Bombaj jest jednym z najbardziej popularnych miast metropolitalnych w Indiach. to Los Angeles w Indiach, gdzie można spotkać celebrytów w dowolnym miejscu, od zwykłej kawiarni po skrzyżowanie! To ruchliwe miasto świateł ma również w pobliżu wiele pięknych parków!

Piękne parki w Bombaju ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych parków w Bombaju.

Krzyż Majdan:

parki w Bombaju

Jest to jeden z najstarszych ogrodów miasta, zbudowany i nazwany na cześć krzyża, który został tu postawiony za rządów Portugalczyków. Tam, gdzie kiedyś był pierwotny Krzyż, teraz stoi szkoła, której dzieci są zapalonymi użytkownikami parku. Majdan był pierwotnie częścią Esplanady, która była nazwą nadaną zgromadzonym obszarom Owalnego Majdanu, Azad Majdanu, Miedzi Bednarskiej i Majdanu Krzyża. Chwała majdanu nieco zmalała, ponieważ duże kopce śmieci zdobią teraz jego południowy kraniec. Utrzymaniu również czegoś brakuje. Jednak tło historyczne jest wystarczające, aby park ten nie został przekształcony w kolejny zespół mieszkaniowy.

Ogrody Horniman Circle:

parki-w-mumbaju-horniman-koło-ogrody

Obejmujący powierzchnię 12 081 metrów kwadratowych ogród ten znajduje się w południowym Bombaju. Park i otaczający go teren został nazwany na cześć Benjamina Hornimana, redaktora Bombay Chronicle. Sam ogród jest piękny, choć niezbyt zadbany. Służy również do obsługi wielu znanych funkcji.

Park dla biegaczy:

parki-w-mumbaju-joggers-park

Park biegaczy to wspólne miejsce spotkań klubowych i grup biegających w Bandrze. Cieszy się lokalizacją nad morzem, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla porannych spacerowiczów i biegaczy. Pierwszy klub śmiechu Bandry powstał w klubie Otters, który znajduje się bardzo blisko tego parku. Ten klub aktywnie wykorzystuje ten park do uprawiania joggingu. Zieleń i różnorodność kwiatów dodają naturalnego uroku urodzie parku.

Ogrody Józefa Baptisty:

parki-w-mumbaju-joseph-baptista-ogrody

Ogrody Josepha Baptista lub ogrody Mazagaon znajdują się na szczycie wzgórza Bhandarwada i oferują różnorodne bujne zielone rośliny, takie jak Cycas, ixora, musanda, bugenwilla i hibiskus. Jego doskonała lokalizacja zapewnia również wspaniałe widoki na wybrzeże Bombaju. Poranni spacerowicze i biegacze z obszarów mieszkalnych w pobliżu parku, często w tym obszarze.

Park Kamali Nehru:

parki-w-mumbaju-kamala-nehru-park

Park został nazwany na cześć Kamali Nehru, żony pracowitego Jawharlala Nehru, pierwszego premiera Indii. Sam park znajduje się na szczycie wzgórza Malabar w Bombaju. Słynna droga morska i plaża Chowpatty znajdują się w pobliżu i można je oglądać z tego parku. W parku znajdują się huśtawki i zjeżdżalnie oraz inne ciekawe konstrukcje, które przyciągają dzieci. Należą do nich fascynujący but, do którego można wejść i został zainspirowany dziecięcym wierszykiem kobiety, która mieszkała w bucie.

Park Shivaji:

parki-w-mumbaju-shivaji-park

Ten park jest jednym z największych w Bombaju. Słynie z boiska do krykieta, na którym odbywają się wszystkie legendarne lokalne mecze w Bombaju. Jednak jego tereny są również wykorzystywane do treningów piłkarskich. W parku zbudowanym na cześć Shivaji znajduje się wspaniały posąg tego samego. Wiele budynków otaczających ten park jest niezwykle starych, sięga XIX wieku.

Wiszące Ogrody:

parki-w-mumbaju-wiszące-ogrody

Wiszące ogrody lub Ogrody Pherozeshah Mehta to piękny zestaw parków z krzewami kwiatowymi i różnorodnymi drzewami. Posągi i rzeźby zwierząt zdobią brzegi tego parku, w którym znajduje się zestaw pięknych kamiennych fontann, które wieczorem są oświetlone. Malownicze widoki zachodu słońca nad Morzem Arabskim można doświadczyć tylko tutaj, w całym mieście. Najbardziej fascynującą rzeczą w całym parku jest to, że patrząc z góry, jego ścieżka przedstawia litery QME.