atrakcją. Nie tylko pod względem kultury, czy nawet festiwalowych i ekspresyjnych zabytków historycznych; ale ta niesamowita kraina matki Indii jest najlepiej okrzyknięta różnorodnymi dzikimi zwierzętami żyjącymi wśród licznych pięknych krajobrazów i szerokiej gamy piękna kwiatów i fauny. W Indiach jest wiele rezerwatów dzikiej przyrody. Czytaj dalej, aby poznać nazwy sanktuariów dzikiej przyrody w Indiach.

W tym artykule znajdziesz listę rezerwatów dzikiej przyrody w Indiach ze stanami. Mówi się, że kilka rodzajów płazów, takich jak żaba Annamalai i żaby Anamudi, jest już nadmiernie zmniejszonych. Istnieją również inne gatunki, takie jak Nilgiri Tahr i Gharial, które są teraz zachowane w tych niesamowitych sanktuariach dzikiej przyrody w Indiach..

Top 20 ważnych rezerwatów przyrody w Indiach

1. Park Narodowy Kaziranga:

rezerwaty przyrody w indiach

Znajduje się na brzegu rzeki Brahmaputra w Assam. Jest to słynne sanktuarium uważane za najlepsze spośród wszystkich sanktuariów dzikiej przyrody w Indiach, gdzie można znaleźć kilka odmian jeleni, tygrysów, dzików, a nawet słoni. Popularny również dla kilku gatunków płazów i ptaków. Ma strumienie słodkowodne, a także jelenie bagienne są tutaj ulubionym zwierzęciem.

2. Park Narodowy Bandipur:

rezerwaty przyrody w indiach

To jest kilka kilometrów od Mysore, a nawet kilka kilometrów od słynnego miasta Bangalore. To ulubione miejsce, w którym zachowało się kilka gatunków dzikich zwierząt i płazów. Znajdują się tu również duże jeziora i zieleń, która jest popularną atrakcją dla wielu osób. Można tu również znaleźć ary himalajskie i inne ptaki, takie jak wróble i przepiórki.

3. Park Narodowy Bandhavgarh:

rezerwaty przyrody w indiach

To ulubione miejsce, w którym można zobaczyć jelenie. Jest to jedno z głównych sanktuariów dzikiej przyrody w Indiach, popularne również ze względu na małe strumienie i jeziora. Bujna zieleń jest atrakcją dla osób lubiących obserwować ptaki, a do tego leśnego obszaru przylatuje wiele gatunków ptaków, takich jak flamingi i wiele kolorowych papug.

4. Rezerwat ptaków Kumarakom:

rezerwaty przyrody w indiach

Można tu znaleźć bujną zieleń i latawiec bramiński w ich naturalnym środowisku. Można tu również wybrać się na przejażdżkę łodzią lub zatrzymać się w przystani. Dość pospolite jest tu także ptactwo wodne i czapla. To modne miejsce dla czapli i bocianów himalajskich.

5. Sanktuarium Gir:

rezerwaty przyrody w indiach

Jest to miejsce, w którym człowiek może znaleźć kilka dzikich odmian jelenia w swoim naturalnym środowisku. To jest w stanie Gujarat i jest też sporo jezior, które znajdują się w przyległych obszarach. Na niektórych terenach parkowych zachowane są również ptaki w ich naturalnym środowisku. Kilka odmian Kraits i innych gadów można również znaleźć tutaj.

6. Sanktuarium dzikiego życia Narcondam:

rezerwaty przyrody w indiach

To mała wyspa na wyspach Andaman i Nicobar. To tutaj można spotkać niektóre gatunki ptaków. Obszar ten ma również bujną zieleń i malowniczy widok dla ludzi. Znajdują się tu również tereny jeziorne, na których można spotkać różne gatunki zwierząt wodnych.

7. Park Narodowy Keoladeo Ghana:

rezerwaty przyrody w indiach

Jest to popularne w stanie Radżastan, a wiele osób lubi oglądać różnorodne gatunki ptaków, które żyją tutaj w swoim naturalnym środowisku. Jeziora przylegające do obszaru i strumienie słodkowodne są również miejscem, w którym można spotkać niektóre płazy i inne gatunki wodne.

