Liczne parki i ogrody w Chandigarh uatrakcyjniają krajobraz miasta, przyciągając turystów i zapewniając mieszkańcom powiew świeżego powietrza i rekreacji. Ogród Botaniczny, Park Bugenwilli, Ogród Różany to tylko niektóre ze słynnych parków w Chandigarh, żeby wymienić tylko kilka.

Piękne parki w Chandigarh ze zdjęciami:

Oto zestawienie najpopularniejszych parków.

1. Park Rajendry:

parki w chandigarh

Nazwany na cześć pierwszego prezydenta Indii, Rajendra Park to rozległy 400-hektarowy obszar wypełniony wysokimi drzewami z okrągłymi baldachimami i wiecznie zielonymi liśćmi, atrakcyjnymi plantacjami namorzynów i roślinami kwitnącymi.

Krajobraz parku został zaprojektowany przez słynnego francuskiego architekta Le Corbusiera i zaczął funkcjonować w 1954 roku. Park jest wykorzystywany głównie do biegania, długich spacerów i jazdy konnej, a nawet jest miejscem cyklicznych pokazów koni i imprez sportowych.

2. Park Bugenwilli:

parki-w-chandigarh-bugenwilla-park

Park Bugenwilli w Chandigarh, który powstał w 1976 roku, jest ogrodem wystawowym wielu odmian kwiatów bugenwilli. Można tu spotkać aż 65 różnych odmian bugenwilli. Posadzono również kilka kwitnących drzew, aby dodać kolor do parku, gdy bugenwille nie kwitną. Dzięki tak wspaniałej gamie kwiatów bugenwilli park jest gospodarzem popularnego pokazu kwiatów bugenwilli, który odbywa się co roku.

3. Park Topiary:

parki-w-chandigarh-topiary-park

Jak sama nazwa wskazuje, Topiary Park słynie z różnych krzewów i krzewów w kształcie zwierząt. Największą atrakcją dla dzieci jest park, który został otwarty dla publiczności w 1987 roku. Ogromna przestrzeń parku jest dodatkowo ozdobiona innymi roślinami ozdobnymi, które dodają mu urody i uroku. Park jest w większości zatłoczony wieczorami z rodzicami towarzyszącymi dzieciom, które przychodzą tu na zabawę.

4. Ogród skalny:

parki-w-chandigarh-skalny-ogród

W przeciwieństwie do swojej nazwy, Rock Garden to 40-akrowy ogród rzeźb słynący z postaci wyrzeźbionych z odpadów przemysłowych i wyrzuconych przedmiotów, takich jak butelki i bransolety, płytki, garnki ceramiczne, zlewy i inne materiały skarpowe. Mózg stojący za tym wyjątkowym ogrodem należy do urzędnika państwowego, Neka Chanda, który potajemnie rozpoczął pracę nad swoim wynalazkiem od 1957 roku.

Początkowo spotkał się z odrzuceniem, jego praca spotkała się z aprobatą publiczności, a ostatecznie w 1976 roku ogród został zainaugurowany jako park publiczny. Odwiedzający codziennie gromadzą się w parku, aby podziwiać piękno ogrodu i jego nieco ekscentryczne dzieło sztuki.

5. Shanti Kunj:

parki-w-chandigarh-shanti-kunj-park

Shanti Kunj to park ogrodowy położony pośród stadionu do krykieta Chandigarh i Ogrodu Różanego. Ogród podzielony jest na 5 obszarów naturalnym płynącym strumieniem.

W tych pięciu sektorach parku znajdują się drzewa różnych odmian, od drzew kwitnących po drzewa lecznicze. Odwiedzający park spotykają się z całkowitą ciszą i nieskazitelną świeżością powietrza, ponieważ park jest wolny od hałasu i zanieczyszczeń, co czyni go doskonałym miejscem do medytacji i relaksu.

6. Park dla dzieci:

parki-w-chandigarh-dzieci-ruch-parku

Dziecięcy Park Ruchu został stworzony w celu szerzenia świadomości na temat bezpieczeństwa na drogach wśród młodych obywateli jutra. W parku, który jest pełen zielonych trawników, klombów, drzew i roślin, znajduje się osobna cela, na której znajduje się betonowy tor testowy dla kierowców do szkolenia bezpieczeństwa drogowego. Inne miejsca na terenie parku promujące bezpieczne praktyki drogowe to sala wystawowa i sala wykładowo-teatralna mogąca pomieścić co najmniej 120 osób.

7. Park Motyli:

parki-w-chandigarh-butterfly-park

Czym jest ogród lub park bez motyli? Te eteryczne stworzenia nadają kolor i życie swojemu otoczeniu i są podziwiane przez wszystkie gatunki. Chandigarh szczyci się różnymi pięknymi parkami, a jednym z nich jest Park Motyli. Park poświęcony jest ochronie ponad 35 gatunków motyli.

Park jest pełen roślinności z różnorodnymi drzewami i roślinami kwitnącymi, aby stworzyć naturalne siedlisko dla motyli. Utworzono ścieżki przyrodnicze ze strefami ciszy, aby ludzie mogli spacerować i podziwiać te skrzydlate piękności, nie przeszkadzając im. Wizyta w tym parku z pewnością Cię zachwyci.

8. Park Ścieżek Fitness:

parki-w-chandigarh-fitness-trail-park

Fitness Trails Park w Chandigarh zapewnia zielone płuca mieszkańcom miasta. Park o powierzchni 94 akrów jest pokryty bujną zielenią i mnóstwem drzew. Ścieżka fitness biegnie przez park, która jest dostosowana do porannych spacerowiczów, biegaczy i maniaków fitnessu, gdzie mogą ćwiczyć w uroczej scenerii.