W przemysłowej metropolii Coimbatore znajduje się kilka parków i ogrodów, w których nadal można być w kontakcie z naturą w dynamicznym życiu handlowym miasta. Wiele z nich stanowi popularne atrakcje turystyczne, inne przeznaczone są do rekreacji.

Popularne parki w Coimbatore ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych parków w Coimbatore.

Ogrody Botaniczne TNAU:

parki w coimbatore

W granicach miasta znajduje się własny ogród botaniczny Coimbatore, który został założony w 1925 roku i jest pod bezpośrednim nadzorem Uniwersytetu Rolniczego Tamil Nadu. W ogrodzie o powierzchni ponad 300 hektarów znajduje się wiele odmian drzew, kwiatów i roślin. Dzięki szkółce i proponowanym technikom hodowli roślin oraz corocznym pokazom kwiatów, Ogrody Botaniczne TNAU są jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Park i zoo VOC:

parki-w-coimbatore-voc-park-i-zoo

VOC Park and Zoo jest jednym z głównych ośrodków rekreacyjnych w mieście. Park, którego nazwa pochodzi od bojownika o wolność, V.O. Chidambarama Pillai, jest dobrze znany z akwarium i mini zoo, które jest domem dla różnych form życia wodnego i zwierzęcego. W parku znajdują się również modele dinozaurów, huśtawka golfowa, pociąg z zabawkami i safari, które zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach.

Park rozrywki Czarny Grzmot:

parki-w-coimbatore-czarny-grzmot

Black Thunder to park wodny o powierzchni 65 akrów z ponad 49 zjeżdżalniami i zjeżdżalniami dla rodziców i dzieci w każdym wieku. Położony u podnóża wzgórz Nilgiri park jest otoczony naturalnym pięknem otaczającym góry. Hotel położony na terenie obiektu pozwala na świetną weekendową rozrywkę.

Park Zbiornika Wodnego Aliyar:

parki-w-coimbatore-aliyar-zaporowy-park

U podnóża Valparai na wzgórzach Anamalai w Ghatach Zachodnich znajduje się zbiornik wodny o powierzchni 6,48 km², otoczony falującymi górami i pięknym pięknem. Zapora Aliyar, jak jest znana, oferuje przyjemną wycieczkę do niektórych oznaczonych miejsc zabawy i przygody, takich jak uporządkowany park, bujny ogród, akwarium, mini park rozrywki i plac zabaw, który zachwyci dzieci i zachwyci dorosłych.

Farma krokodyli Amaravati Sagar:

parki-w-coimbatore-amaravati-farma-sagaru-krokodyli

Farma krokodyli Amaravati Sagar to największa szkółka krokodyli w Indiach, w której trzyma się w niewoli około 430 krokodyli. Farma, która została założona w 1975 roku, ma głównie dorosłe krokodyle z kilkoma unikalnymi gatunkami, takimi jak Mugger, Marsh i perskie krokodyle, które są tutaj hodowane. Dzikie gniazda można znaleźć wzdłuż granicy zbiornika, skąd zbierane są jaja krokodyli do wylęgu i hodowli w gospodarstwie. Wycieczka na farmę wymaga dodatkowej ostrożności, ponieważ niektóre z tych krokodyli mogą być niebezpieczne dla ludzi.

Park Przyrody Biosfery Nilgiri :

parki-w-coimbatore-nilgiri-biosfera-park-przyroda

Park Przyrody Biosfery Nilgiri założony w 1986 roku jest połączonym wysiłkiem Towarzystwa Parku Zoologicznego Coimbatore w celu zachowania flory i fauny Rezerwatu Biosfery Nilgiri. W parku zachowało się ponad 430 gatunków z 25 000 roślin, z czego 85 to gatunki zagrożone. Odwiedzający park mogą również zobaczyć różne gatunki ptaków, gadów, ssaków, motyli i owadów.

Indira Gandhi Wildlife Sanctuary i Park Narodowy:

parki-w-coimbatore-indira-gandhi-przyroda-sanktuarium-i-park narodowy

Nazwany na cześć zmarłej premier Indiry Gandhi, park i sanktuarium o łącznej powierzchni 958 km kwadratowych jest największym i dobrze zachowanym sanktuarium w stanie Tamil Nadu. Na terenie parku znajduje się około 2000 gatunków flory, z czego 400 gatunków ma wartość leczniczą. Można również zaobserwować szeroką i zróżnicowaną różnorodność fauny, a część z nich występuje tylko na tym obszarze. Sanktuarium zamieszkuje również ponad 300 gatunków ptaków oraz kilka rzadkich i zagrożonych gatunków gadów i płazów. Sanktuarium przyciąga turystów przez cały rok, a najlepszą porą roku jest od grudnia do kwietnia?.

Park rozrywki Kovai Kondattam:

parki-w-coimbatore-kovai-kondattam-park tematyczny

Tematem tego parku są liczne gry wodne, od wspinaczki skałkowej po taniec w wodzie, zawsze słynny basen ze sztuczną falą i mnóstwo innych ekscytujących gier, które sprawiają, że ten park rozrywki jest ulubionym zwłaszcza wśród dzieci.