8. Rezerwat ptaków Sultanpur:

rezerwaty przyrody w indiach

Jest to słynny obszar leśny, który został zachowany przez rząd Gurgaon. Znajdują się tam strumienie i jeziora słodkowodne, w których można zobaczyć kilka odmian gatunków ptaków.

9. Rezerwat Dzikiego Życia Kryszny:

rezerwaty przyrody w indiach

To jest w Andhra Pradesh i jest to obszar namorzynowy. Jest to również modne miejsce ze względu na różnorodność gatunków zwierząt, takich jak flamingi, przepiórki i jelenie. Można tu również zobaczyć dziki i gaurów.

10. Park Narodowy Pench:

Park Narodowy Pench

To jest w Madhya Pradesh. Słynie z bujnej zieleni. Można tu jeździć pojazdami, a także oglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wśród najbardziej popularnych tygrysy, lwy, gepardy i pumy są dość popularne. Dziki i hieny można znaleźć tutaj.

11. Park Narodowy Chinnar:

Park Narodowy Chinnar

Jest to jedno z najlepszych sanktuariów dzikiej przyrody w południowych Indiach. Najpopularniejszymi gatunkami są tutaj krokodyle, czyli Muggar. Jest to również popularne w przypadku Nilgiri Tahr. Można tu również znaleźć jelenia bagiennego, a nawet wiele gatunków ptaków. Znajduje się na Ghatach Zachodnich.

12. Park Narodowy Bandhavgarh:

Park Narodowy Bandhavgarh

Jest to popularny obszar w Madhya Pradesh, gdzie można znaleźć tygrysy i pumy w ich naturalnym środowisku. Był to ulubiony projekt rządu kraju. Istnieją również strumienie słodkowodne i inne przylegające do nich zieleń małych jezior.

13. Park Narodowy Khangchendzonga:

Park Narodowy Khangchendzonga

Znajduje się w Sikkimie i słynie z szerokiej gamy dzikich zwierząt, takich jak panda czerwona, dziki, tygrysy, a także lwy, aby wymienić tylko kilka. Są tu również ptaki i inne płazy.

14. Park Narodowy Ranthambore:

Park Narodowy Ranthambore

To jest w Radżastanie i jest jednym z najlepszych sanktuariów dzikiej przyrody w północnych Indiach. Jest to dość popularny obszar wśród turystów. Jest tu bujna zieleń, a także dzikie zwierzęta, które można tu zobaczyć. Wśród najbardziej popularnych są tygrysy. Mówi się, że jest to największy z rezerwatów tygrysów w północnej części. Słynie również z różnorodności kraitów i innych gatunków gadów. Na terenach przyległych do jezior można spotkać również ptaki takie jak ary, przepiórki i różne rodzaje żab.

15. Sanktuarium Manasa:

Sanktuarium Manasu

To jest w Assam i jest modnym miejscem dla wielu osób, które chcą zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Można tu uprawiać różne himalajskie gatunki latające, a także gady. Istnieją również obszary, w których można zobaczyć krokodyle i inne płazy przylegające do jezior słodkowodnych. Są też zwierzęta, takie jak Golden Langur i dziki, które można tu zobaczyć. Można tu zobaczyć różne zagrożone gatunki żółwi. To wirusowy projekt rządu Assam.

16. Park Narodowy Hazaribagh:

Park Narodowy Hazaribagh

Narodowy rezerwat krajobrazowy w Hazaribagh, który znajduje się w pewnej odległości 135 km od Ranchi, jest słusznie cenioną własnością ziemi Jharkhand. Znany jest z bogatej bioróżnorodności. Park Narodowy Hazaribagh jest uważany za jeden z najlepszych stuleci dzikiego życia w Indiach. Jest to świetne miejsce dla kakarów, gepardów, nilgai i sambarów oraz innych zagrożonych gatunków. Z łatwością można wynająć samochód i zwiedzić ten piękny park. Jest jednak idealny do zabrania pakietu wycieczek do Parku Narodowego Hazaribagh, aby eksploracja była mniej kłopotliwa i przyjemniejsza.

