Indore, często określane jako handlowa stolica stanu Madhya Pradesh, jest ośrodkiem wszelkiego rodzaju działalności komercyjnej. Choć nie jest bardzo znana jako miejscowość turystyczna, wciąż ma kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajduje się w pobliżu płaskowyżu Malwa i dlatego w niektórych regionach ma skalisty teren. Populacja tutaj jest wysoka, co odpowiada za znaczną część zgiełku, który można tu zobaczyć. W tym mieście jest wiele parków zoologicznych, ogrodów itp..

Piękne parki w Indore z obrazami:

Oto lista kilku z nich.

1. Park Regionalny Pipliyapala:

parki w indore

Opracowany przez Indore Development Authority (IDA), park ten jest również znany jako Park Regionalny Atal Bihari Vajpayee. Zajmuje powierzchnię około 120 akrów ziemi, na której znajduje się sztuczny staw. W całym parku rozciąga się kanał od jednego punktu stawu do jego przeciwległego końca. W parku znajduje się również wiele różnego rodzaju fontann. Wioska artystów tutaj to także niesamowita wizyta! ogrody francuskie, ogród bioróżnorodności i obszar do pływania łodziami to dodatkowe korzyści.

2. Park Przygód Safari:

parki-indore-safari-adventure-park

Jest to regularny park z licznymi atrakcjami w okolicy. Jest często używany przez szkoły do ​​planowania wycieczek oraz inne komitety i kluby. To idealne miejsce na piknik z dziećmi. Przejażdżki zapewniają im zajęcie, a malownicze piękno pozwala się zrelaksować i cieszyć się czasem.

3. Park Kamli Nehru:

parki-w-indore-kamla-nehru-park

Jest to park zoologiczny i często nazywany jest Zoo Indore. Wejście tutaj jest płatne, choć opłata nie jest zbyt wysoka. Park pełni funkcję edukacyjną dla dzieci z miasta oraz rekreacyjną dla rodziców i turystów. Okazuje się również dobrym miejscem na piknik, jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt. Niektóre z dzikich zwierząt, które można tu znaleźć, to biała tygrysica. Park oferuje nie tylko spektakularne widoki na te dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, ale także inne zajęcia rekreacyjne, takie jak przejażdżki buggy, przejażdżki na kucykach, przejażdżki na słoniach, a nawet przejażdżki na wielbłądach! W sumie to ciekawe miejsce do odwiedzenia.

4. Meghdoot Upvan:

parki-w-indore-meghdoot-ogród

Meghdoot Upvan to jeden z najpiękniejszych ogrodów tego miasta. Znajduje się w pobliżu parku rozrywki Mangal Merry Land. Ma tańczące fontanny, pięknie zagospodarowane ogrody, kwiaty, trawniki i fascynujące oświetlenie na wieczór. To dobre miejsce na poranny spacer lub zabranie dzieci na relaks?.

5. Chhatri Bagh:

parki-w-indore-chhatri-bagh

Chhatri to indyjskie słowo określające baldachimy, które były używane jako zacienione dla szlachty i członków rodziny królewskiej, gdy wybierali podróżowanie poza swoje pałacowe domy. Chhatri bagh jest, jak sama nazwa wskazuje, wypełniona takimi baldachimami. Został zbudowany na pamiątkę dynastii Holkar. Każde ćhatri w parku oznacza miejsce pochówku króla lub królowej Holkar. Wieczorem wszystkie zadaszenia są rozświetlone i wprawiona w ruch piękna fontanna. To częsta destynacja turystyczna.

6. Park rozrywki Somanipuram:

parki-w-indore-somanipuram-park przygodowy

Ten park ma dużą różnorodność zajęć rekreacyjnych. Posiada boisko do krykieta, boisko do siatkówki, mini skocznię, pole namiotowe zwane Miastem Namiotów, jezioro z wodospadem i wiele innych tego typu atrakcji! Oferuje nawet sporty halowe, takie jak tenis stołowy i basen. To doskonałe miejsce na spędzenie weekendu. możesz wspinać się po ścianach, zjeżdżać na linie, skakać po wodzie, skakać na bungee, pływać łódką, a nawet grać w paint ball! Park oferuje instruktorów i profesjonalistów, więc nie ma żadnego zagrożenia dla Twojego bezpieczeństwa w dowolnym momencie.

7. Park Agro Tafreeh:

parki-w-indore-tafreeh-agro-park

Park ten znajduje się na terenie farmy o powierzchni 40 akrów. Zapewnia kojące naturalne otoczenie, które pomoże Ci się zrelaksować i wyciszyć, pozostawiając za sobą zgiełk miasta tylko na jeden dzień.