Ahmedabad to stolica Gujarat, która leży w zachodniej części Indii. Miał szereg królów, którzy rządzili nim od średniowiecznej historii po Mogołów i Marathów. W mieście znajduje się wiele zabytków, muzeów, jezior, które warto odwiedzić. Jest znany jako miasto murów, a także ma bujne zielone parki. Coś, co jest słabością dla Amdavadi, to jedzenie, oni unoszą się z jedzeniem i dlatego nie można zaniedbywać kuchni.

Niesamowite parki w Ahmedabadzie ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych parków w Ahmedabadzie.

1. Ogród Prawny:

parki w Ahmedabadzie

Parki to tereny rekreacyjne, w których ludzie mogą się cieszyć i ćwiczyć. Ogród Prawa w Ahmadabadzie jest otwarty dla publiczności i jest utrzymywany przez komunalną korporację. Jest to spokojne i spokojne miejsce otoczone drzewami. Znajduje się w pobliżu Law College i stąd nazwa. Ogród otoczony jest targowiskami wypełnionymi ulicznymi domokrążcami sprzedającymi ubrania i artykuły spożywcze.

2. Ogród Paryski:

parki-w-ahmedabad-parimal-ogród

Ogród Parimal pozostaje w tyle za Ogrodem Prawa. Bez względu na to, jak bardzo są smakosze Amdavadi, teraz stali się maniakami fitnessu. Ten ogród jest świadkiem 1000 osób, które codziennie rano i wieczorem przychodzą na jogging, spacery lub bieganie. Na poniższym obrazku widzimy, jak starsi czują się równomiernie ćwicząc, a park wygląda schludnie i zielono, a nawet ma przy nim staw. Ahmadabad Municipal Corporation musi co roku wydawać 17 crores, aby utrzymać ten piękny ogród.

3. Ogród nad jeziorem Vastrapur:

parki-w-ahmedabad-vastrapur-jezioro-ogród

Vastrapur Lake Garden jest nowo wybudowany pośród ruchliwego miejsca w Ahmadabad, ponieważ w okolicy znajdują się szpitale, dzielnice mieszkalne, biura, sklepy, szkoły itp. Został zbudowany z dużą starannością i wydaje się być bardziej rozwinięty niż jakikolwiek inny inny ogród. Na środku utworzono jezioro, wokół którego znajduje się ogród, który zapewnia ludziom dobrą scenerię podczas regularnych ćwiczeń?.

4. Ogród Wiktorii:

parki-w-ahmedabad-wiktoria-ogród

Turyści europejscy i arabscy ​​byli zachwyceni dziełami Ogrodu Wiktorii. jest to historyczny ogród, który był ku czci królowej Wiktorii. Znajduje się na południowym krańcu fortu Bhadra i ma posąg królowej Wiktorii z odpowiednio utrzymanymi krzewami i trawą i jest otwarty dla publiczności do ćwiczeń, a także jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla turystów.

5. Nad rzeką Sabarmati:

parki-w-ahmedabad-sabarmati-front-rzeka

Sabarmati River Front to miejsce, do którego ludzie udają się, aby zaczerpnąć chłodnej bryzy nad rzeką. Jest to piękne miejsce na przybycie z przyjaciółmi i rodziną i spokojne spędzenie czasu, słuchając odgłosów fal i uderzających w kamień. Został dobrze utrzymany, na poniższym obrazku widać, że ludzie spędzają spacery i siedzą nad rzeką.

6. Snowpark:

parki-w-ahmedabad-snow-park

Maniar’s Wonderland Snow Park to sztuczny park śnieżny stworzony z myślą o zabawach dla dzieci. Możemy stwierdzić, że jest wyjątkowy z natury i utrzymuje temperaturę – 5 stopni. Osoby, które tęsknią za Kaszmirem i innymi obszarami pokrytymi śniegiem, pokochają go tutaj.

7. Park Przyrody Tirupati:

parki-w-ahmedabad-tirupati-natural-park

Park Przyrody Tirupati to największy park rozrywki w Gujarat. Ma różne przejażdżki rozrywkowe, park wodny i ma unikalną architekturę. Został stworzony z różnymi motywami przygód dreszczowych, lasów, pomników, a wszystko to ustawione w różnych miejscach na dużym obszarze.

8. Park Przyrody Indrody:

parki-w-ahmedabad-indroda-park-przyrody

Park Przyrody Indroda znajduje się nieco na obrzeżach miasta, nad brzegiem Sabarmati. Park jest domem dla wielu dzikich zwierząt; jest tam dzik, szakal, jeżozwierz, wiele gatunków gadów itp. W jednym parku jest biuro, małe zoo i botanika. Poniższy obrazek pokazuje nam ścieżkę otoczoną drzewami z obu stron.