17. Park Narodowy Madhav:

Park Narodowy Madhav

Idealne połączenie regionu leśnego z dobrym ekosystemem jezior czeka na turystów w Parku Narodowym Madhav, który znajduje się w Shivpuri, Madhya Pradesh. Park narodowy z pewnością zapewni Ci ekscytujące wrażenia i słusznie można go nazwać Krainą Krokodyli, ponieważ jest domem dla wielu krokodyli. Ciesz się dzikimi przedsięwzięciami podczas spotkania z jednym z największych gadów i drapieżników. Ubrany na zielono pan Croc i jego rodzina przykuwają uwagę przede wszystkim lamparta, szakala, lisa i jeżozwierza w słynnym Parku Narodowym Madhav. Na skraju tego parku narodowego znajduje się piękne jezioro Sakhya Sagar, które jest domem dla wielu migrujących awifauny. Możesz więc spodziewać się wspaniałej, pełnej przygód podróży w doskonałej lokalizacji!

18. Park Narodowy Indravati:

Park Narodowy Indravati

W zielonym stanie Indii, Chhatisgarh, znajduje się jeden z najlepszych parków narodowych w Indiach. Park Narodowy Indravati zaprasza na ekscytującą eksplorację w środkowych Indiach. Położony w dzielnicy Dantewada jest jedynym rezerwatem tygrysów w stanie. Zagrożone zwierzęta, takie jak dzikie bawoły, barasinghas, tygrysy, lamparty, chausingha (antylopa czterorożna), gaur (bizon indyjski), nilgai, sambar, leniwiec, dhole (dziki pies) itp., są głównymi atrakcjami w parku.

19. Rezerwat Dzikiej Przyrody Chilka:

Rezerwat Dzikiej Przyrody Chilka

Wschodni brzeg jest domem dla tej kwitnącej przyrody z dużą ilością flory. Słynny Chilka Wildlife Sanctuary w Odisha jest jednym z najlepszych przykładów tego samego. Jeśli planujesz odwiedzić Odishę, koniecznie odwiedź Chilka Wildlife Sanctuary, które znajduje się w południowo-zachodniej części Puri. Dom zwierząt takich jak Blackbuck, hieny, jelenie cętkowane, złote szakale i różne inne zwierzęta wodne, sanktuarium zapewnia schronienie delfinom, krewetom, krabom, bezzębnej jaszczurce i skorupiakom. Chilka Wildlife Sanctuary jest jednym z najlepszych sanktuariów we wschodnich Indiach. Będąc domem dla ponad 225 gatunków ryb i innych spektakularnych zachodów i wschodów słońca, Chilka Wildlife Sanctuary zachęca do rozkoszowania się błogością przebywania w tak bogatym kraju o bioróżnorodności.

20. Park Narodowy Jaldapara:

Park Narodowy Jaldapara

Jeśli znajdziesz powody, aby odwiedzić wschodnią część kraju, to ten konkretny rezerwat dzikiej przyrody jest koniecznością. Park Narodowy Jaldapara jest jednym z najlepszych narodowych sanktuariów dzikiej przyrody w Indiach i znajduje się w dzielnicy Jalpaiguri w Zachodnim Bengalu i może być dość kuszący, ponieważ jest domem dla różnych zagrożonych zwierząt i ptaków. Park jest jednym z najbardziej znanych sanktuariów dzikiej przyrody w Indie są bowiem domem głównie dla słoni, a także oferują safari na słoniach, które naprawdę sprawi, że będzie to doskonałe wspomnienie. Jaldapara jest bezpiecznym domem dla nosorożców jednorogich, jeleni, sambharów, jeleni szczekających, jeleni cętkowanych i jeleni, dzików i bizonów. Na pewno będziesz miał jedną z najbardziej ekscytujących podróży do parków narodowych w Parku Narodowym Jaldapara.

