Lucknow to miasto o bogatym zapleczu historycznym i dziedzictwie kulturowym. W Lucknow znajduje się wiele ruin starych pałaców, które wskazują na luksusowy styl życia starych Nawabów z Lucknow. Miasto, choć małe, przyciąga wielu turystów i ma sporo parków i innych atrakcji turystycznych. Kilka jego pałaców ma towarzyszące ogrody, które teraz zostały przekształcone w parki.

Piękne parki w Lucknow z obrazami:

Oto kilka najlepszych parków w Lucknow.

Ogród Dilkuszy:

parki na szczęście

Ogród Dilkusha jest przylegającą częścią Dilkusha koti (Pałacu). Podczas gdy oryginalne kothi stoi w ruinie, ogród został odbudowany i jest częstym miejscem spotkań porannych spacerowiczów i biegaczy. Ciekawym przeżyciem jest spacer ścieżką otoczoną pozostałościami kothi i nowo posadzonymi kwiatami. Ruiny dodają temu miejscu historycznego uroku, nadając mu osobowość i historię. Opłata za wstęp jest rozsądna i praktyczna.

Park Swarna Jayanti Smriti Vihar:

parki-w-lucknow-swarna-jayanti-smriti-vihar-park

Jest to typowy park publiczny z wydzieloną częścią dla dzieci, w której zainstalowano huśtawki i zjeżdżalnie. Park zaczyna się zapełniać od wczesnych godzin porannych, kiedy przybywają pierwsi poranni spacerowicze lub członkowie klubu śmiechu. Park Swarna Jayanti Smriti Vihar zaczyna być znany jako tor fitness Lucknow! Bilety wstępu są dostępne w rozsądnej cenie, a nawet mają plan biletu miesięcznego.

Park dr Ram Manohar Lohia:

parki-na-szczęściu-dr-ram-manohar-lohia-park

Dr Ram Manohar Lohia był filozofem i socjalistą. Ten park został nazwany jego imieniem. Znajduje się w Gomti Nagar i jest jednym z najbardziej znanych miejsc piknikowych w Lucknow wraz ze sztucznym jeziorem. Park został zagospodarowany i jest utrzymywany przez Lucknow Development Authority. Specjalna aranżacja została przygotowana dla porannych gości parku. Od 6 do 7 rano zwiedzający park mogą korzystać z muzyki wokalno-instrumentalnej.

Park EKO:

parki-na-szczęście-eko-park

To jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Lucknow. Park przedstawia bogate dziedzictwo kulturowe Lucknow w otoczeniu bujnych, zielonych ogrodów. Oprócz naturalnego piękna, które nadaje mu flora i fauna parku, wiele eksponatów artystycznych, takich jak brązowe posągi zwierząt i drzew, centralny kopiec, zbiorniki wodne z pięknymi kamiennymi fontannami, jedne z najwyższych fontann na świecie wykonanych z brązu i granitu itp., zwróć uwagę turystów na umiejętności rzemieślników Lucknow.

Park strefowy Jyotiba Phule:

parki-w-lucknow-jyotiba-phule-strefowy-park

Park ten zlokalizowany w sektorze D-1, Kanpur Road Housing Scheme, posiada wszystkie podstawowe udogodnienia, jakie powinien posiadać park. Bujna zieleń, piękne kwiaty, huśtawki, miejsca odpoczynku, ścieżka do biegania i piękne fontanny to tylko niektóre z zalet parku. To najlepsze miejsce dla lokalnych mieszkańców, aby po prostu odpocząć lub wykonać rutynowe ćwiczenia.

Park Begum Hazrat Mahal:

parki-na-szczęściu-begum-hazrat-mahal-park

Begum Hazrat Mahal była pierwszą żoną Nawaba Ali Shaha. Ten park został zbudowany na jej pamiątkę. Miała duży wkład w pierwszy ruch wolnościowy i to właśnie ten jej wkład rząd chciał uhonorować, budując jej pomnik. Pomnik ten został zbudowany w starym parku Victoria, który jest obecnie znany jako Park Begum Hazrat Mahal. Pomnik to piękna rzeźba z kolorowymi kwiatami zdobiącymi jego otoczenie.

Park Buddy Gautama:

parki-na-szczęście-gautam-buddha-park

Ten park znajduje się w pobliżu parku Hathi. Sport oferuje kilka ciekawych przejażdżek dla dzieci, a także pływanie łódką po kanale dla dorosłych. Park jest popularnym miejscem spotkań partii politycznych! Zielone ogrody tego parku są bezpiecznym miejscem dla dzieci.