Jamshedpur to małe miasto przemysłowe z umiarkowaną populacją. Chociaż nie jest tak rozwinięty jak metropolie, jest dobrze utrzymany i oferuje wszystko, co może mainstreamowe miasto. To jest jak domowy projekt przemysłu Tata Steel, który ma tu swoje zakłady. Miasto jest często określane jako Tata lub Stalowe Miasto. Choć miasto przemysłowe, to miejsce wciąż ma swoją zieleń. W okolicy znajduje się wiele parków i jezior.

Niesamowite parki w Jamshedpur ze zdjęciami:

Niech musimy przyjrzeć się najlepszym parkom w jamshedpur.

 1. Park Jubileuszowy:

parki-w-jamshedpur-jubileuszowy-park

Tata Steel miała wiele wspólnego z rozwojem Jamshedpur. Jednym z jej wkładów było upiększanie miasta. Pierwszym parkiem, który Tata Steel podarował miastu, był Park Jubileuszowy. Został otwarty przez pierwszego premiera Pandita Jawaharlala Nehru w Indiach, a zatem ma wiele lat. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie spokojnego wieczoru lub poranny spacer. Na terenie parku znajduje się osobny park dla dzieci z huśtawkami i innymi przejażdżkami rekreacyjnymi. Ma fontanny i bujne ogrody różane, które dodają jej uroku. Rowerzyści, biegacze, spacerowicze i im podobni często zapełniają ten obszar.

2. Park Zoologiczny Tata Steel:

parki-w-jamshedpur-tata-stal-park-zoologiczny

Ten park jest kolejnym przykładem tego, jak dobrze Tata Company pomaga utrzymać równowagę w naturze. Położony w pobliżu huty, bujna zieleń i różnorodna przyroda tego parku pomaga zrekompensować zanieczyszczenia i dym, które powoduje zakład. Samo zoo jest doskonałym miejscem na spokojny piknik. Spacer wokół Jeziora Jubileuszowego lub ścieżką przyrodniczą to doskonały sposób na ukojenie nerwów. Safari Park na terenie zoo umożliwia przejazd przez strzeżony teren parku, gdzie można obserwować zwierzęta cieszące się życiem w ich naturalnym środowisku!

3. Jubileuszowy Park Rozrywki Nicco:

parki-w-jamshedpur-jubileusz-nicco-park-rozrywkowy

Jest to pierwszy park rozrywki, który zostanie otwarty w okolicy, a zatem jest dobrodziejstwem dla dzieci z Jamshedpur, które wcześniej słyszały o tak ekscytujących przejażdżkach po parkach rozrywki w metropoliach. Park oferuje zabawne i pełne przygód przejażdżki, takie jak wirowanie na wietrze, pędzące samochody, toczenie się do księżyca, jazda na derbach, jazda na gąsienicach i 75-metrowa zjeżdżalnia. W przeciwieństwie do parków rozrywki w metropoliach, które mają wiele kolorów i betonu, park ten charakteryzuje się zielonymi wzgórzami i niebieskimi zbiornikami wodnymi, które dodają naturalnego uroku środowisku. To najlepsze miejsce na spędzenie niedzieli z rodziną w.

4. Park Sir Dorabji Tata:

parki-w-jamshedpur-sir-dorabji-tata-park

To jeden z najładniejszych parków w Jamshedpur. Ma bujne zielone pola z kolorowymi kwiatami rozsianymi po terenie, ich świeży zapach unosi się na wietrze. Na tych terenach odbywa się słynny coroczny pokaz kwiatów Jamshedpur. Uroku temu miejscu dodają wspaniale oświetlone fontanny, które uruchamiane są każdego wieczoru. Park znajduje się na terenie stadionu Keenan i jest miejscem wartym odwiedzenia. To są wspaniałe parki w Jamshedpur.

5. Park Bhatia:

parki-w-jamshedpur-bhatia-park

Położony wzdłuż brzegów Subarnarekha lub rzeki Charkai, jest to kolejny doskonały park obecny w Jamshedpur. Park jest zielony i bardzo atrakcyjny dla oka. Wypielęgnowane trawniki i zadbane rabaty kwiatowe potęgują jej zmysł estetyczny. To bezpieczne miejsce, w którym dzieci mogą się swobodnie bawić. Zacienione drzewa i betonowa ścieżka sprawiają, że jest to odpowiednie miejsce na spędzenie wieczoru lub poranny spacer.

6. Park Dziecięcy w Parku Jubileuszowym:

parki-w-jamshedpur-dzieci-park-w-jubileuszowym-parku

Wewnątrz Parku Jubileuszowego utworzono osobny park. To jedno z ulubionych miejsc większości dzieci w mieście. Poza huśtawkami, zjeżdżalniami i innymi tego typu rozrywkami park oferuje wszystko, o czym marzy dziecko w swoim wymarzonym parku. Sprzedawcy w parku sprzedają orzeszki ziemne, różową watę cukrową, lody i inne tego typu rzeczy. Ma nawet lodowisko!