Teraz już wiesz, że rezerwat dzikiej przyrody to coś więcej niż rezerwat dzikiej przyrody z różnymi granicami i murami. Oprócz zaoferowania ci dodatkowej zabawy, której szukałeś, ta lista stuleci dzikiego życia w Indiach pomoże ci jednocześnie odwiedzić je podczas następnej podróży do Indii. Upewnij się, że podczas następnej podróży do dowolnej części Indii uwzględniłeś park narodowy w swoim planie podróży, aby uzyskać jedno z najlepszych doświadczeń podróżniczych w swoim życiu. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć kilka najlepszych sanktuariów dzikiej przyrody w Indiach

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. co to jest Sanktuarium??

Odp.: Rezerwat dzikiej przyrody to miejsce, które zapewnia bezpieczny, dożywotni dom zagrożonym zwierzętom i ptakom, a mieszkańcy są traktowani z godnością, współczuciem i szacunkiem od dnia przybycia do końca swoich dni. Sanktuaria istnieją dla dobra naszej przyrody.

2. Jakie są całkowite rezerwaty dzikiej przyrody w Indiach??

Odp.: Jeśli zastanawiasz się, ile sanktuariów dzikiej przyrody znajduje się w Indiach, to liczba sanktuariów dzikiej przyrody w Indiach wynosi543. Istniejące rezerwaty dzikiej przyrody w Indiach o powierzchni 118 918 km, co stanowi 3,62% obszaru geograficznego kraju. ten

3. Dlaczego NIE WIDZIAŁEM niektórych zwierząt??

Odp.: Zwierzęta potrzebują trochę czasu w samotności. Wtopienie się w nowe otoczenie zajmuje im trochę czasu. Co więcej, przewlekły stres może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych u zwierząt; dlatego mają tendencję do odpoczywania przez pewien czas w swoich ukrytych miejscach. Zdrowie i bezpieczeństwo zwierząt przebywających w rezerwatach przyrody ma ogromne znaczenie, co czasami oznacza, że ​​muszą dać im szansę na ukrycie się.

4. Dlaczego niektóre zwierzęta wyglądają na stare lub USZKODZONE??

Odp.: Ponieważ niektóre zwierzęta w parkach narodowych i rezerwatach dzikiej przyrody w Indiach są stare lub ranne. Jako sanktuarium nie mają możliwości wyboru młodych, ładnych zwierząt. Wiele ze zwierząt przeżyło na wolności znacznie dłużej niż oczekiwano, a jednocześnie wiele z nich trafia do rezerwatów dzikiej przyrody z powodu poważnych obrażeń. Bezpieczne środowisko, dokładna kontrola diety, regularna opieka zdrowotna, wzbogacenie behawioralne, zarządzanie stresem i wiele innych czynników sprawiają, że zwierzęta przebywające w rezerwatach dzikiej przyrody są zdrowe i szczęśliwe przez długi czas. Jednak stare zwierzęta z czasem naturalnie zwolnią. Nie poruszają się jak młodzi i silni. Wolą leniuchować Zwierzęta z poważnymi obrażeniami wymagają dodatkowej opieki i czasami nie wyglądają tak dobrze jak ich zdrowe odpowiedniki.

5. Jaki jest harmonogram jedzenia tych zwierząt i ptaków obecnych w rezerwatach dzikiej przyrody??

Odp.: Bez względu na to, ile sanktuariów dzikiej przyrody w Indiach, wszystkie są dobrze utrzymane. Dzikie zwierzęta nie jedzą według ustalonego harmonogramu. Badania pokazują, że jeśli rezerwaty dzikiej przyrody odtwarzają te warunki w niewoli, codziennie mieszając dietę i program, pomaga to utrzymać bardziej zaangażowane i aktywne zwierzęta. Dzięki połączeniu różnorodnych czynności wzbogacających zwierzęta mają tendencję do stawania się zdrowszymi zarówno fizycznie, jak i psychicznie.