Parki są rajem dla mieszkańców miast, wytchnieniem dla strudzonych podróżników i uwielbieniem dla turystów. Od parków rozrywki po parki wodne, parki publiczne po parki narodowe, każdy z nich ma swój własny urok i dodaje uroku każdemu miastu, podczas gdy niektóre tworzą samo istnienie życia roślinnego i zwierzęcego. Gdy jedziemy na południe do komercyjnego miasta Kerala.

Piękne parki w Ernakulam ze zdjęciami:

Oto spojrzenie na niektóre z różnych parków w Ernakulam.

1. Park Subhash Bose:

parki w ernakulam

Położony w samym sercu miasta Ernakulam w Kerali, Subhash Bose Park jest idealnym miejscem relaksu, gdzie można wybrać się na długie spacery i podziwiać wspaniałe widoki rozlewisk jeziora Kochi i pobliskiego portu usianego łodziami rybackimi i kajakami, zacumowanymi statkami , a nawet imponujące jachty turystów z różnych stron świata zakotwiczone w pobliżu pałacu Bolgatty.

2. Park Dziecięcy:

parki-w-ernakulam-park-dla-dzieci

Park dla dzieci w Ernakulam, znany również jako Indira Priyadarshini Park, oferuje dożywotnią rozrywkę dla dzieci w każdym wieku. Niektóre z atrakcji parku to staw z rowerami wodnymi, lekcje jazdy na rolkach i mini pociąg z zabawkami, który zabiera dzieci na przejażdżkę po całym parku. Kolejną atrakcją jest muzyczna fontanna pośrodku parku, gdzie można zobaczyć dzieci tańczące w rytm granej muzyki.

Najnowszym dodatkiem jest Park Energii Odnawialnej, gdzie dzieci edukują się na temat wielu naturalnych źródeł energii i ich funkcjonowania. Okres świąteczny przynosi mnóstwo zajęć dla dzieci, takich jak muzyka i taniec, malowanie i rysowanie, z których wszystkie mają na celu pielęgnowanie ich surowego talentu i jednocześnie uszczęśliwianie ich.

3. Park rozrywki i park wodny Veegaland:

parki-w-ernakulam-veegaland-park wodny

Pierwszy wodny park rozrywki w Indiach znajduje się w Pallikkara w dzielnicy Ernakulam na wysokości 77 m n.p.m. Park jest zbudowany zgodnie z międzynarodowymi standardami, dlatego wyznacza poprzeczkę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i higienę. Woda z przejażdżek i basenów wodnych jest poddawana rygorystycznemu procesowi oczyszczania, a uprzęże bezpieczeństwa bardziej elektryzujących przejażdżek są sprawdzane codziennie.

Przejażdżki w parku są klasyfikowane jako przejażdżki wodne, przejażdżki na włosy, przejażdżki dla dzieci i przejażdżki rodzinne, które są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Park jest dodatkowo upiększony roślinami i drzewami, dzięki czemu jest to również miłe miejsce na piknik.

4. Aleja Parkowa:

parki-w-ernakulam-park-aleja

Park Avenue w Kochi lub Ernakulam to słynny bulwar otoczony ponad 45 kwitnącymi drzewami po obu stronach. Odcinek o długości 1 km zaczyna się od Gandhi Round i kończy na Broadwayu. Droga znajduje się na terenie parku, na tle kilku zabytkowych budynków. Drzewa górujące nad drogą tworzą baldachim nad drogą, nadając jej dawnego uroku i zdecydowanie czyniąc z niej miejsce warte odwiedzenia.